Kdo je to?
Kdo byl Christopher Reeve? Životopis Christopher Reeve, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Christopher Reeve?

Kdo byl Christopher Reeve? Životopis, informace, biografie, herectví

Christopher D’Olier Reeve byl americký filmový herec, režisér, kterého nejvíce proslavila hlavní role ve filmu Superman. Reeve se narodil v New Yorku do rodiny novinářky a spisovatele. Ve čtyřech letech se jeho rodiče rozvedli a spolu s matkou a bratrem se přestěhovali do nedalekého Princetownu v New Jersey, kde nastoupil na soukromou školu. Na škole se začal věnovat hře na klavír. Hraní mu šlo tak skvěle, že již v 16 letech měl vlastního agenta. Po střední škole začal studovat angličtinu a hudbu na Cornell University. Záhy však přešel na Juilliard School v New Yorku.
Zlom v kariéře Reeve zažil roku 1978, kdy získal hlavní roli v legendárním snímku Superman. Tato role jej katapultovala mezi filmové hvězdy a další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve stejném roce si zahrál ještě ve snímku Ponorka na dně. Následovaly další filmy jako pokračování Superman II, Kdysi dávno (1980), Smrtící past (1982), Superman 3 (1983), Pilotův návrat, Anna Karenina (1985), Superman 4 (1987), Noční můra za bílého dne, Fraška (1992), Soumrak dne, Popínavé květy, Mořský vlk (1993), Bez řečí (1994).
Dalším zvratem v jeho životě byl rok 1995. V tomto roce si Reeve zahrál v pěti filmech jako Černý lišák 1, Černý lišák 2: Cena za mír, Černý lišák 3: Lidé dobří a zlí, Městečko prokletých a Mimo podezření. Následně se mu stal osudným jeho koníček, což byla jízda na koni. Dne 27. 5. se zúčastnil jezdecké soutěže v městečku Culperer County ve Virginii. Jeho kůň se před jednou překážkou zastavil a Reeve přes něj přeletěl. Následek pádu byla zlomenina krčního obratle a následné ochrnutí od krku dolů. Poté několik měsíců podstupoval rehabilitace a vrátil se zpět do svého domu. Ihned se vrátil do života a začal se věnovat problémům společnosti jako otázka bezdomovectví nebo podpora životního prostředí. Další projekt, kterému se začal věnovat byla léčba poranění páteře.
Pouhé 2 roky po své nehodě se začal věnovat režírování a v roce 1997 debutoval filmem Za soumraku. Následovaly dva filmy Příběh Brooke Ellisonové (2004) a Malý zázrak (2006). Jako herec se ještě objevil v thrilleru Pohled z okna (1998).
V roce 1998 vydal Reeve autobiografii s názvem Still Me.
Christopher Reeve zemřel na srdeční zástavu ve věku 52 let (2004).Kdo byl Christopher Reeve? Životopis Christopher Reeve, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Christopher Reeve

Národnost: americká
Datum narození: 25. 9. 1952
Místo narození: New York, New York, USA
Datum úmrtí: 10. 10. 2004

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Christopher Reeve s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to 7-Zip? Víte co je Frapé? Vzpomněli byste si na význam slova Čpavek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Školní družina?

Klíčová slova: kde se narodil Christopher Reeve?, lexikon, informace, život, Christopher Reeve, biografie, herectví, wiki, nežijící, Kdy zemřel Christopher Reeve, životopis, popis, datum narození, vysvětlení, národnost, datum úmrtí

Pojem Christopher Reeve je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Christopher Reeve ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Christopher Reeve ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Christopher Reeve ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Christopher Reeve ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Christopher Reeve ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Christopher Reeve například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Christopher Reeve

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Christopher Reeve? Kdy se narodil Christopher Reeve? Kde se narodil Christopher Reeve? Kdy zemřel Christopher Reeve? Christopher Reeve patří do sekce Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Christopher Reeve dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Christopher Reeve i v jiné kategorii než je herectví.