Kdo je to?
Kdo je Ara Malikian? Životopis Ara Malikian, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Ara Malikian?

Kdo je Ara Malikian? Životopis, informace, biografie, hudba

Ara Malikian je španělský houslový virtuos. Malikian je původem z Libanonu z hlavního města Bejrútu. Jeho otec učil Aru hrát na housle už v útlém věku. První houslový koncert měl Ara ve dvanácti letech. O dva roky později začal studovat hru na housle v Německém městě Hannover na umělecké univerzitě Hochschule für Musik, Theater und Meiden. V době nástupu do školy mu bylo pouhých čtrnáct let a stal se tak nejmladším studujícím studentem v historii školy. Po studiích v Německu se přestěhoval do Londýna, kde studoval na místní Guildhall School of Music & Music. Jeho učitelé byli housloví velikáni jako Franco Gulli, Ruggiero Ricci, Herman Krebbers a další.
Po studiích začal koncertovat po celém světě a navštívil více než 40 zemí. Jako sólistu si Malikiana pozvaly světové orchestry z Tokia, Bambergu, Zürichu, Londýna, Madridu a mnoha dalších.
Na svých koncertech vystupuje se svým rozmanitým repertoárem z různých světových kultur, mezi kterými je arabská, židovská, cikánská, argentinská (tango) nebo španělská (flamengo) hudba. Většina jeho skladeb je pro klasické housle. Hrává sonáty, koncerty s klavírem, komorní hudbu, recitály pro sólové housle. Během své houslové kariéry byl celkem dvakrát nominován na Music Prizes ve Španělsku v kategorii Nejlepší klasické vystoupení.
Roku 1995 vydal své debutové album Le quattro stagioni. Ve stejném roce hrál spolu s pianistou Serouj Kradijanem z Arménie, se kterým nahrál kompletní cyklus sonát od skladatele Roberta Schumanna. Od té doby vydal Malikian kolem 20 studiových alb. Doposud poslední album Royal garage vyšlo v roce 2019.
Ara Malikian žije ve španělském Madridu, kde je koncertním mistrem Madridského symfonického orchestru (Orquesta Sinfónica de Madrid).Kdo je Ara Malikian? Životopis Ara Malikian, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ara Malikian

Národnost: španělská
Datum narození: 14. 9. 1968
Místo narození: Bejrút, Libanon

Líbí se stručný životopis s osobou Ara Malikian? Pak se podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu VPN? Znáte pojem RSS? Znáte definici termínu Raut? Vzpomenete si na definici slova Veřejná zakázka?

Klíčová slova: osobnost, kdy se narodil Ara Malikian?, zajímavosti, kde se narodil Ara Malikian?, wiki, Ara Malikian, kdo je Ara Malikian?, narození, Ara Malikian, wikipedie, informace, místo narození, životopis, hudba, národnost, hudba

Pojem Ara Malikian je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Ara Malikian hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Ara Malikian ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Ara Malikian ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ara Malikian ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Ara Malikian ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ara Malikian ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ara Malikian například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Ara Malikian? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Ara Malikian? Kdy se narodil Ara Malikian? Kde se narodil Ara Malikian? Ara Malikian patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Ara Malikian třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ara Malikian i v jiné kategorii než je hudba.