Kdo je to?
Kdo je Otto Weiter? Životopis Otto Weiter, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Otto Weiter

Kdo je Otto Weiter? Životopis, informace, biografie, hudba

Otto Weiter je slovenský hudebník, zpěvák – tenorista, kytarista, skladatel a podnikatel. Weiter se narodil v Brně. Během svého života se naučil hrát na několik hudebních nástrojů, mezi které patří kytara, baskytara, bicí nebo mandolína.
Weiter zpíval ve slovenské metalové kapele Makar Čudra od jejího počátku v roce 1987.
Později přešel od metalové hudby k folku a lidovým písním. Vystupoval na slovenské televizní stanici Senzi a později také na československé stanici Šlágr TV, kde moderoval společně se svou bývalou ženou Andreou Fischer pořad Zahoď starosti.
Za svůj život vydal Weiter několik studiových alb s názvy Pre teba! (1994), Pesničky z kasína (1995), Ty si tá pravá (1996), Nákup mesiaca (2004), Vianočný čas (2008) a další.
Mezi jeho nejznámější písně patří Každá trampota má svou mez, Rybáři jsou správní chlapi, Galejník, Tvoje čierne oči, aj.
Vytvořil také roli v muzikálu Pomáda.
Weiter byl v životě několikrát ženatý. S Renátou Weiterovou měl dceru Nikolu (*1991).
V roce 2012 se oženil se zpěvačkou Andreou Fischer. Ta však zemřela roku 2020 na následky pádu v koupelně, kdy ji praskla cévka v mozku.
Po páté se Weiter oženil v roce 2023 se slovenskou zpěvačkou Petrou Maxin.Kdo je Otto Weiter? Životopis Otto Weiter, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Otto Weiter

Národnost: česká
Datum narození: 8. 7. 1955
Místo narození: Brno, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Otto Weiter? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Čamara? Znáte pojem Hyponymum? Vzpomněli byste si na význam slova Vkladní knížka? Vzpomenete si na definici slova Toxoplazmóza?

Klíčová slova: vysvětlení, zajímavosti, osobnosti, osobnost, hudba, narození, hudba, wiki, životopis, wikipedie, místo narození, kde se narodil Otto Weiter?, kdy se narodil Otto Weiter?, Otto Weiter, informace, biografie

Pojem Otto Weiter je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Otto Weiter v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Otto Weiter ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Otto Weiter ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Otto Weiter ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Otto Weiter ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Otto Weiter na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Otto Weiter například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Otto Weiter? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Otto Weiter? Kdy se narodil Otto Weiter? Kde se narodil Otto Weiter? Otto Weiter patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Otto Weiter dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otto Weiter i v jiné kategorii než je hudba.