Kdo je to?
Kdo je to Fantomas? Životopis Fantomas, lidé, osobnosti z fikce

Kdo je to Fantomas?

Kdo je to Fantomas? Stručný životopis

Fantomas je fiktivní postava geniálního zločince z Francie. Původně byl Fantomas literární postavou z brakových románů od Marcela Allaina a Pierra Souvestra. Fantomasovým pronásledovatelem je policejní komisař Juve. Fantomas se poprvé objevil ve filmu ještě v jeho němé éře, ale nejslavnější je filmové zpracování z 60. let, kdy Fantomase hrál Jean Marais (který kromě toho hrál i novináře Fandora pomáhajícího policii dopadnout zloducha) a komisaře Juvea ztvárnil populární francouzský herec a komik Louis de Funés. Filmy byly natočeny celkem tři. Fantomas je vychytralý a všehoschopný padouch, geniální vynálezce využívající nejmodernější techniku, který má všude možně své spolupracovníky a nikdy nesundává svou masku. Fantomasovou milenkou je lady Belthamová. Komisař Juve je ve filmech potrhlý a zbrklý trouba, který nad Fantomasem nikdy nemůže vyhrát.Kdo je to Fantomas? Životopis Fantomas, lidé, osobnosti z fikce

Hlavní data o osobě Fantomas

Národnost: francouzská

Sdílejte tuto stránku s osobností Fantomas se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Blesk? Znáte definici termínu Zelený čtvrtek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lapacho? Pamatujete si definici pojmu Daňové přiznání?

Klíčová slova: lexikon, etymologie, přesný význam, přesný výraz, kdo je Fantomas?, odborný výraz, Fantomas, informace, co je to Fantomas?, význam pojmu, kdo to je, význam, co znamená, formulace, slovo, pojem

Pojem Fantomas je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Fantomas ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fantomas na Youtube

Najít výraz Fantomas ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Fantomas ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantomas například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Fantomas

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Fantomas? Kdo to byl Fantomas? Fantomas je v kategorii fikce. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Fantomas řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fantomas i v jiné kategorii než je fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?