Kdo je to?
Kdo je Ara Malikian? Životopis Ara Malikian, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ara Malikian

Kdo je Ara Malikian? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ara Malikian je španělský houslový virtuos. Malikian je původem z Libanonu z hlavního města Bejrútu. Jeho otec učil Aru hrát na housle už v útlém věku. První houslový koncert měl Ara ve dvanácti letech. O dva roky později začal studovat hru na housle v Německém městě Hannover na umělecké univerzitě Hochschule für Musik, Theater und Meiden. V době nástupu do školy mu bylo pouhých čtrnáct let a stal se tak nejmladším studujícím studentem v historii školy. Po studiích v Německu se přestěhoval do Londýna, kde studoval na místní Guildhall School of Music & Music. Jeho učitelé byli housloví velikáni jako Franco Gulli, Ruggiero Ricci, Herman Krebbers a další.
Po studiích začal koncertovat po celém světě a navštívil více než 40 zemí. Jako sólistu si Malikiana pozvaly světové orchestry z Tokia, Bambergu, Zürichu, Londýna, Madridu a mnoha dalších.
Na svých koncertech vystupuje se svým rozmanitým repertoárem z různých světových kultur, mezi kterými je arabská, židovská, cikánská, argentinská (tango) nebo španělská (flamengo) hudba. Většina jeho skladeb je pro klasické housle. Hrává sonáty, koncerty s klavírem, komorní hudbu, recitály pro sólové housle. Během své houslové kariéry byl celkem dvakrát nominován na Music Prizes ve Španělsku v kategorii Nejlepší klasické vystoupení.
Roku 1995 vydal své debutové album Le quattro stagioni. Ve stejném roce hrál spolu s pianistou Serouj Kradijanem z Arménie, se kterým nahrál kompletní cyklus sonát od skladatele Roberta Schumanna. Od té doby vydal Malikian kolem 20 studiových alb. Doposud poslední album Royal garage vyšlo v roce 2019.
Ara Malikian žije ve španělském Madridu, kde je koncertním mistrem Madridského symfonického orchestru (Orquesta Sinfónica de Madrid).Kdo je Ara Malikian? Životopis Ara Malikian, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Ara Malikian

Národnost: španělská
Datum narození: 14. 9. 1968
Místo narození: Bejrút, Libanon

Popis osobnosti Ara Malikian můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Agrafie? Vzpomněli byste si na význam slova Velký pátek? Znáte definici termínu Džihád? Znáte definici termínu Debaras?

Klíčová slova: wikipedie, narození, biografie, zajímavosti, národnost, hudba, wiki, kdy se narodil Ara Malikian?, osobnosti, Ara Malikian, místo narození, popis, Ara Malikian, datum narození, životopis, kde se narodil Ara Malikian?

Pojem Ara Malikian je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Ara Malikian v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Ara Malikian ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Ara Malikian ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Ara Malikian na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Ara Malikian ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ara Malikian například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Ara Malikian? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Ara Malikian? Kdy se narodil Ara Malikian? Kde se narodil Ara Malikian? Ara Malikian patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Ara Malikian třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ara Malikian i v jiné kategorii než je hudba.