Kdo je to?
Kdo je Ara Malikian? Životopis Ara Malikian, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Ara Malikian?

Kdo je Ara Malikian? Životopis, informace, biografie, hudba

Ara Malikian je španělský houslový virtuos. Malikian je původem z Libanonu z hlavního města Bejrútu. Jeho otec učil Aru hrát na housle už v útlém věku. První houslový koncert měl Ara ve dvanácti letech. O dva roky později začal studovat hru na housle v Německém městě Hannover na umělecké univerzitě Hochschule für Musik, Theater und Meiden. V době nástupu do školy mu bylo pouhých čtrnáct let a stal se tak nejmladším studujícím studentem v historii školy. Po studiích v Německu se přestěhoval do Londýna, kde studoval na místní Guildhall School of Music & Music. Jeho učitelé byli housloví velikáni jako Franco Gulli, Ruggiero Ricci, Herman Krebbers a další.
Po studiích začal koncertovat po celém světě a navštívil více než 40 zemí. Jako sólistu si Malikiana pozvaly světové orchestry z Tokia, Bambergu, Zürichu, Londýna, Madridu a mnoha dalších.
Na svých koncertech vystupuje se svým rozmanitým repertoárem z různých světových kultur, mezi kterými je arabská, židovská, cikánská, argentinská (tango) nebo španělská (flamengo) hudba. Většina jeho skladeb je pro klasické housle. Hrává sonáty, koncerty s klavírem, komorní hudbu, recitály pro sólové housle. Během své houslové kariéry byl celkem dvakrát nominován na Music Prizes ve Španělsku v kategorii Nejlepší klasické vystoupení.
Roku 1995 vydal své debutové album Le quattro stagioni. Ve stejném roce hrál spolu s pianistou Serouj Kradijanem z Arménie, se kterým nahrál kompletní cyklus sonát od skladatele Roberta Schumanna. Od té doby vydal Malikian kolem 20 studiových alb. Doposud poslední album Royal garage vyšlo v roce 2019.
Ara Malikian žije ve španělském Madridu, kde je koncertním mistrem Madridského symfonického orchestru (Orquesta Sinfónica de Madrid).Kdo je Ara Malikian? Životopis Ara Malikian, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ara Malikian

Národnost: španělská
Datum narození: 14. 9. 1968
Místo narození: Bejrút, Libanon

Tento text (Ara Malikian) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Rozpočtové provizorium? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hustota? Znáte definici termínu WeChat? Znáte termín Maturita?

Klíčová slova: popis, wiki, život, hudba, kde se narodil Ara Malikian?, narození, Ara Malikian, lexikon, wikipedie, osobnosti, místo narození, národnost, kdo je Ara Malikian?, zajímavosti, datum narození, Ara Malikian

Pojem Ara Malikian je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Ara Malikian ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ara Malikian ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ara Malikian ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Ara Malikian ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Ara Malikian na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ara Malikian například v Google obrázcích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Ara Malikian?

Nyní již víte Kdo je to Ara Malikian? Kdy se narodil Ara Malikian? Kde se narodil Ara Malikian? Ara Malikian se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Ara Malikian dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ara Malikian i v jiné kategorii než je hudba.