Kdo je to?
Kdo je Linda Ronstadt? Životopis Linda Ronstadt, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Linda Ronstadt

Kdo je Linda Ronstadt? Životopis, informace, biografie, hudba

Linda Ronstadt je americká zpěvačka.
V teenagerském věku začínala Ronstadt jako folková zpěvačka. Známější se stala poté, co se na konci 60. let zformovala skupina The Stone Poneys, která hrála folk-rock. Společně vydali debutové album The Stone Poneys, za pár měsíců následovalo Evergreen, Volume 2 a opět velmi brzy další album: Linda Ronstadt, Stone Poneys and Friends, Vol. III. Desky se staly komerčně úspěšné a ze členů kapely, hlavně však z Lindy Ronstadt se staly hvězdy. Z tohoto období je známý napříkla hit Different Drum. V roce 1968 se však kapela rozpadla a Linda Ronstadt se vydala na sólovou dráhu.
Její sólová kariéry byla typická multižánrovostí, kdy se Ronstadt byla schopná pohybovat v širokém spektru žánrů - ačkoli základem jí byl folk či folk-rock a country, ve své hudbě často zabrousila i do gospelu, popu, klasického rocku, alternativní hudby, latinskoamerických rytmů anebo třeba i k opeře. Zároveň je pro její kariéru také typická spolupráce s mnoha kolegy - např. Frank Zappa, Flaco Jiménez, Neil Young, Paul Simon nebo Johnny Cash.
Své debutové sólové album vydala Ronstadt v roce 1969 a neslo název Hand Sown ... Home Grown.
Dobou největšího životního úspěchu se jí stala 70. léta. V roce 1974 vydala své album Heart Like a Wheel, na kterém se objevila její interpretace známé písně You’re No Good, která ji vystřelila na absolutní vrchol hitparád. Každý následující rok přišlo další album a s ním další úspěchy (např. Prisoner in Disguise nebo Simple Dreams). Svou první Grammy obdržela v roce 1976. Během 70. let platila za nejlépe vydělávající americkou zpěvačku.
S 80. lety přišla větší touha experimentovat. Už v roce 1980 vydala album Mad Love, které neslo znaky nové vlny a objevovaly se v něm prvky punku. Následovalo album Get Closer, které bylo čistě rockové. V tomto období také Ronstadt koketovala s operou. Následovala alba What’s New, Lush Life For Sentimental Reasons, která se nesla v duchu tradičního popu a jazzu. V roce 1987 pak přišel úplný úkrok stranou - k mexickému folku a to na albu Canciones de Mi Padre.
V 90. letech pak následoval návrat ke kořenům v podobě country a folk-rocku, což lze dokumentovat například na albu Feels Like Home. Své poslední album vydala v roce 2004 - Hummin’ to Myself.
V roce 1983 si zahrála v muzikálu The Pirates of Penzance a za tuto roli byla dokonce nominována na cenu Tony.
Linda Rondstadt se nikdy nevdala, jejími partnery z řad známých osobností byli Jerry Brown, demokratický kandidát na prezidenta, Jim Carrey nebo George Lucas.
V roce 2013 jí byla diagnostikována Parkinsonova choroba.
V průběhu života byla Linda Ronstadt oceněna 11 cenami Grammy. V roce 2016 získala Grammy za celoživotní dílo.Kdo je Linda Ronstadt? Životopis Linda Ronstadt, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Linda Ronstadt

Národnost: americká
Datum narození: 15. července 1946,
Místo narození: Tucson, Arizona, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Linda Ronstadt s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Povodí? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pučtok? Znáte termín Ekosystém? Víte co je AČR?

Klíčová slova: lexikon, zajímavosti, životopis, biografie, informace, kdo je Linda Ronstadt?, narození, hudba, kde se narodila Linda Ronstadt?, popis, hudba, vysvětlení, Linda Ronstadt, národnost, kdy se narodila Linda Ronstadt?, život

Pojem Linda Ronstadt je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Linda Ronstadt v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Linda Ronstadt ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Linda Ronstadt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Linda Ronstadt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Linda Ronstadt ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Linda Ronstadt ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Linda Ronstadt například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Linda Ronstadt

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Linda Ronstadt? Kdy se narodila Linda Ronstadt? Kde se narodila Linda Ronstadt? Linda Ronstadt se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Linda Ronstadt řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Linda Ronstadt i v jiné kategorii než je hudba.