Kdo je to?
Kdo byl James Oliver Curwood? Životopis James Oliver Curwood, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

James Oliver Curwood

Kdo byl James Oliver Curwood? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

James Oliver Curwood byl americký spisovatel, žurnalista, cestoval, ochránce přírody a autor dobrodružných románů. Curwood se narodil 12. června 1878 v Owossu, v americkém státě Michigan, do rodiny Jamese a Abigail Curwoodových. Mladý Curwood vyrůstal ve venkovském prostředí, kde od raného věku projevoval zájem o přírodu a dobrodružství, což se později odráželo v jeho literární tvorbě.
Curwood získal své formální vzdělání na University of Michigan, kde studoval žurnalistiku. Univerzitu dokončil v roce 1900. Během studií se rozhodl, že se stane spisovatelem. Nejprve začal pracovat jako novinář pro Detroit News-Tribune.
Roku 1909 si vydělával už tolik peněz, že se mohl vydat na Aljašku a k řece Yukon, kde sbíral inspiraci na své dobrodružné romány. Curwoodovy knihy často obsahovaly motivy divočiny. Jeho první úspěch přišel s knihou Lovci vlků (1908).
Mezi jeho další významná díla patří Zlaté údolí (1909), Kazan (1914), Král šedých medvědů (1916), Barí, syn Kazanův (1917) a další. Jeho knihy představovaly syrovou a nezkrotnou přírodu, a byly inspirované jeho mnoha cestami do Kanady. Jeho kniha The Grizzly King (Král šedých medvědů) byla později inspirací pro film The Bear z roku 1988, který získal mezinárodní uznání. Během života publikoval skoro tři desítky románů a většina z nich byla zfilmována.
Curwood byl známý svým hlubokým respektem k životnímu prostředí a divokým zvířatům. Během své kariéry se stal aktivním ochráncem přírody, což se odráželo v jeho knihách a veřejných vystoupeních.
V osobním životě se Curwood dvakrát oženil. Poprvé s Corou Leon Johnsonovou (1900-1908) a podruhé s Ethel Greenwoodovou (1909-1927). Ze druhého manželství měl syna Jamese (1911-1930).
Nechal si postavit vlastní hrad nazvaný Curwood Castle ve svém rodném městě Owosso, kde trávil mnoho času psaním svých románů.
Roku 1927 byl na Floridě pokousán jedovatým tvorem, což mělo za následek silné alergické reakce a infekce. Tyto potíže vedly k předčasné smrti Jamese Olivera Curwooda dne 13. srpna 1927 ve věku 49 let.Kdo byl James Oliver Curwood? Životopis James Oliver Curwood, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě James Oliver Curwood

Národnost: americká
Datum narození: 12. 6. 1878
Místo narození: Owosso, Michigan, USA
Datum úmrtí: 13. 8. 1927

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text James Oliver Curwood s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Poezie? Znáte definici termínu Armagedon? Znáte pojem Fatva? Pamatujete si definici pojmu Zisk?

Klíčová slova: vysvětlení, národnost, literatura, datum narození, Kdy zemřel James Oliver Curwood, život, kde se narodil James Oliver Curwood?, kdo je James Oliver Curwood?, popis, lexikon, James Oliver Curwood, wiki, zajímavosti, datum úmrtí, kdo to je, James Oliver Curwood

Pojem James Oliver Curwood je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu James Oliver Curwood v následujících zdrojích

Najít heslo James Oliver Curwood na Google obrázcích

Hledat výraz James Oliver Curwood ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo James Oliver Curwood na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo James Oliver Curwood ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo James Oliver Curwood ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo James Oliver Curwood například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je James Oliver Curwood? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl James Oliver Curwood? Kdy se narodil James Oliver Curwood? Kde se narodil James Oliver Curwood? Kdy zemřel James Oliver Curwood? James Oliver Curwood se nachází v kategorii Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka James Oliver Curwood dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Oliver Curwood i v jiné kategorii než je literatura.