Kdo je to?
Kdo je Beyoncé? Životopis Beyoncé, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Beyoncé?

Kdo je Beyoncé? Životopis, informace, biografie, hudba

Beyoncé je americká zpěvačka a herečka.
Celým jménem Beyoncé Giselle Knowles-Carter.
Zpěvu a tanci se Beyoncé věnovala už od dětství a poměrně brzy bylo jasné, že tu roste velká hvězda pro americký showbyznys. Hudebně začínala s dívčí skupinou Girls’ Tyme, která se později přejmenovala na Destiny’s Child. S touto skupinou Beyoncé vystupovala v 90. letech a na počátku tisíciletí. Jejich první album bylo pojmenované po názvu skupiny - Destiny’s Child. Průlom přišel s druhým albem The Writing’s on the Wall v roce 1999, které všechny čtyři dívky vystřelilo nahoru na hudební nebe. Po tomto úspěchu však přišly konflikty v rámci skupiny a k obměně obsazení. Beyoncé v kapele zůstala, a tak byla i u megaúspěšného alba Survivor v roce 2001. Destiny´s Child se však dál potýkaly s problémy uvnitř skupiny, a tak se rozhodly společnou činnost přerušit. Beyoncé tak získala prostor pro sólovou kariéru. Skupina se ještě pokusila obnovit činnost a v roce 2004 vydala úspěšné album Destiny Fulfilled, nicméně poté se definitivně rozpadla.
Beyoncé nad tím však nemusela smutnit. Již v roce 2003 totiž vydala první sólovou desku s názvem Dangerously in Love, za kterou si odnesla rovnou pět cen Grammy. Byl to skutečně fascinující začátek sólové kariéry, Beyoncé se okamžitě stala globální popovou hvězdou. Tato deska obsahuje jeden z jejích nejznámějších hitů Crazy in Love.
V roce 2006 následovalo album B’Day. Další s názvem I Am... Sasha Fierce přišlo v roce 2008 a opět vyneslo Beyoncé úspěch u fanoušků i kritiků a šest cen Grammy.
Beyoncé měla blízko k novému americkému prezidentskému páru Baracku a Michelle Obamovým, a tak nebylo překvapením, když zpívala na Obamově inauguraci. Podobně vysoké mety dosáhla, když v roce 2004 zpívala hymnu na ostře sledovaném finále SuperBowlu. Na SuperBowlu se objevila i v dalších letech. Americkou hymnu zpívala i na druhé Obamově inauguraci v roce 2013.
Beyoncé je také známá řadou charitativních aktivit a účastí na charitativních koncertech a akcích. Tuto její image poněkud narušila skutečnost, že přijala účast na soukromém koncertu diktátora Muammara Kaddáfího.
V roce 2011, po určité tvůrčí pauze, vydala Beyoncé své album s názvem 4.
V následujících letech Beyoncé hudebně čím dál víc spolupracovala se svým manželem rapperem Jay-Z, to se projevilo například na její desce s názvem BEYONCÉ z roku 2013 nebo na společném turné. Tato spolupráce vyvrcholila v roce 2018, kdy vyšlo jejich společné album Everything is Love. (Mezitím ještě Beyoncé vydala v roce 2016 sólové album Lemonade).
V roce 2022 poté vydala své zatím (k roku 2023) poslední album Renaissance.
Beyoncé v průběhu své kariéry koketovala také s filmem. V roce 2002 si zahrála v akční komedii Austin Powers - Goldmember. Zásadním pro ni byl rok 2006, kdy ztvárnila hlavní ženskou roli v populární komedii Růžový panter. Zároveň se v tomto roce představila v oceňovaném muzikálu Dreamgirls a za výkon v tomto snímku získala řadu nominací na herecká ocenění. Její hlas také můžeme slýchat z animovaných snímků - například Království lesních strážců nebo Lví král.
Vyšlo také několik dokumentů věnovaných Beyoncé - například Life is But a Dream nebo Homecoming.
Jak už bylo zmíněno, od roku 2008 je Beyoncé vdaná za známého rappera Jay-Z. Má s ním dceru Blue Ivy a dvojčata Rumi a Sira.
Beyoncé se stala jednou z nejúspěšnějších zpěvaček historie. Po celou svojí kariéru se drží na špici hudebních hitparád a její hudba je kladně hodnocena jak fanoušky, tak kritikou.Kdo je Beyoncé? Životopis Beyoncé, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Beyoncé

Národnost: americká
Datum narození: 4. září 1981
Místo narození: Houston, Texas, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Beyoncé? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Fibrom? Znáte pojem Thajská masáž? Znáte definici termínu Limita? Vzpomenete si na definici slova Konzervatismus?

Klíčová slova: biografie, kde se narodila Beyoncé?, kdy se narodila Beyoncé?, datum narození, wikipedie, informace, popis, Beyoncé, osobnost, osobnosti, místo narození, životopis, kdo je Beyoncé?, narození, hudba, Beyoncé

Pojem Beyoncé je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Beyoncé

Vyhledat termín Beyoncé ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Beyoncé ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Beyoncé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Beyoncé ve Wikipedii

Hledat termín Beyoncé v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Beyoncé například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Beyoncé?

Právě jste zjistili Kdo je to Beyoncé? Kdy se narodila Beyoncé? Kde se narodila Beyoncé? Beyoncé je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Beyoncé řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Beyoncé i v jiné kategorii než je hudba.