Kdo je to?
Kdo je David Suchařípa? Životopis David Suchařípa, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je David Suchařípa?

Kdo je David Suchařípa? Životopis, informace, biografie, herectví

David Suchařípa je český herec.
Vystudoval DAMU. Působí jako herec na volné noze, hrál tak na mnoha českých divadelních prknech, například v Divadle Na Fidlovačce, v Činoherním klubu nebo Divadle Pod Palmovkou, ale i na dalších scénách. Často je obsazován do výrazných shakespearovských rolí (Hamlet, Kent, Král Lear...), hrál i na divácky populárních Letních shakespearovských slavnostech.
Ve filmu získává spíš menší role, zmiňme například krále v oblíbené pohádce Zdeňka Trošky Čertova nevěsta. Televizní diváci jej však často mohou vídat v seriálech, např. Ordinace v Růžové zahradě, Zdivočelá země, Helena nebo Temný kraj. V dalších českých seriálech se často objevuje v epizodních rolích. Zajímavý je jeho podíl na slavné mezinárodně obsazené minisérii Bídníci z roku 2000.
Je též znám jako závodník rallye.
Jeho otcem je známý herec Leoš Suchařípa.Kdo je David Suchařípa? Životopis David Suchařípa, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě David Suchařípa

Národnost: česká
Datum narození: 18. března 1965
Místo narození: Praha

Tento text (David Suchařípa) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Vytáčník? Rozumíte pojmu GFE? Znáte definici termínu Vltavín? Znáte pojem Stroh?

Klíčová slova: wiki, životopis, zajímavosti, popis, osobnost, místo narození, wikipedie, informace, život, herectví, osobnosti, kdo je David Suchařípa?, kdy se narodil David Suchařípa?, kde se narodil David Suchařípa?, narození, David Suchařípa

Pojem David Suchařípa je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu David Suchařípa doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem David Suchařípa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín David Suchařípa ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi David Suchařípa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem David Suchařípa na Youtube

Hledat výraz David Suchařípa ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo David Suchařípa například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to David Suchařípa?

Nyní již víte Kdo je to David Suchařípa? Kdy se narodil David Suchařípa? Kde se narodil David Suchařípa? David Suchařípa patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka David Suchařípa třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Suchařípa i v jiné kategorii než je herectví.