Kdo je to?
Kdo je Fantomas? Životopis Fantomas, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Kdo je Fantomas?

Kdo je Fantomas? Životopis, informace, biografie, fikce

Fantomas je fiktivní postava geniálního zločince z Francie. Původně byl Fantomas literární postavou z brakových románů od Marcela Allaina a Pierra Souvestra. Fantomasovým pronásledovatelem je policejní komisař Juve. Fantomas se poprvé objevil ve filmu ještě v jeho němé éře, ale nejslavnější je filmové zpracování z 60. let, kdy Fantomase hrál Jean Marais (který kromě toho hrál i novináře Fandora pomáhajícího policii dopadnout zloducha) a komisaře Juvea ztvárnil populární francouzský herec a komik Louis de Funés. Filmy byly natočeny celkem tři. Fantomas je vychytralý a všehoschopný padouch, geniální vynálezce využívající nejmodernější techniku, který má všude možně své spolupracovníky a nikdy nesundává svou masku. Fantomasovou milenkou je lady Belthamová. Komisař Juve je ve filmech potrhlý a zbrklý trouba, který nad Fantomasem nikdy nemůže vyhrát.Kdo je Fantomas? Životopis Fantomas, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Základní údaje o osobě Fantomas

Národnost: francouzská

Zaujala vás biografie osobnosti Fantomas? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Quo vadis? Znáte definici termínu Mikroplyš? Vzpomněli byste si co znamená slovo Azyl? Pamatujete si definici pojmu Eroze?

Klíčová slova: Fantomas, informace, biografie, zajímavosti, národnost, fikce, lexikon, Fantomas, popis, životopis, kdo je Fantomas?, wikipedie, osobnosti, wiki, fikce, vysvětlení

Pojem Fantomas je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Fantomas na Youtube

Najít výraz Fantomas ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Fantomas na Google obrázcích

Vyhledat výraz Fantomas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Fantomas na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantomas například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Fantomas? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Fantomas? Fantomas je v sekci Fikce

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Fantomas třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fantomas i v jiné kategorii než je fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?