Kdo je to?
Kdo je Conrad Vernon? Životopis Conrad Vernon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Conrad Vernon

Kdo je Conrad Vernon? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Conrad Vernon je americký dabingový herec, režisér, spisovatel a výtvarník scénářů, který se nejvíce proslavil pro svou práci na animovaných filmech a seriálech. Vernon se narodil 11. července 1968 v Lubbocku ve státě Texas. Je synem Conrada Vernona III. Proto bývá někdy herec označován jako Conrad Vernon IV.
Vernon studoval na Kalifornské škole umění a designu (CalArts), kde se specializoval na animaci. Jeho kariéra u animovaných filmů začala v roce 1996, kdy nastoupil do studia DreamWorks, kde pracoval jako storyboard umělec (např. Mravenec Z z roku 1998). Následně se stal režisérem. Kromě práce u DreamWorks spolupracoval na seriálu Simpsnovi.
Jeho první režijní úspěch přišel v roce 2001, když režíroval film Shrek, který se stal jedním z nejúspěšnějších animovaných filmů všech dob. Tento snímek dokonce získal prvního Oscara pro Nejlepší animovaný film. Shrek byl také oceněn oceněním BAFTA za Nejlepší adaptovaný scénář.
Vernon pokračoval v úspěšné kariéře režiséra animovaných filmů. Režíroval snímky jako Shrek 2 (2004), Monstra vs. Vetřelci (2009), Madagaskar 3 (2012), Buchty a klobásy (2016), Adamsova rodina (2019) a Adamsova rodina 2 (2021).
Mimo režii také propůjčil svůj hlas řadě rolí v animovaných filmech, včetně filmů Shrek, Spláchnutej, Madagaskar, Monstra vs. Vetřelci, Kocour v botách, Buchty a klobásy, Mimi šéf. V letech 2009-2013 daboval seriál pro děti s názvem Tučňáci z Madagaskaru.
Vernon je svobodný a nemá děti. Mimo filmovou kariéru je Vernon známý svou láskou k filmovým sběratelským předmětům, zejména k těm, které souvisejí s klasickými hororovými filmy.Kdo je Conrad Vernon? Životopis Conrad Vernon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Conrad Vernon

Národnost: americká
Datum narození: 11. 7. 1968
Místo narození: Lubbock, Texas, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Conrad Vernon? Pak se podělte s vaším okruhem známých osob na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Pokora? Znáte termín Nepotismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz LAN? Víte, co je to Úhelník?

Klíčová slova: informace, místo narození, kde se narodil Conrad Vernon?, kdy se narodil Conrad Vernon?, zajímavosti, osobnost, vysvětlení, Conrad Vernon, wikipedie, narození, Conrad Vernon, národnost, popis, biografie, kdo je Conrad Vernon?, datum narození

Pojem Conrad Vernon je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Conrad Vernon na Google.cz

Vyhledat termín Conrad Vernon ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Conrad Vernon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Conrad Vernon ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Conrad Vernon na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Conrad Vernon například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Conrad Vernon

Nyní již víte Kdo je to Conrad Vernon? Kdy se narodil Conrad Vernon? Kde se narodil Conrad Vernon? Conrad Vernon patří do sekce Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Conrad Vernon např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Conrad Vernon i v jiné kategorii než je herectví.