Kdo je to?
Kdo je Madonna? Životopis Madonna, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Madonna?

Kdo je Madonna? Životopis, informace, biografie, hudba

Madonna Louise Veronica Ciccone známá díky uměleckému jménu Madonna je americká zpěvačka, modelka, tanečnice, herečka, producentka, spisovatelka, sexsymbol devadesátých let a královna popu. Madonna se narodila ve městě Bay City ve státě Michigan v USA. Vyrůstala na periferii města Detroit zvaném Pontiac. Její otec pracoval jako inženýr v korporátní společnosti General Motors pro automobilovou značku Chrysler. Její matka zemřela, když bylo Madonně pět let na rakovinu prsu. Chtěla se stát slavnou zpěvačkou, ukončila vysokou školu a utekla od svého otce do New Yorku, kde pracovala jako servírka a chodila na taneční lekce.
V roce 1979 začala zpívat a hrát na kytaru v kapele Breakfast Club. Kapelu opustila a s přítelem si založila kapelu Emmy and the Emmys. Kapelu záhy opustila a chtěla se věnovat sólové dráze. V onom roce debutovala ve filmu ve snímku A Certain Sacrifice. V roce 1982 podepsala první kontrakt se společností Warner Bros a vydala svůj první singl Everybody, který začala propagovat na svých vystoupeních. Everybody a její druhý singl Burning Up (1983) skončily v žebříčku Hot Dance Club Songs na třetím místě. V roce 1983 vydala debutové album Madonna. O rok později vydala album Like a Virgin (1984). Od té doby vydala ještě dalších třináct alb. Poslední album Madame X vyšlo roku 2019. Z patnácti alb se dvanáct stalo do roku 2005 platinovými. Celosvětově prodala Madonna okolo 200 milionů nosičů a stala se nejprodávanější zpěvačkou všech dob.
Pravidelně se objevovala také ve filmech, kterých natočila okolo dvaceti. Mezi známější patří snímky Stíny a Mlha (1991), Velké Vítězství (1992), Nebezpečná hra (1993), Čtyři pokoje, Vztek (1995) a Evita (1996). Za roli ve filmu Evita získala Zlatý Glóbus (1997). Madonna získala také třikrát cenu Golden Raspberry Award za nejhorší herecký výkon.
Madonna má celkem sedm dětí, z toho tři adoptovala z afrického státu Malawi.
Napsala několik úspěšných dětských knížek a zabývá se studiem kabaly (židovský mysticismus).Kdo je Madonna? Životopis Madonna, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Madonna

Národnost: americká
Datum narození: 16. 8. 1958
Místo narození: Bay City, Michigan, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Madonna s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bikram jóga? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gmail? Znáte pojem Burza? Znáte termín Pryskyřice?

Klíčová slova: kdy se narodila Madonna?, hudba, osobnost, zajímavosti, národnost, lexikon, kdo je Madonna?, osobnosti, informace, wikipedie, místo narození, popis, Madonna, Madonna, život, hudba

Pojem Madonna je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít Madonna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Madonna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Madonna ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Madonna na Youtube

Najít výraz Madonna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Madonna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Madonna? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Madonna? Kdy se narodila Madonna? Kde se narodila Madonna? Madonna je v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Madonna kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Madonna i v jiné kategorii než je hudba.