Kdo je to?
Kdo byl Slobodan Milošević? Životopis Slobodan Milošević, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Slobodan Milošević

Kdo byl Slobodan Milošević? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Slobodan Milošević byl srbský prezident. Pro podezření z válečných zločinů byl souzen před Mezinárodním tribunálem v Haagu.
Narodil se v Jugoslávii do srbské rodiny. Vystudoval práva a od mládí se angažoval v komunistické straně.
Po studiích pracoval nejdříve na úřednických pozicích, postupně se přesouval do vedení velkých státních podniků, působil také jako ředitel Sjednocené bělehradské banky. Táhlo ho to však k politice.
Plně se vrhl na prosazování komunistických idejí, patřil ke konzervativním komunistům a tvrdě vystupoval proti liberálnějším tendencím ve straně. Ve druhé polovině 80. let se mu podařilo vystoupat na do té doby nejvyšší příčku: stal se předsedou ústředního výboru Svazu komunistů Srbska. V průběhu 80. let si Milošević stále více upevňoval svou pozici v Srbsku a získával pod svou kontrolu stále více moci: využíval k tomu kombinaci osobního charismatu, jím ovládaných medií i šíření nacionalistických a konzervativních nálad ve společnosti. Už v 80. letech se musel vyrovnávat s národnostními problémy, které sužovaly mnohonárodnostní Jugoslávii.
Po rozpadu Sovětského svazu a pádu většiny komunistických režimů ve východní Evropě, si Milošević dokázal svou pozici udržet. Stal se srbským prezidentem, resp. hlavou Svazové republiky Jugoslávie (unie Srbska a Černé Hory) a dál ovládal zemi pevnou rukou.
Během 90. letech, kdy se Jugoslávie začínala drolit, však dlouho probublávající etnické a národností spory vyvrcholily v násilná střetnutí a později ve válečný konflikt. Válka probíhala po většinu 90. let. Především po roce 1999 došlo k vyhrocení situace mezi Srbskem a kosovskými oblastmi s převážně kosovskoalbánským obyvatelstvem. Docházelo ke krvavým střetům i k masakrům civilního obyvatelstva. Především kvůli událostem z tohoto období byl Milošević obviněn z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.
V roce 2000 se vůči Miloševićově vládě strhly rozsáhlé demonstrace a prezident byl nucen odstoupit.
V roce 2001 se Slobodan Milošević dostal před Mezinárodní soud v Haagu, kde čelil obviněním z válečných zločinů, genocidy a dalších zločinů. Vynesení rozsudku se však nedočkal, neboť během procesu zemřel ve své cele, pravděpodobně na infarkt.Kdo byl Slobodan Milošević? Životopis Slobodan Milošević, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Slobodan Milošević

Národnost: srbská
Datum narození: 20. srpna 194
Místo narození: Požarevac
Datum úmrtí: 11. března 2006

Tento text (Slobodan Milošević) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Přátelství? Víte co je Cytoskopie? Znáte pojem Podmáslí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Modifikace?

Klíčová slova: lexikon, osobnost, osobnosti, vysvětlení, místo narození, narození, Kdy zemřel Slobodan Milošević, wiki, národnost, kdy se narodil Slobodan Milošević?, informace, popis, kde se narodil Slobodan Milošević?, Slobodan Milošević, politici, biografie

Pojem Slobodan Milošević je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Slobodan Milošević hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Slobodan Milošević ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Slobodan Milošević na Youtube

Hledat slovo Slobodan Milošević ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Slobodan Milošević na Google.cz

Najít výraz Slobodan Milošević ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Slobodan Milošević například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Slobodan Milošević? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo byl Slobodan Milošević? Kdy se narodil Slobodan Milošević? Kde se narodil Slobodan Milošević? Kdy zemřel Slobodan Milošević? Slobodan Milošević patří do kategorie Politici

Kategorie politici, bruneta politička, slobodan Milošević, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Slobodan Milošević dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Slobodan Milošević i v jiné kategorii než je politici.