Kdo je to?
Kdo je Eva Hudečková? Životopis Eva Hudečková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Eva Hudečková?

Kdo je Eva Hudečková? Životopis, informace, biografie, herectví

Eva Hudečková, rozená Trejtnarová, je česká filmová a seriálová herečka, scénáristka, spisovatelka a dabér. Hudečková se narodila v Praze. Po maturitě na střední škole začala studovat herectví na pražské DAMU. Již v 16 letech Hudečková debutovala ve filmu Zločin v dívčí škole (1965). Poté si zahrála v úspěšných snímcích jako Malé letní blues (1967), Svatby pana Voka (1970), Krásná Helena (1973), Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974), Zítra to roztočíme, drahoušku…! (1976), Což takhle dát si špenát (1977), Tažní ptáci (1983), Fešák Hubert (1984) nebo Skalpel, prosím (1985). Během její bohaté herecké kariéry si zahrála ve více než 60 filmech.
Hudečková se rovněž objevila v televizních seriálech Byl jednou jeden dům (1974), 30 případů majora Zemana (1976), Sanitka nebo My všichni školou povinní (1984).
Po studiích na DAMU chvíli hostovala v Divadle Jiřího Wolkera. Roku 1985 se z osobních důvodů přestala objevovat před kamerou. Poté se věnovala už jen dabingu ve filmech Vzpomínky na Afriku, Okno z ložnice, Podnikavá dívka nebo Vysoká hra patriotů. Později se začala naplno věnovat psaní a jako spisovatelka vydala několik knih. Mezi její známé tituly patří román Bezhlavá kobyla (1992), Bratříček Golem (1993), O ztracené lásce (1995), V moci kouzel (1999), Sedmihlásek (2002), Tajemství pražského šotka (2006).
Jejím manželem je houslový virtuos Václav Hudeček.Kdo je Eva Hudečková? Životopis Eva Hudečková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Eva Hudečková

Národnost: česká
Datum narození: 3. 12. 1949
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Eva Hudečková se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Stavěcí klíč? Znáte termín Feminismus? Znáte definici termínu Souhvězdí? Víte, co je to Amulet?

Klíčová slova: osobnost, kde se narodila Eva Hudečková?, wikipedie, kdo je Eva Hudečková?, narození, datum narození, osobnosti, popis, životopis, wiki, zajímavosti, místo narození, vysvětlení, biografie, život, informace

Pojem Eva Hudečková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Eva Hudečková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Eva Hudečková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Eva Hudečková na Youtube

Najít výraz Eva Hudečková ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Eva Hudečková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Hudečková například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Eva Hudečková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Eva Hudečková? Kdy se narodila Eva Hudečková? Kde se narodila Eva Hudečková? Eva Hudečková je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Hudečková dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Hudečková i v jiné kategorii než je herectví.