Kdo je to?
Kdo je Tommy Lee Jones? Životopis Tommy Lee Jones, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Tommy Lee Jones

Kdo je Tommy Lee Jones? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Tommy Lee Jones je herec a režisér, původem z města San Saba v Texasu v USA. Po střední škole St. Mark’s School of Texas odešel studovat na univerzitu Harvard. Na Harvardu studoval umění. Jeho spolubydlícím byl budoucí politik Al Gore. Mimo studium se Jones věnoval na univerzitě také americkému fotbalu. Bakalářský titul s vyznamenáním z oboru umění získal roku 1969.
Po studiu se rozhodl pro herectví a přestěhoval se do New Yorku. Hned v prvním roce v New Yorku si zahrál v divadle Broadway a o rok později debutoval v romantickém filmu Love story (1970). Následovalo pár nevýrazných rolí, avšak za roli ve snímku První dáma v country music (1980) byl Jones poprvé nominován na Zlatý Glóbus. Nejlepší éra nastala v 90. letech, kdy si Jones zahrál ve filmu JFK (nominován na Oscara) z roku 1991, v akčním filmu Přepadení v Pacifiku (1992) a v dramatu Uprchlík (1993), za který Jones obdržel Oscara a Zlatý Glóbus za vedlejší roli. Za zmínku stojí role ve filmu Batman navždy (1995) a zejména snímek Muži v černém (1997), který se dočkal dalších dvou pokračování (2002 a 2012). V roce 2007 si zahrál v oscarovém snímku Tahle země není pro starý. Objevil se v historickém filmu Lincoln (2012), za který byl nominován na Oscara, Zlatý Glóbus a cenu BAFTA za vedlejší roli.
Tommy Lee Jones je mluvčí japonské společnosti Suntory, která vyrábí nápoje. V Japonsku se objevil v televizi i v několika reklamách značky Boss Coffee.Kdo je Tommy Lee Jones? Životopis Tommy Lee Jones, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Tommy Lee Jones

Národnost: americká
Datum narození: 15. 9. 1946
Místo narození: San Saba, Texas, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Tommy Lee Jones s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Fundus? Rozumíte pojmu Tamaryšek? Znáte definici termínu Obor hodnot? Znáte pojem Incidence?

Klíčová slova: wiki, kdo je Tommy Lee Jones?, biografie, herectví, datum narození, osobnosti, životopis, místo narození, kde se narodil Tommy Lee Jones?, osobnost, Tommy Lee Jones, kdy se narodil Tommy Lee Jones?, zajímavosti, Tommy Lee Jones, herectví, národnost

Pojem Tommy Lee Jones je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Tommy Lee Jones lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Tommy Lee Jones v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Tommy Lee Jones ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Tommy Lee Jones ve Wikislovníku

Hledat výraz Tommy Lee Jones ve Wikipedii

Najít termín Tommy Lee Jones na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tommy Lee Jones například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Tommy Lee Jones? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Tommy Lee Jones? Kdy se narodil Tommy Lee Jones? Kde se narodil Tommy Lee Jones? Tommy Lee Jones se nachází v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Tommy Lee Jones dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tommy Lee Jones i v jiné kategorii než je herectví.