Kdo je to?
Kdo je Elliot Page? Životopis Elliot Page, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Elliot Page?

Kdo je Elliot Page? Životopis, informace, biografie, herectví

Elliot Page, rodným jménem Ellen Page, je kanadský filmový herec, producent a transgender. Page se narodil v kanadském městě Halifax a už od malička tíhl k herectví. Navštěvoval celkem tři střední školy, maturoval roku 2005 na Shambhala School a poté začal studovat na Neptune Theatre School.
Ve filmu debutoval teprve v 11 letech, kdy si zahrál v televizním seriálu Pit Tony. Díky tomuto filmu získal další role v menších kanadských televizních filmech. Větší role přišla ve snímku V pasti (2005), následovalo sci-fi X-Men: Poslední vzdor (2006). Další rok byl pro Page velmi úspěšným díky filmům Americký zločin a Juno (2007), za který byl nominován na ceny Oscar, BAFTA a Zlatý glóbus. Po tomto filmu dostal role ve známých filmech Vyfič! (2009), Počátek (2010), X-Men: Budoucí minulost (2014), Všechno, co mám (2015), Tallulah (2016), My Days of Mercy (2017).
Elliot Page se také objevil v několika epizodách seriálu Trailer Park Boys (2002), ReGenesis (2004), Umbrella Academy (2019-21). Propůjčil svůj hlas také k pár epizodám animovaných seriálu Simpsnovi a Griffinovi.
V roce 2014 jako Ellen Page oznámil, že je lesba. O šest let později řekl, že se hlásí k transgenderové identitě a změnil si jméno na Elliot.Kdo je Elliot Page? Životopis Elliot Page, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Elliot Page

Národnost: kanadská
Datum narození: 21. 2. 1987
Místo narození: Halifax, Nové Skotsko, Kanada

Líbí se stručný životopis s osobou Elliot Page? Pak se podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Grafomanie? Vzpomněli byste si na význam slova Velezrada? Víte, co je to Kratiknot? Znáte definici termínu Parafín?

Klíčová slova: informace, Elliot Page, národnost, život, životopis, kdo je Elliot Page?, narození, herectví, lexikon, osobnosti, Elliot Page, zajímavosti, biografie, místo narození, kdy se narodil Elliot Page?, datum narození

Pojem Elliot Page je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Elliot Page doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Elliot Page ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Elliot Page ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elliot Page ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Elliot Page na Youtube

Zkusit najít slovo Elliot Page v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Elliot Page například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Elliot Page?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Elliot Page? Kdy se narodil Elliot Page? Kde se narodil Elliot Page? Elliot Page patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Elliot Page třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Elliot Page i v jiné kategorii než je herectví.