Kdo je to?
Kdo je Tommy Lee Jones? Životopis Tommy Lee Jones, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Tommy Lee Jones?

Kdo je Tommy Lee Jones? Životopis, informace, biografie, herectví

Tommy Lee Jones je herec a režisér, původem z města San Saba v Texasu v USA. Po střední škole St. Mark’s School of Texas odešel studovat na univerzitu Harvard. Na Harvardu studoval umění. Jeho spolubydlícím byl budoucí politik Al Gore. Mimo studium se Jones věnoval na univerzitě také americkému fotbalu. Bakalářský titul s vyznamenáním z oboru umění získal roku 1969.
Po studiu se rozhodl pro herectví a přestěhoval se do New Yorku. Hned v prvním roce v New Yorku si zahrál v divadle Broadway a o rok později debutoval v romantickém filmu Love story (1970). Následovalo pár nevýrazných rolí, avšak za roli ve snímku První dáma v country music (1980) byl Jones poprvé nominován na Zlatý Glóbus. Nejlepší éra nastala v 90. letech, kdy si Jones zahrál ve filmu JFK (nominován na Oscara) z roku 1991, v akčním filmu Přepadení v Pacifiku (1992) a v dramatu Uprchlík (1993), za který Jones obdržel Oscara a Zlatý Glóbus za vedlejší roli. Za zmínku stojí role ve filmu Batman navždy (1995) a zejména snímek Muži v černém (1997), který se dočkal dalších dvou pokračování (2002 a 2012). V roce 2007 si zahrál v oscarovém snímku Tahle země není pro starý. Objevil se v historickém filmu Lincoln (2012), za který byl nominován na Oscara, Zlatý Glóbus a cenu BAFTA za vedlejší roli.
Tommy Lee Jones je mluvčí japonské společnosti Suntory, která vyrábí nápoje. V Japonsku se objevil v televizi i v několika reklamách značky Boss Coffee.Kdo je Tommy Lee Jones? Životopis Tommy Lee Jones, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Tommy Lee Jones

Národnost: americká
Datum narození: 15. 9. 1946
Místo narození: San Saba, Texas, USA

Tento text (Tommy Lee Jones) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Kyselica? Vzpomněli byste si co znamená slovo ČNB? Znáte definici termínu Lanolin? Víte co je Kultivátor?

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, život, osobnosti, wiki, kde se narodil Tommy Lee Jones?, popis, životopis, informace, Tommy Lee Jones, Tommy Lee Jones, biografie, osobnost, národnost, herectví, zajímavosti

Pojem Tommy Lee Jones je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Tommy Lee Jones v dalších zdrojích

Najít slovo Tommy Lee Jones na Google.cz

Vyhledat pojem Tommy Lee Jones ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Tommy Lee Jones ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Tommy Lee Jones ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Tommy Lee Jones ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tommy Lee Jones například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tommy Lee Jones

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Tommy Lee Jones? Kdy se narodil Tommy Lee Jones? Kde se narodil Tommy Lee Jones? Tommy Lee Jones se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Tommy Lee Jones řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tommy Lee Jones i v jiné kategorii než je herectví.