Kdo je to?
Kdo je Petra Stehlíková? Životopis Petra Stehlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Petra Stehlíková

Kdo je Petra Stehlíková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Petra Stehlíková je česká spisovatelka, autorka románů sci-fi.
Petra se narodila v roce 1976 v Praze. Po základní škole vystudovala obor zdravotnický laborant na Střední zdravotnické škole v Praze. Po maturitě pracovala v mnoha různých zaměstnáních, od zdravotnického laboranta až po recepční v hotelu. Svá díla si nejprve vydávala sama, román Naslouchač byl nejprve publikován na internetu. Potom vyšel v nakladatelství Host a jako audiokniha také v nakladatelství Audiotéka. V současné době je Petra na mateřské dovolené a žije v Praze.
Prvním jejím dílem je trilogie Zrozena z popela z roku 2011. V roce 2012 vyšly hned tři romány: Dívka a fénix, Pohlcena plameny, Vzpomínky na Eriel. Největšího čtenářského úspěchu dosáhl román Naslouchač, který je zajímavým pohledem do světa temných sil. Jeho děj ve stručnosti můžeme popsat takto: Po tzv. Velké válce je celý svět rozdělen na dvě části, přičemž jedna z nich se dá ještě obývat, zatímco druhá je zamořena jedovatými plyny. Obyvatelná část je chráněna jakýmsi štítem, který je posilován nerostem sklenitem. Nedaleko štítu má svá sídla vyvolený národ sklenařů, kteří jako jediní dokážou tento nerost těžit ze země. Musí však za tuto nadřazenost platit dost vysokou daň: Energetické pole štítu totiž odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách, a navíc těžba sklenitu způsobuje mnoho chorob a mnohdy i znetvoření na tělech a obličejích těchto lidí. Sklenaři byli původně zotročeni lidmi z nížin.
Jednou z hlavních postav románu je třináctiletá Ilan, která se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Proto, aby nebyla odvedena od rodiny, vydává se od dětství za chlapce a je nucena skrývat se v hábitu s maskou, který sklenaři nosí jako znak podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se již jako mladá dívka začne učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán družiny bojovníků (tzv. pětadvacítky), která má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory, kteří pocházejí z otráveného vzduchu za štítem; těmto tvorům sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství před pětadvaceti bojovníky, protože jsou to nepřátelé nejen její rodiny, ale zotročitelé celého jejího lidu. Ale nakonec to nedokáže, s muži se sbližuje, a díky tomu zjistí pravdu, která byla sklenařům tajena po dlouhou dobu. Ačkoliv je román psán stylem, že čtenář je vhozen přímo do cizího světa s mnoha neznámými slovy, která popisují zcela neznámé věci, jedná se o velmi strhující příběh. Po Naslouchači vznikly ještě romány Faja, Nasterea, Urla, které patří do stejné pentalogie, poslední díl v současné době teprve čeká na napsání.Kdo je Petra Stehlíková? Životopis Petra Stehlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Petra Stehlíková

Národnost: česká
Datum narození: 1976
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Petra Stehlíková s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Konvertoplán? Víte co je Platový výměr? Pamatujete si definici pojmu Last minute? Vzpomněli byste si co označuje výraz ČEDOK?

Klíčová slova: zajímavosti, kde se narodila Petra Stehlíková?, wikipedie, kdy se narodila Petra Stehlíková?, datum narození, wiki, osobnosti, biografie, Petra Stehlíková, lexikon, informace, místo narození, narození, kdo je Petra Stehlíková?, životopis, národnost

Pojem Petra Stehlíková je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Petra Stehlíková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Petra Stehlíková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Petra Stehlíková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Petra Stehlíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Petra Stehlíková ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Stehlíková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petra Stehlíková

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Petra Stehlíková? Kdy se narodila Petra Stehlíková? Kde se narodila Petra Stehlíková? Petra Stehlíková patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, starý spisovatel stroj, petra Stehlíková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petra Stehlíková dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Stehlíková i v jiné kategorii než je literatura.