Kdo je to?
Kdo je Kateřina Janečková? Životopis Kateřina Janečková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kateřina Janečková

Kdo je Kateřina Janečková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Česká herečka Kateřina Janečková, která se proslavila zejména díky své roli Ošklivky Katky se narodila 7. května 1983 v Šumperku. Je dcerou převážně divadelní herečky Anny Bazgerové, která si zahrála například v minisérii Devadesátky. Díky matčině herectví se často dostávala do divadelního prostředí, které jí učarovalo.
I proto se není čemu divit, že u herectví nakonec skončila. Již během základní školní docházky získala Kateřina své první role v seriálu Když se slunci nedaří a v Divadle Labyrint. Poté Kateřina Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a své herecké vzdělání v roce 2015 doplnila o absolvování HAMU v oboru pantomima – nonverbální divadlo.
Po maturitě nastoupila do Divadla Bez Zábradlí a získala angažmá v Horáckém Divadle v Jihlavě. Tam zůstala necelé dva roky.
Od roku 2005 je na volné noze. Hostuje v několika pražských i mimopražských divadlech. Diváci ji mohou vidět například na prknech Studia Švandova divadla, Divadla Bez Zábradlí, Činoherního Studia Bouře a VIP Art Company.
První seriálovou roli získala už v jedenácti letech a byla jí Katka Šnajberková v seriálu Když se slunci nedaří. Od roku 2004 pak stihla seriálů mnoho. Diváci ji mohou znát například z rodinných pout, Ulice, Návsi, Velmi křehkých vztahů, ze zmíněné Ošklivky Katky, z komedie s názvem PanMáma, z dramatu Život a doba soudce A.K., z Bastardů, Labyrintu, z komedie Proč bychom se netopili, z hokejového seriálu Lajna a dalších.
Filmů zatím na kontě herečka mnoho nemá. Vůbec poprvé si zahrála v Kytici, kde ve Štědrém večeru ztvárnila Marii. Poté se objevila ve snímku Kobova garáž, Restaurace U prince, Všichni do jednoho, Bastardi 3 a Národní třída.
Mezi lety 2016 a 2018 se věnovala vyučování jevištního pohybu a pantomimy na VOŠH v Praze. Tato zkušenost ji inspirovala k založení vlastních hereckých kurzů ve spolupráci s Lenkou Marušanovou. V současné době tedy kromě herectví působí i jako lektorka kurzů Kalegro.
V roce 2020 byla nominována na cenu Českého lva za vedlejší roli Lucie ve filmu Národní třída. V minulosti také získala nominaci na cenu Best actor za film Teď nebo nikdy, kde ztvárnila slepou dívku, a za roli Simony ve snímku Kobova garáž byla v rámci festivalu Oty Hofmana nominována na Diváckou cenu.
Janečková se nedávno v rozhovoru svěřila s bolestnou zkušeností, jelikož dvakrát přišla v průběhu těhotenství o dítě. Své vytoužené dítě ale nakonec dostala. Jen kousek před čtyřicítkou se jí narodila vytoužená dcera Amélie. V současné době si tedy dává od práce částečně pauzu a naplno se věnuje malé dcerce. Díky tomu, že její přítel, rodilý Francouz, pracuje z domova, může se na péči o dceru často podílet, a tak má Kateřina dost času i na „mimo-mateřské“ aktivity.
Je velkým příznivcem sportu a miluje brusle, tenis, inline, jízdu na koni, lyže, stolní tenis a lezení po stěně. Kromě toho patří mezi její oblíbené aktivity i načítání audioknih.Kdo je Kateřina Janečková? Životopis Kateřina Janečková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Kateřina Janečková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 7. května 1983
Místo narození: Šumperk

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Kateřina Janečková? s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Likvidita? Vzpomněli byste si co označuje výraz TikTok? Vzpomenete si na definici slova Full HD? Znáte termín Selenium?

Klíčová slova: vysvětlení, život, kde se narodila Kateřina Janečková?, biografie, informace, wiki, národnost, popis, životopis, místo narození, osobnost, herectví, Kateřina Janečková, wikipedie, narození, kdo je Kateřina Janečková?

Pojem Kateřina Janečková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Kateřina Janečková

Vyhledat pojem Kateřina Janečková ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Kateřina Janečková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Kateřina Janečková ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Kateřina Janečková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Kateřina Janečková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kateřina Janečková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Kateřina Janečková? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Kateřina Janečková? Kdy se narodila Kateřina Janečková? Kde se narodila Kateřina Janečková? Kateřina Janečková je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, blond herečka šaty, kateřina Janečková, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Kateřina Janečková kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kateřina Janečková i v jiné kategorii než je herectví.