Kdo je to?
Kdo je Ken Rosewall? Životopis Ken Rosewall, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Ken Rosewall

Kdo je Ken Rosewall? Životopis, informace, biografie, sport

Ken Rosewall je bývalý australský profesionální tenista.
Rosewall se tenisu věnoval od útlého dětství a první tituly začal sbírat už v adolescentním věku.
Už v 17 letech se dostal do čtvrtfinále U.S. Championships (dnešní US Open). O rok později už vyhrál jak Australian Championships, tak French Championships a ve Wimbledonu došel do čtvrfinále.
Až do roku 1957 však Rosewall stále hrál jako amatér. Až do roku 1968 byly totiž tenisové soutěže rozdělené na ty určené amatérským hráčům a na ty profesionální. Mezi profesionální tenisty vstoupil Rosewall právě v roce 1957. I v tomto období byl Rosewall na vrcholu - dokázal vyhrávat profesionální turnaje, včetně těch nejprestižnějších (např. French Pro a Wembley Pro v roce 1960). Právě během 60. let byl Rosewall světovou jedničkou. Jeho forma byla až neuvěřitelná, málokterou sezónu z tohoto období lze označit za slabší.
Pak přišel rok 1968 a výrazné změny ve světovém tenisu - začala tzv. Open era (otevřená éra), která propojila amatérské a profesionální turnaje a dala tenisu jako sportu nové uspořádání, které známe až dodnes. Rosewallovi bylo 34 let a dalo by se říct, že byl na konci kariéry. Přesto dokázal vyhrát ještě čtyři grandslamy v rámci otevřené éry. Ten první hned v roce 1968 - Frech Open. V roce 1970 poté přidal titul na US Open a v následujících dvou letech dvakrát zvítězil na Australian Open (a dodnes (2023) drží rekord nejstaršího šampióna tohoto grandslamu - bylo mu 37 let a dva měsíce). Ještě v roce 1974, tedy bezmála ve 40 letech, hrál Rosewall finále ve Wimbledonu a na US Open, v obou však byl poražen Jimmy Connorsem.
V roce 1971 Rosewall získal Order of the British Empire a v roce 1979 Order of Australia. Do Mezinárodní tenisové síně slávy byl Rosewall uveden v roce 1989.
Dodnes jde o jednu z největších tenisových a sportovních ikon.Kdo je Ken Rosewall? Životopis Ken Rosewall, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Ken Rosewall

Národnost: australská
Datum narození: 2. listopadu 1934
Místo narození: Sydney

Sdílejte tuto stránku s osobností Ken Rosewall s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ultrabook? Víte, co je to Ilustrace? Znáte pojem Islámský stát? Rozumíte pojmu Trestní bezúhonnost?

Klíčová slova: narození, popis, osobnost, kdy se narodil Ken Rosewall?, datum narození, lexikon, kde se narodil Ken Rosewall?, wiki, kdo je Ken Rosewall?, národnost, osobnosti, Ken Rosewall, sport, místo narození, sport, wikipedie

Pojem Ken Rosewall je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Ken Rosewall v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Ken Rosewall na Google.cz

Hledat pojem Ken Rosewall ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Ken Rosewall ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Ken Rosewall ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ken Rosewall například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ken Rosewall

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ken Rosewall? Kdy se narodil Ken Rosewall? Kde se narodil Ken Rosewall? Ken Rosewall je v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Ken Rosewall řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ken Rosewall i v jiné kategorii než je sport.