Kdo je to?
Kdo je to, byl Pantáta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pantáta? Lidé, historie

Kdo je to Pantáta?

Co znamená a jaký je význam slova Pantáta?

Pantáta je označení osoby, které se v průběhu doby značně změnilo. V původním významu se jednalo o označení mlynáře, později venkovského sedláka či hospodáře, vyrovnaného vesničana. Děti často výrazem pantáta označovaly spřátelené sousedy, hovorově byl pantáta také druh nebo přítel.
Za zastaralý výraz se považuje užití tohoto výrazu pro pojmenování otce, využíváno je též pro označení tchána. V určité situaci může mít toto slovo i mírně pejorativní výraz, zvláště když označuje přehnanou usedlost, venkovskost.Kdo je to, byl Pantáta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pantáta? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pantáta sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Audit? Vzpomněli byste si na význam slova Cestovní agentura? Rozumíte pojmu Kýč? Znáte definici termínu Špýchar?

Klíčová slova: informace, odborný výraz, význam, popis, vysvětlení, pojem, co znamená, definice, etymologie, termín, kdo to je, historie, formulace, význam slova, lexikon, synonymum

Pojem Pantáta je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Pantáta na Google.cz

Hledat pojem Pantáta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Pantáta ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Pantáta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pantáta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Pantáta? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Pantáta? Kdo to byl Pantáta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pantáta? Definice pojmu Pantáta se nachází v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat pojem, text, definici, kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Pantáta i v jiné kategorii než v historie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.