Kdo je to?
Kdo je to Poslanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poslanec? Lidé, politika

Poslanec

Co znamená a jaký je význam slova Poslanec?

Poslanec je člen poslanecké sněmovny. V České republice se jedná o člena dolní komory Parlamentu České republiky, tj. Poslanecké sněmovny. Pro ženu v tomto postavení se užívá slovo poslankyně.
V České republice jsou poslanci voleni poměrným systémem. Řádné volební období trvá 4 roky a v Poslanecké sněmovně zasedá 200 poslanců. Poslancem se může stát jen člověk starší 21 let, který splnil podmínky a byl zapsán na kandidátní listinu. Poslanci ve Sněmovně hlasují, mají zákonodárnou iniciativu a po dobu mandátu jsou chráněni imunitou, která neumožňuje jejich trestní stíhání, pokud je Poslanecká sněmovna ke stíhání nevydá.
V rámci struktury Evropské unie jsou také voleni poslanci do Evropského parlamentu.Kdo je to Poslanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poslanec? Lidé, politika

Tento text (Poslanec) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Švýcarský systém? Víte co je Koňak? Vzpomněli byste si co znamená slovo Embosovaná platební karta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Želatina?

Klíčová slova: slovo, co znamená, význam slova, heslo, definice, informace, wiki, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, vysvětlení, odborný výraz, politika, původ slova, lexikon, význam

Pojem Poslanec je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Poslanec

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poslanec ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Poslanec na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Poslanec na Youtube

Najít heslo Poslanec ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Poslanec ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Poslanec například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Poslanec

Právě jste zjistili Kdo je to Poslanec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poslanec? Definice pojmu Poslanec patří do kategorie Politika

Kategorie politika, senátorka, poslanec, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Politika.