Kdo je to?
Kdo je Fantomas? Životopis Fantomas, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Kdo je Fantomas?

Kdo je Fantomas? Životopis, informace, biografie, fikce

Fantomas je fiktivní postava geniálního zločince z Francie. Původně byl Fantomas literární postavou z brakových románů od Marcela Allaina a Pierra Souvestra. Fantomasovým pronásledovatelem je policejní komisař Juve. Fantomas se poprvé objevil ve filmu ještě v jeho němé éře, ale nejslavnější je filmové zpracování z 60. let, kdy Fantomase hrál Jean Marais (který kromě toho hrál i novináře Fandora pomáhajícího policii dopadnout zloducha) a komisaře Juvea ztvárnil populární francouzský herec a komik Louis de Funés. Filmy byly natočeny celkem tři. Fantomas je vychytralý a všehoschopný padouch, geniální vynálezce využívající nejmodernější techniku, který má všude možně své spolupracovníky a nikdy nesundává svou masku. Fantomasovou milenkou je lady Belthamová. Komisař Juve je ve filmech potrhlý a zbrklý trouba, který nad Fantomasem nikdy nemůže vyhrát.Kdo je Fantomas? Životopis Fantomas, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Hlavní informace o osobě Fantomas

Národnost: francouzská

Popis osobnosti Fantomas můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Quo vadis? Znáte definici termínu Syrovátka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Azyl? Pamatujete si definici pojmu Revolvingový úvěr?

Klíčová slova: životopis, wiki, wikipedie, fikce, informace, Fantomas, osobnosti, biografie, vysvětlení, Fantomas, osobnost, národnost, lexikon, život, zajímavosti, fikce

Pojem Fantomas je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo Fantomas v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Fantomas ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Fantomas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Fantomas ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Fantomas na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantomas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Fantomas

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Fantomas? Fantomas patří do kategorie Fikce

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Fantomas dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fantomas i v jiné kategorii než je fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?