Kdo je to?
Kdo je to Poslanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poslanec? Lidé, politika

Poslanec

Co znamená a jaký je význam slova Poslanec?

Poslanec je člen poslanecké sněmovny. V České republice se jedná o člena dolní komory Parlamentu České republiky, tj. Poslanecké sněmovny. Pro ženu v tomto postavení se užívá slovo poslankyně.
V České republice jsou poslanci voleni poměrným systémem. Řádné volební období trvá 4 roky a v Poslanecké sněmovně zasedá 200 poslanců. Poslancem se může stát jen člověk starší 21 let, který splnil podmínky a byl zapsán na kandidátní listinu. Poslanci ve Sněmovně hlasují, mají zákonodárnou iniciativu a po dobu mandátu jsou chráněni imunitou, která neumožňuje jejich trestní stíhání, pokud je Poslanecká sněmovna ke stíhání nevydá.
V rámci struktury Evropské unie jsou také voleni poslanci do Evropského parlamentu.Kdo je to Poslanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poslanec? Lidé, politika

Definici slova Poslanec můžete sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Rohový kop? Vzpomenete si na definici slova Kulance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kult svatých? Vzpomněli byste si na význam slova Barmský box?

Klíčová slova: formulace, termín, heslo, význam slova, co znamená, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, politika, popis, přesný význam, význam, Poslanec, lexikon, Poslanec, wiki

Pojem Poslanec je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Poslanec ve Wikislovníku

Hledat frázi Poslanec ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Poslanec ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Poslanec na Google.cz

Vyhledat heslo Poslanec na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Poslanec například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Poslanec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Poslanec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poslanec? Definice pojmu Poslanec je v kategorii Politika

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se také najít informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Politika.