Kdo je to?
Kdo je Madonna? Životopis Madonna, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Madonna?

Kdo je Madonna? Životopis, informace, biografie, hudba

Madonna Louise Veronica Ciccone známá díky uměleckému jménu Madonna je americká zpěvačka, modelka, tanečnice, herečka, producentka, spisovatelka, sexsymbol devadesátých let a královna popu. Madonna se narodila ve městě Bay City ve státě Michigan v USA. Vyrůstala na periferii města Detroit zvaném Pontiac. Její otec pracoval jako inženýr v korporátní společnosti General Motors pro automobilovou značku Chrysler. Její matka zemřela, když bylo Madonně pět let na rakovinu prsu. Chtěla se stát slavnou zpěvačkou, ukončila vysokou školu a utekla od svého otce do New Yorku, kde pracovala jako servírka a chodila na taneční lekce.
V roce 1979 začala zpívat a hrát na kytaru v kapele Breakfast Club. Kapelu opustila a s přítelem si založila kapelu Emmy and the Emmys. Kapelu záhy opustila a chtěla se věnovat sólové dráze. V onom roce debutovala ve filmu ve snímku A Certain Sacrifice. V roce 1982 podepsala první kontrakt se společností Warner Bros a vydala svůj první singl Everybody, který začala propagovat na svých vystoupeních. Everybody a její druhý singl Burning Up (1983) skončily v žebříčku Hot Dance Club Songs na třetím místě. V roce 1983 vydala debutové album Madonna. O rok později vydala album Like a Virgin (1984). Od té doby vydala ještě dalších třináct alb. Poslední album Madame X vyšlo roku 2019. Z patnácti alb se dvanáct stalo do roku 2005 platinovými. Celosvětově prodala Madonna okolo 200 milionů nosičů a stala se nejprodávanější zpěvačkou všech dob.
Pravidelně se objevovala také ve filmech, kterých natočila okolo dvaceti. Mezi známější patří snímky Stíny a Mlha (1991), Velké Vítězství (1992), Nebezpečná hra (1993), Čtyři pokoje, Vztek (1995) a Evita (1996). Za roli ve filmu Evita získala Zlatý Glóbus (1997). Madonna získala také třikrát cenu Golden Raspberry Award za nejhorší herecký výkon.
Madonna má celkem sedm dětí, z toho tři adoptovala z afrického státu Malawi.
Napsala několik úspěšných dětských knížek a zabývá se studiem kabaly (židovský mysticismus).Kdo je Madonna? Životopis Madonna, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Madonna

Národnost: americká
Datum narození: 16. 8. 1958
Místo narození: Bay City, Michigan, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Madonna? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bikram jóga? Víte, co je to Circa? Znáte pojem Distanční výuka? Rozumíte pojmu Škrob?

Klíčová slova: kde se narodila Madonna?, národnost, životopis, vysvětlení, wiki, hudba, osobnost, biografie, hudba, lexikon, informace, Madonna, narození, popis, datum narození, kdy se narodila Madonna?

Pojem Madonna je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Madonna na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Madonna ve Wikipedii

Hledat heslo Madonna ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Madonna na Google.cz

Zkusit najít pojem Madonna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Madonna například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Madonna?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Madonna? Kdy se narodila Madonna? Kde se narodila Madonna? Madonna je v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Madonna dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Madonna i v jiné kategorii než je hudba.