Kdo je to?
Kdo byl Petr Novák? Životopis Petr Novák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Novák

Kdo byl Petr Novák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Petr Novák byl český zpěvák, skladatel a textař. Novák se narodil v Praze, kde po základní škole studoval na gymnáziu. Před maturitou byl však z gymnázia vyloučen. V 18 letech založil první kapelu s názvem George and Beatovens (1963). Nahráli své první písně a dvě z nich poté pustil publicista Jiří Černý ve svém hudebním pořadu Houpačka. Jednou z písní byl budoucí hit Já budu chodit po špičkách.
Od roku 1966 Novák působil v kapele Flamengo, se kterou vydal písně Já budu chodit po špičkách, Povídej nebo Náhrobní kámen. Píseň Náhrobní kámen vyhrála roku 1967 první místo v hudební anketě Zlatý slavík (kategorie Nejlepší píseň). Ve stejném roce obnovil kapelu George and Beatovens, se kterou následně nahrál další hity jako Klaunova zpověď, Pokoj č. 26, Dětský oči. Ve stejné době napsal píseň Džbán pro Pavla Sedláčka a pro Petra Jandu zase píseň Bezhlavý rytíř. Na počátku 70. let vystupoval v divadle Semafor. Rozpustil kapelu George and Beatovens a vydal se na sólovou dráhu. Roku 1974 měl autonehodu, kvůli které málem přišel o jednu nohu.
S kapelami C&K a skupinou Bohuslava Jandy napsal v roce 1975 rockovou operu Kráska a zvíře. Později obnovil kapelu George and Beatovens a vystupoval s ní pod zkráceným názvem G+B. V té době vydali další hity jako Co to je láska, Hvězdičko blýskavá a Přátelství na n-tou. Během svého života vydal okolo desítky alb, mezi které patří např. Kolotoč svět, Modlitba za lásky, Sladké trápení, Zpověď, Memento nebo 987.
V 90. letech vystupoval se svým bývalým kolegou z kapely Flamenga – se zpěvákem Karlem Kahovcem, se kterým vydali album Dávné sliby.
Novák se roku 1984 oženil s herečkou Evou Jakoubkovou. Během své kariéry měl problémy se životosprávou a alkoholem a musel být několikrát hospitalizován. Petr Novák zemřel v roce 1997 na celkové vyčerpání organismu a na srdeční kolaps ve spánku. V den smrti mu bylo 51 let.Kdo byl Petr Novák? Životopis Petr Novák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Petr Novák

Národnost: česká
Datum narození: 6. 9. 1945
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 19. 8. 1997

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Novák s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Elita? Víte co je Per rollam? Víte co je Inline hokej? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šejkr?

Klíčová slova: Kdy zemřel Petr Novák, kdy se narodil Petr Novák?, život, biografie, zajímavosti, kde se narodil Petr Novák?, narození, vysvětlení, popis, osobnost, datum narození, osobnosti, životopis, kdo to je, wiki, Petr Novák

Pojem Petr Novák je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Petr Novák v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Petr Novák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Petr Novák na Google obrázcích

Vyhledat výraz Petr Novák ve Wikipedii

Najít pojem Petr Novák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Petr Novák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Novák například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Novák

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Petr Novák? Kdy se narodil Petr Novák? Kde se narodil Petr Novák? Kdy zemřel Petr Novák? Petr Novák patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, sluchátka bílá, petr Novák, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Novák dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Novák i v jiné kategorii než je hudba.