Kdo je to?
Kdo je Radek Jaroš? Životopis Radek Jaroš, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Radek Jaroš

Kdo je Radek Jaroš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Radek Jaroš je český horolezec a spisovatel, resp. autor knih, DVD a filmu o horolezectví.
Radek se narodil 29. dubna 1964 v Novém Městě na Moravě. Od dětství se toužil stát se horolezcem, ale začal poměrně pozdě - když byl plnoletý, začal zlézat vrchy na Českomoravské vrchovině. Potom postoupil dále, když zlezl slovenské Tatry. A následně se mu podařilo dobýt i ty nejvyšší hory v pohořích Ťan-šaj, Pamír a Himaláje. Mount Everest se poprvé pokusil zlézt v roce 1994, tehdy to bylo neúspěšně, ale podařilo se mu to již roku 1998 společně s Vladimírem Noskem. Nakonec zdolal všech 14 osmitisícovek, a to bez pomoci kyslíku. Je členem Czech Travel Press (sdružení novinářů) a také Českého klubu fair play Českého olympijského výboru.
Za své výkony byl již mnohokrát oceněn, vlastní například Skleněnou medaili Kraje Vysočina, může se pyšnit titulem Sportovec Kraje Vysočina, Cenou Jiřího Gutha-Jarkovského, Kamennou medailí Kraje Vysočina i Medailí za zásluhy udělenou prezidentem republiky.
Ze svých výprav píše knihy, společně s Arnoštem Tabáškem vydal první a druhou knihu - „Dobývání nebe“ a „Hory shora“, ve spolupráci se svou dcerou Andreou vydal další dvě knihy - „Hory má panenko“ a „Hory shora II“, a pak ještě jednu knihu samostatně, a to „K2, poslední klenot mé Koruny Himaláje“. Kromě knih natáčí při každém výstupu DVD, z několika výstupů vznikl i film Cesta vzhůru. Zajímavostí je i jeho účast na spolupráci s Divadlem Járy Cimrmanna, kdy se Radek účastnil expedice Altaj - Cimrmann, a to za účelem pojmenování jedné hory na Altaji po tomto slavném géniovi. Z expedice vznikl i krátkometrážní film s názvem „Expedice Altaj - Cimrmann mezi jeleny“, jehož režisérem nebyl nikdo jiný než Vojtěch Kotek.
V osobním životě je Radek Jaroš rozvedený, a má syna Ondřeje a dceru Andreu.Kdo je Radek Jaroš? Životopis Radek Jaroš, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Radek Jaroš

Národnost: česká
Datum narození: 29. 4. 1964
Místo narození: Nové Město na Moravě

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Radek Jaroš sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Holistické krmivo? Pamatujete si definici pojmu Bagatelní pohledávka? Rozumíte pojmu Lasagne? Vzpomněli byste si co znamená slovo Autorita?

Klíčová slova: kde se narodil Radek Jaroš?, život, lexikon, vysvětlení, narození, životopis, místo narození, kdo je Radek Jaroš?, literatura, Radek Jaroš, informace, osobnosti, datum narození, zajímavosti, wikipedie, wiki

Pojem Radek Jaroš je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Radek Jaroš

Najít pojem Radek Jaroš ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Radek Jaroš ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Radek Jaroš ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Radek Jaroš na Youtube

Hledat pojem Radek Jaroš na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Radek Jaroš například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Radek Jaroš?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Radek Jaroš? Kdy se narodil Radek Jaroš? Kde se narodil Radek Jaroš? Radek Jaroš je v sekci Literatura

Kategorie literatura, básník s knihou, radek Jaroš, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Radek Jaroš kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Radek Jaroš i v jiné kategorii než je literatura.