Kdo je to?
Kdo je to Fantomas? Životopis Fantomas, lidé, osobnosti z fikce

Kdo je to Fantomas?

Kdo je to Fantomas? Stručný životopis

Fantomas je fiktivní postava geniálního zločince z Francie. Původně byl Fantomas literární postavou z brakových románů od Marcela Allaina a Pierra Souvestra. Fantomasovým pronásledovatelem je policejní komisař Juve. Fantomas se poprvé objevil ve filmu ještě v jeho němé éře, ale nejslavnější je filmové zpracování z 60. let, kdy Fantomase hrál Jean Marais (který kromě toho hrál i novináře Fandora pomáhajícího policii dopadnout zloducha) a komisaře Juvea ztvárnil populární francouzský herec a komik Louis de Funés. Filmy byly natočeny celkem tři. Fantomas je vychytralý a všehoschopný padouch, geniální vynálezce využívající nejmodernější techniku, který má všude možně své spolupracovníky a nikdy nesundává svou masku. Fantomasovou milenkou je lady Belthamová. Komisař Juve je ve filmech potrhlý a zbrklý trouba, který nad Fantomasem nikdy nemůže vyhrát.Kdo je to Fantomas? Životopis Fantomas, lidé, osobnosti z fikce

Hlavní data o osobě Fantomas

Národnost: francouzská

Tento text (Fantomas) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Blesk? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lýkovec? Vzpomněli byste si co znamená slovo Moringa? Znáte termín Ozim?

Klíčová slova: synonymum, význam, vysvětlení, pojem, wiki, popis, co je to Fantomas?, Fantomas, termín, lexikon, kdo je Fantomas?, přesný význam, etymologie, heslo, co znamená, definice

Pojem Fantomas je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Fantomas

Najít slovo Fantomas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Fantomas na Google.cz

Hledat termín Fantomas ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Fantomas ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantomas například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Fantomas? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Fantomas? Kdo to byl Fantomas? Fantomas je v sekci fikce. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Fantomas dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fantomas i v jiné kategorii než je fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?