Kdo je to?
Kdo je Alexandr Mitrofanov? Životopis Alexandr Mitrofanov, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Alexandr Mitrofanov

Kdo je Alexandr Mitrofanov? Životopis, informace, biografie, novináři

Alexandr Mitrofanov je novinář, překladatel a politický komentátor, který se zaměřuje hlavně na levicová témata. Pochází z Ruska a v rodném Rostovu na Donu vystudoval žurnalistiku na tamní univerzitě. Na konci 80. let se jeho rodina přesunula do Československa a Mitrofanov začal přispívat do firemního časopisu Škodovák, který se zabýval hlavně automobilovým průmyslem. Po sametové revoluci začal psát do týdeníku Právo lidu, který byl spojený s ČSSD. Následně začal psát pro deník Právo. Od roku 2022 se jeho články objevují v různých novinách, protože se díky znalosti Ruska často vyjadřuje k ruské politice a k idejím prezidenta Putina.
Napsal několik knih o české politice, například Za fasádou lidového domu, Bludné cesty sociální demokracie nebo Politika pod pokličkou. Svým textem přispěl rovněž do knihy Babišistán, ve které známé osobnosti komentují politiku Andreje Babiše. Z ruštiny přeložil autobiografickou knihu Proti srsti, v níž Boris Jelcin popisuje svůj vzestup k moci. Roku 2000 získal Cenu Ferdinanda Peroutky za texty mimořádné úrovně a demokratické orientace. V roce 2014 získal Cenu Karla Havlíčka Borovského za politické komentáře a o dva roky později obdržel Cenu Jiřího Ješe.Kdo je Alexandr Mitrofanov? Životopis Alexandr Mitrofanov, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní informace o osobě Alexandr Mitrofanov

Národnost: ruská
Datum narození: 27. června 1957
Místo narození: Rostov na Donu

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alexandr Mitrofanov sdílet s ostatnímina sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Charisma? Vzpomenete si na definici slova Outdoor? Rozumíte pojmu Oáza? Vzpomněli byste si na význam slova Záhlubník?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, osobnosti, wikipedie, životopis, narození, lexikon, osobnost, biografie, zajímavosti, wiki, kde se narodil Alexandr Mitrofanov?, Alexandr Mitrofanov, život, novináři, kdy se narodil Alexandr Mitrofanov?

Pojem Alexandr Mitrofanov je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Alexandr Mitrofanov zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Alexandr Mitrofanov ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alexandr Mitrofanov v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Alexandr Mitrofanov ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Alexandr Mitrofanov na Google.cz

Hledat videa s názvem Alexandr Mitrofanov na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexandr Mitrofanov například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexandr Mitrofanov

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alexandr Mitrofanov? Kdy se narodil Alexandr Mitrofanov? Kde se narodil Alexandr Mitrofanov? Alexandr Mitrofanov patří do sekce Novináři

Text vytvořen pro server Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Alexandr Mitrofanov dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexandr Mitrofanov i v jiné kategorii než je novináři.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.