Kdo je to?
Kdo je Alexandr Mitrofanov? Životopis Alexandr Mitrofanov, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Alexandr Mitrofanov

Kdo je Alexandr Mitrofanov? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Alexandr Mitrofanov je novinář, překladatel a politický komentátor, který se zaměřuje hlavně na levicová témata. Pochází z Ruska a v rodném Rostovu na Donu vystudoval žurnalistiku na tamní univerzitě. Na konci 80. let se jeho rodina přesunula do Československa a Mitrofanov začal přispívat do firemního časopisu Škodovák, který se zabýval hlavně automobilovým průmyslem. Po sametové revoluci začal psát do týdeníku Právo lidu, který byl spojený s ČSSD. Následně začal psát pro deník Právo. Od roku 2022 se jeho články objevují v různých novinách, protože se díky znalosti Ruska často vyjadřuje k ruské politice a k idejím prezidenta Putina.
Napsal několik knih o české politice, například Za fasádou lidového domu, Bludné cesty sociální demokracie nebo Politika pod pokličkou. Svým textem přispěl rovněž do knihy Babišistán, ve které známé osobnosti komentují politiku Andreje Babiše. Z ruštiny přeložil autobiografickou knihu Proti srsti, v níž Boris Jelcin popisuje svůj vzestup k moci. Roku 2000 získal Cenu Ferdinanda Peroutky za texty mimořádné úrovně a demokratické orientace. V roce 2014 získal Cenu Karla Havlíčka Borovského za politické komentáře a o dva roky později obdržel Cenu Jiřího Ješe.Kdo je Alexandr Mitrofanov? Životopis Alexandr Mitrofanov, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní informace o osobě Alexandr Mitrofanov

Národnost: ruská
Datum narození: 27. června 1957
Místo narození: Rostov na Donu

Popis osobnosti Alexandr Mitrofanov můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Charisma? Pamatujete si definici pojmu Politologie? Rozumíte pojmu Odbytné? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lucidář?

Klíčová slova: životopis, Alexandr Mitrofanov, popis, biografie, wikipedie, vysvětlení, wiki, kde se narodil Alexandr Mitrofanov?, narození, národnost, novináři, osobnost, osobnosti, místo narození, datum narození, život

Pojem Alexandr Mitrofanov je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Alexandr Mitrofanov

Najít výraz Alexandr Mitrofanov ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Alexandr Mitrofanov ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Alexandr Mitrofanov na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Alexandr Mitrofanov ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Alexandr Mitrofanov na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexandr Mitrofanov například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Alexandr Mitrofanov? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Alexandr Mitrofanov? Kdy se narodil Alexandr Mitrofanov? Kde se narodil Alexandr Mitrofanov? Alexandr Mitrofanov je v sekci Novináři

Kategorie novináři, editor, alexandr Mitrofanov, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alexandr Mitrofanov dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexandr Mitrofanov i v jiné kategorii než je novináři.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.