Kdo je to?
Kdo je Zendaya? Životopis Zendaya, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Zendaya?

Kdo je Zendaya? Životopis, informace, biografie, hudba

Zendaya Coleman je americká zpěvačka, tanečnice, modelka, filmová a seriálová herečka. Zendaya se narodila v Oaklandu v Kalifornii. Její matka pracovala jako správkyně v Shakespearově divadle, díky čemuž Zendaya vyrůstala v hereckém prostředí. Na televizních obrazovkách se začala objevovat již v šesti letech jako dětská modelka a tanečnice. Od osmi let byla tři roky členkou hip-hopové taneční skupiny Future Shock Oakland. V letech 2010-2013 se proslavila díky sitcomu Shake It Up na stanici Disney Channel. Navštěvovala uměleckou školu v Oaklandu a poté studovala na American Conservatory Theatre. Objevila se např. v divadelních hrách Richard III, Jak se vám líbí, Večer tříkrálový nebo William Shakespeare. Jako zpěvačka vydala Zendaya roku 2011 první singly Swag It Out a Watch Me. Roku 2012 podepsala profesionální smlouvu se společností Hollywood Records, se kterou vydala debutovou skladbu Replay. V roce 2013 vydala své debutové album s názvem Zendaya. Ve stejném roce nahrála píseň All of me zpěváka Johna Legenda.
Zendaya debutovala ve filmu Ne/přátelé z roku 2012. Nejvíce se proslavila rolí v trilogii Spider-Man: Homecoming (2017), Spider-Man: Daleko od domova (2019) a Spider-Man: Bez domova (2021). Zahrála si ještě v úspěšných filmech Beyoncé: Lemonade (2016), Největší showman (2017), Space Jam: Nový začátek a Duna (2021). Svůj hlas propůjčila animovanému filmu Yeti: Ledové dobrodružství (2018). Za snímek Spider-Man: Daleko od domova získala v roce 2019 ocenění The Saturn Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli.
Zendaya se proslavila i díky televizním seriálům Tajný život K. C. (2015-2018), OA (2019) a Euforie (2019-2022). Za hlavní roli narkomanky v seriálu Euforie získala jako nejmladší herečka v historii cenu Primetime Emmy Award v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v činoherním seriálu.
Roku 2012 se stala velvyslankyní neziskové organizace Convoy of Hope, která poskytuje humanitární služby potřebným po celém světě. Je také tváří oděvní řady Material Girl zpěvačky Madonny.
V současnosti randí s hercem Tomem Hollandem, se kterým se seznámila během natáčení trilogie Spider-Man.Kdo je Zendaya? Životopis Zendaya, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Zendaya

Národnost: americká
Datum narození: 1. 9. 1996
Místo narození: Oakland, Kalifornie, Spojené státy americké

Popis osobnosti Zendaya můžete sdílet s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je UNESCO? Znáte pojem Civilismus? Rozumíte pojmu Třtinový cukr? Vzpomenete si na definici slova Touchpad?

Klíčová slova: hudba, kdo je Zendaya?, informace, vysvětlení, život, Zendaya, wikipedie, popis, biografie, národnost, místo narození, osobnosti, lexikon, zajímavosti, narození, datum narození

Pojem Zendaya je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Zendaya v dalších zdrojích

Hledat termín Zendaya ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Zendaya na Google.cz

Najít heslo Zendaya ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Zendaya ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zendaya ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zendaya například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zendaya

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Zendaya? Kdy se narodila Zendaya? Kde se narodila Zendaya? Zendaya se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Zendaya řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zendaya i v jiné kategorii než je hudba.