Kdo je to?
Kdo byl Christopher Reeve? Životopis Christopher Reeve, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Christopher Reeve

Kdo byl Christopher Reeve? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Christopher D’Olier Reeve byl americký filmový herec, režisér, kterého nejvíce proslavila hlavní role ve filmu Superman. Reeve se narodil v New Yorku do rodiny novinářky a spisovatele. Ve čtyřech letech se jeho rodiče rozvedli a spolu s matkou a bratrem se přestěhovali do nedalekého Princetownu v New Jersey, kde nastoupil na soukromou školu. Na škole se začal věnovat hře na klavír. Hraní mu šlo tak skvěle, že již v 16 letech měl vlastního agenta. Po střední škole začal studovat angličtinu a hudbu na Cornell University. Záhy však přešel na Juilliard School v New Yorku.
Zlom v kariéře Reeve zažil roku 1978, kdy získal hlavní roli v legendárním snímku Superman. Tato role jej katapultovala mezi filmové hvězdy a další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve stejném roce si zahrál ještě ve snímku Ponorka na dně. Následovaly další filmy jako pokračování Superman II, Kdysi dávno (1980), Smrtící past (1982), Superman 3 (1983), Pilotův návrat, Anna Karenina (1985), Superman 4 (1987), Noční můra za bílého dne, Fraška (1992), Soumrak dne, Popínavé květy, Mořský vlk (1993), Bez řečí (1994).
Dalším zvratem v jeho životě byl rok 1995. V tomto roce si Reeve zahrál v pěti filmech jako Černý lišák 1, Černý lišák 2: Cena za mír, Černý lišák 3: Lidé dobří a zlí, Městečko prokletých a Mimo podezření. Následně se mu stal osudným jeho koníček, což byla jízda na koni. Dne 27. 5. se zúčastnil jezdecké soutěže v městečku Culperer County ve Virginii. Jeho kůň se před jednou překážkou zastavil a Reeve přes něj přeletěl. Následek pádu byla zlomenina krčního obratle a následné ochrnutí od krku dolů. Poté několik měsíců podstupoval rehabilitace a vrátil se zpět do svého domu. Ihned se vrátil do života a začal se věnovat problémům společnosti jako otázka bezdomovectví nebo podpora životního prostředí. Další projekt, kterému se začal věnovat byla léčba poranění páteře.
Pouhé 2 roky po své nehodě se začal věnovat režírování a v roce 1997 debutoval filmem Za soumraku. Následovaly dva filmy Příběh Brooke Ellisonové (2004) a Malý zázrak (2006). Jako herec se ještě objevil v thrilleru Pohled z okna (1998).
V roce 1998 vydal Reeve autobiografii s názvem Still Me.
Christopher Reeve zemřel na srdeční zástavu ve věku 52 let (2004).Kdo byl Christopher Reeve? Životopis Christopher Reeve, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Christopher Reeve

Národnost: americká
Datum narození: 25. 9. 1952
Místo narození: New York, New York, USA
Datum úmrtí: 10. 10. 2004

Popis osobnosti Christopher Reeve můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Člunek? Pamatujete si definici pojmu Evernote? Vzpomněli byste si na význam slova Polygon? Vzpomněli byste si co znamená slovo Imunologie?

Klíčová slova: herectví, Christopher Reeve, popis, životopis, datum narození, kdy se narodil Christopher Reeve?, vysvětlení, život, Kdy zemřel Christopher Reeve, lexikon, wiki, místo narození, kdo to je, Christopher Reeve, datum úmrtí, nežijící

Pojem Christopher Reeve je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Christopher Reeve ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Christopher Reeve na Google.cz

Najít výraz Christopher Reeve ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Christopher Reeve ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Christopher Reeve na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Christopher Reeve například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Christopher Reeve? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Christopher Reeve? Kdy se narodil Christopher Reeve? Kde se narodil Christopher Reeve? Kdy zemřel Christopher Reeve? Christopher Reeve je v sekci Herectví

Kategorie herectví, muž stařec, christopher Reeve, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Christopher Reeve třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Christopher Reeve i v jiné kategorii než je herectví.