Kdo je to?
Kdo byl Karel Richter? Životopis Karel Richter, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Karel Richter?

Kdo byl Karel Richter? Životopis, informace, biografie, herectví

Karel Richter byl český filmový, televizní, divadelní a dabingový herec, ředitel Divadla Jiřího Wolkera v letech 1974-1989. Richter se narodil v Praze a ve školních letech začal působit v divadle. V deseti letech se připojil k Pražskému dětskému divadlu Míly Mellanové, kde působil v letech 1936-1945. V tomto divadle působil i po 2. světové válce. V letech 1945-1947 se divadlo jmenovalo Pražské divadlo pro mládež a roku 1947 se přejmenovalo na Městské divadlo pro mládež. Richter opustil divadlo v roce 1949 a stal se členem nového Divadla Jiřího Wolkera, kde strávil dalších více než 40 let. Roku 1974 se stal dokonce ředitelem divadla. V této funkci působil až do roku 1990, kdy odešel do důchodu.
Karel Richter debutoval ve filmu v roce 1944 ve snímku Kluci na řece (Tomík). Od té doby vytvořil skoro dvě desítky filmových rolí. Zahrál si např. ve filmech Na dobré stopě (1948), Revoluční rok 1848 (1949), Vítězná křídla (1950), Prosím, nebudit! (1962), Místo v houfu (1964). Později se objevil v několika televizních filmech.
Kromě hraní se Richter věnoval dabingu. Poprvé propůjčil svůj hlas v roce 1940 při namlouvání desky Broučci od J. Karafiáta. Během svého života nadaboval desítky zahraničních filmů (Fantomas se zlobí, Titanik, Gladiátor, Pearl Harbor) a seriálů (Kojak, Hra o trůny, Haló, Haló). Roku 1997 získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.
Roku 1996 obdržel cenu Senior Prix od Herecké asociace.
Karel Richter měl syna Ivana Richtera, který žil v letech 1953-2000.Kdo byl Karel Richter? Životopis Karel Richter, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Karel Richter

Národnost: česká
Datum narození: 28. 5. 1926
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 5. 8. 2022

Tento text (Karel Richter) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Totální válka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Honitba? Víte co je Afasie? Znáte termín Polygon?

Klíčová slova: kdo to je, národnost, biografie, nežijící, národnost, datum narození, místo narození, zajímavosti, narození, Karel Richter, kdy se narodil Karel Richter?, osobnosti, kdo je Karel Richter?, Kdy zemřel Karel Richter, kde se narodil Karel Richter?, lexikon

Pojem Karel Richter je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Karel Richter

Hledat heslo Karel Richter v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Karel Richter na Youtube

Vyhledat heslo Karel Richter na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Karel Richter ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Karel Richter ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Richter například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Richter

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Karel Richter? Kdy se narodil Karel Richter? Kde se narodil Karel Richter? Kdy zemřel Karel Richter? Karel Richter je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Karel Richter řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Richter i v jiné kategorii než je herectví.