Kdo je to?
Kdo byl Slobodan Milošević? Životopis Slobodan Milošević, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Slobodan Milošević?

Kdo byl Slobodan Milošević? Životopis, informace, biografie, politici

Slobodan Milošević byl srbský prezident. Pro podezření z válečných zločinů byl souzen před Mezinárodním tribunálem v Haagu.
Narodil se v Jugoslávii do srbské rodiny. Vystudoval práva a od mládí se angažoval v komunistické straně.
Po studiích pracoval nejdříve na úřednických pozicích, postupně se přesouval do vedení velkých státních podniků, působil také jako ředitel Sjednocené bělehradské banky. Táhlo ho to však k politice.
Plně se vrhl na prosazování komunistických idejí, patřil ke konzervativním komunistům a tvrdě vystupoval proti liberálnějším tendencím ve straně. Ve druhé polovině 80. let se mu podařilo vystoupat na do té doby nejvyšší příčku: stal se předsedou ústředního výboru Svazu komunistů Srbska. V průběhu 80. let si Milošević stále více upevňoval svou pozici v Srbsku a získával pod svou kontrolu stále více moci: využíval k tomu kombinaci osobního charismatu, jím ovládaných medií i šíření nacionalistických a konzervativních nálad ve společnosti. Už v 80. letech se musel vyrovnávat s národnostními problémy, které sužovaly mnohonárodnostní Jugoslávii.
Po rozpadu Sovětského svazu a pádu většiny komunistických režimů ve východní Evropě, si Milošević dokázal svou pozici udržet. Stal se srbským prezidentem, resp. hlavou Svazové republiky Jugoslávie (unie Srbska a Černé Hory) a dál ovládal zemi pevnou rukou.
Během 90. letech, kdy se Jugoslávie začínala drolit, však dlouho probublávající etnické a národností spory vyvrcholily v násilná střetnutí a později ve válečný konflikt. Válka probíhala po většinu 90. let. Především po roce 1999 došlo k vyhrocení situace mezi Srbskem a kosovskými oblastmi s převážně kosovskoalbánským obyvatelstvem. Docházelo ke krvavým střetům i k masakrům civilního obyvatelstva. Především kvůli událostem z tohoto období byl Milošević obviněn z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.
V roce 2000 se vůči Miloševićově vládě strhly rozsáhlé demonstrace a prezident byl nucen odstoupit.
V roce 2001 se Slobodan Milošević dostal před Mezinárodní soud v Haagu, kde čelil obviněním z válečných zločinů, genocidy a dalších zločinů. Vynesení rozsudku se však nedočkal, neboť během procesu zemřel ve své cele, pravděpodobně na infarkt.Kdo byl Slobodan Milošević? Životopis Slobodan Milošević, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Slobodan Milošević

Národnost: srbská
Datum narození: 20. srpna 194
Místo narození: Požarevac
Datum úmrtí: 11. března 2006

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Slobodan Milošević s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Přetlak? Vzpomněli byste si co označuje výraz Adidas? Znáte pojem Úvěrový podvod? Znáte termín Moderní pětiboj?

Klíčová slova: informace, národnost, datum úmrtí, biografie, osobnosti, kdo to je, popis, kdo je Slobodan Milošević?, kdy se narodil Slobodan Milošević?, politici, Slobodan Milošević, místo narození, Kdy zemřel Slobodan Milošević, narození, politici, wikipedie

Pojem Slobodan Milošević je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Slobodan Milošević v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Slobodan Milošević ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Slobodan Milošević na Youtube

Vyhledat pojem Slobodan Milošević ve Wikipedii

Hledat heslo Slobodan Milošević ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Slobodan Milošević ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Slobodan Milošević například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Slobodan Milošević

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Slobodan Milošević? Kdy se narodil Slobodan Milošević? Kde se narodil Slobodan Milošević? Kdy zemřel Slobodan Milošević? Slobodan Milošević patří do kategorie Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Slobodan Milošević dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Slobodan Milošević i v jiné kategorii než je politici.