Kdo je to?
Kdo je to Fantomas? Životopis Fantomas, lidé, osobnosti z fikce

Kdo je to Fantomas?

Kdo je to Fantomas? Stručný životopis

Fantomas je fiktivní postava geniálního zločince z Francie. Původně byl Fantomas literární postavou z brakových románů od Marcela Allaina a Pierra Souvestra. Fantomasovým pronásledovatelem je policejní komisař Juve. Fantomas se poprvé objevil ve filmu ještě v jeho němé éře, ale nejslavnější je filmové zpracování z 60. let, kdy Fantomase hrál Jean Marais (který kromě toho hrál i novináře Fandora pomáhajícího policii dopadnout zloducha) a komisaře Juvea ztvárnil populární francouzský herec a komik Louis de Funés. Filmy byly natočeny celkem tři. Fantomas je vychytralý a všehoschopný padouch, geniální vynálezce využívající nejmodernější techniku, který má všude možně své spolupracovníky a nikdy nesundává svou masku. Fantomasovou milenkou je lady Belthamová. Komisař Juve je ve filmech potrhlý a zbrklý trouba, který nad Fantomasem nikdy nemůže vyhrát.Kdo je to Fantomas? Životopis Fantomas, lidé, osobnosti z fikce

Základní údaje o osobě Fantomas

Národnost: francouzská

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fantomas s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Blesk? Pamatujete si definici pojmu Fundus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Moringa? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pcháč?

Klíčová slova: fikce, kdo to je, přesný význam, přesný výraz, pojem, co znamená, wiki, vysvětlení, popis, heslo, synonymum, slovo, popis, termín, význam, co je to Fantomas?

Pojem Fantomas je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Fantomas ve Wikipedii

Hledat výraz Fantomas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Fantomas v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Fantomas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantomas například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Fantomas

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Fantomas? Kdo to byl Fantomas? Fantomas se nachází v sekci fikce. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Fantomas např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fantomas i v jiné kategorii než je fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?