Kdo je to?
Kdo je Madonna? Životopis Madonna, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Madonna

Kdo je Madonna? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Madonna Louise Veronica Ciccone známá díky uměleckému jménu Madonna je americká zpěvačka, modelka, tanečnice, herečka, producentka, spisovatelka, sexsymbol devadesátých let a královna popu. Madonna se narodila ve městě Bay City ve státě Michigan v USA. Vyrůstala na periferii města Detroit zvaném Pontiac. Její otec pracoval jako inženýr v korporátní společnosti General Motors pro automobilovou značku Chrysler. Její matka zemřela, když bylo Madonně pět let na rakovinu prsu. Chtěla se stát slavnou zpěvačkou, ukončila vysokou školu a utekla od svého otce do New Yorku, kde pracovala jako servírka a chodila na taneční lekce.
V roce 1979 začala zpívat a hrát na kytaru v kapele Breakfast Club. Kapelu opustila a s přítelem si založila kapelu Emmy and the Emmys. Kapelu záhy opustila a chtěla se věnovat sólové dráze. V onom roce debutovala ve filmu ve snímku A Certain Sacrifice. V roce 1982 podepsala první kontrakt se společností Warner Bros a vydala svůj první singl Everybody, který začala propagovat na svých vystoupeních. Everybody a její druhý singl Burning Up (1983) skončily v žebříčku Hot Dance Club Songs na třetím místě. V roce 1983 vydala debutové album Madonna. O rok později vydala album Like a Virgin (1984). Od té doby vydala ještě dalších třináct alb. Poslední album Madame X vyšlo roku 2019. Z patnácti alb se dvanáct stalo do roku 2005 platinovými. Celosvětově prodala Madonna okolo 200 milionů nosičů a stala se nejprodávanější zpěvačkou všech dob.
Pravidelně se objevovala také ve filmech, kterých natočila okolo dvaceti. Mezi známější patří snímky Stíny a Mlha (1991), Velké Vítězství (1992), Nebezpečná hra (1993), Čtyři pokoje, Vztek (1995) a Evita (1996). Za roli ve filmu Evita získala Zlatý Glóbus (1997). Madonna získala také třikrát cenu Golden Raspberry Award za nejhorší herecký výkon.
Madonna má celkem sedm dětí, z toho tři adoptovala z afrického státu Malawi.
Napsala několik úspěšných dětských knížek a zabývá se studiem kabaly (židovský mysticismus).Kdo je Madonna? Životopis Madonna, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Madonna

Národnost: americká
Datum narození: 16. 8. 1958
Místo narození: Bay City, Michigan, USA

Tento text (Madonna) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Umami? Víte co je Slovo příbuzné? Znáte pojem Ketamin? Vzpomněli byste si co označuje výraz Giga?

Klíčová slova: wiki, Madonna, osobnost, život, lexikon, biografie, zajímavosti, hudba, kdo je Madonna?, wikipedie, životopis, osobnosti, narození, Madonna, národnost, místo narození

Pojem Madonna je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Madonna zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Madonna ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Madonna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Madonna ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Madonna ve Wikimedia Commons

Najít heslo Madonna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Madonna například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Madonna

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Madonna? Kdy se narodila Madonna? Kde se narodila Madonna? Madonna patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, zelinkavé piano, madonna, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Madonna např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Madonna i v jiné kategorii než je hudba.