Kdo je to?
Kdo je Fantomas? Životopis Fantomas, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Kdo je Fantomas?

Kdo je Fantomas? Životopis, informace, biografie, fikce

Fantomas je fiktivní postava geniálního zločince z Francie. Původně byl Fantomas literární postavou z brakových románů od Marcela Allaina a Pierra Souvestra. Fantomasovým pronásledovatelem je policejní komisař Juve. Fantomas se poprvé objevil ve filmu ještě v jeho němé éře, ale nejslavnější je filmové zpracování z 60. let, kdy Fantomase hrál Jean Marais (který kromě toho hrál i novináře Fandora pomáhajícího policii dopadnout zloducha) a komisaře Juvea ztvárnil populární francouzský herec a komik Louis de Funés. Filmy byly natočeny celkem tři. Fantomas je vychytralý a všehoschopný padouch, geniální vynálezce využívající nejmodernější techniku, který má všude možně své spolupracovníky a nikdy nesundává svou masku. Fantomasovou milenkou je lady Belthamová. Komisař Juve je ve filmech potrhlý a zbrklý trouba, který nad Fantomasem nikdy nemůže vyhrát.Kdo je Fantomas? Životopis Fantomas, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Hlavní data o osobě Fantomas

Národnost: francouzská

Tento text (Fantomas) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Quo vadis? Vzpomněli byste si co označuje výraz Karcinom? Vzpomněli byste si co znamená slovo Azyl? Znáte termín Hemofilie?

Klíčová slova: informace, životopis, lexikon, wikipedie, život, vysvětlení, Fantomas, fikce, zajímavosti, národnost, osobnosti, biografie, Fantomas, wiki, osobnost, kdo je Fantomas?

Pojem Fantomas je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Fantomas v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Fantomas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Fantomas ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Fantomas ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Fantomas ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantomas například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Fantomas? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Fantomas? Fantomas je v sekci Fikce

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Fantomas dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fantomas i v jiné kategorii než je fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?