Kdo je to?
Kdo byl Petr Novák? Životopis Petr Novák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Petr Novák?

Kdo byl Petr Novák? Životopis, informace, biografie, hudba

Petr Novák byl český zpěvák, skladatel a textař. Novák se narodil v Praze, kde po základní škole studoval na gymnáziu. Před maturitou byl však z gymnázia vyloučen. V 18 letech založil první kapelu s názvem George and Beatovens (1963). Nahráli své první písně a dvě z nich poté pustil publicista Jiří Černý ve svém hudebním pořadu Houpačka. Jednou z písní byl budoucí hit Já budu chodit po špičkách.
Od roku 1966 Novák působil v kapele Flamengo, se kterou vydal písně Já budu chodit po špičkách, Povídej nebo Náhrobní kámen. Píseň Náhrobní kámen vyhrála roku 1967 první místo v hudební anketě Zlatý slavík (kategorie Nejlepší píseň). Ve stejném roce obnovil kapelu George and Beatovens, se kterou následně nahrál další hity jako Klaunova zpověď, Pokoj č. 26, Dětský oči. Ve stejné době napsal píseň Džbán pro Pavla Sedláčka a pro Petra Jandu zase píseň Bezhlavý rytíř. Na počátku 70. let vystupoval v divadle Semafor. Rozpustil kapelu George and Beatovens a vydal se na sólovou dráhu. Roku 1974 měl autonehodu, kvůli které málem přišel o jednu nohu.
S kapelami C&K a skupinou Bohuslava Jandy napsal v roce 1975 rockovou operu Kráska a zvíře. Později obnovil kapelu George and Beatovens a vystupoval s ní pod zkráceným názvem G+B. V té době vydali další hity jako Co to je láska, Hvězdičko blýskavá a Přátelství na n-tou. Během svého života vydal okolo desítky alb, mezi které patří např. Kolotoč svět, Modlitba za lásky, Sladké trápení, Zpověď, Memento nebo 987.
V 90. letech vystupoval se svým bývalým kolegou z kapely Flamenga – se zpěvákem Karlem Kahovcem, se kterým vydali album Dávné sliby.
Novák se roku 1984 oženil s herečkou Evou Jakoubkovou. Během své kariéry měl problémy se životosprávou a alkoholem a musel být několikrát hospitalizován. Petr Novák zemřel v roce 1997 na celkové vyčerpání organismu a na srdeční kolaps ve spánku. V den smrti mu bylo 51 let.Kdo byl Petr Novák? Životopis Petr Novák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Petr Novák

Národnost: česká
Datum narození: 6. 9. 1945
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 19. 8. 1997

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Novák s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Sacharidy? Vzpomněli byste si na význam slova Ubikace? Víte co je Cordon bleu? Znáte definici termínu Antabus?

Klíčová slova: vysvětlení, národnost, hudba, život, Kdy zemřel Petr Novák, místo narození, wikipedie, datum úmrtí, lexikon, Petr Novák, nežijící, informace, kdo to je, Petr Novák, osobnost, zajímavosti

Pojem Petr Novák je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Petr Novák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Petr Novák ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Petr Novák ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Petr Novák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Petr Novák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Novák například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Petr Novák?

Nyní již víte Kdo byl Petr Novák? Kdy se narodil Petr Novák? Kde se narodil Petr Novák? Kdy zemřel Petr Novák? Petr Novák je v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Novák kupř.v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Novák i v jiné kategorii než je hudba.