Kdo je to?
Kdo je to Fantomas? Životopis Fantomas, lidé, osobnosti z fikce

Kdo je to Fantomas?

Kdo je to Fantomas? Stručný životopis

Fantomas je fiktivní postava geniálního zločince z Francie. Původně byl Fantomas literární postavou z brakových románů od Marcela Allaina a Pierra Souvestra. Fantomasovým pronásledovatelem je policejní komisař Juve. Fantomas se poprvé objevil ve filmu ještě v jeho němé éře, ale nejslavnější je filmové zpracování z 60. let, kdy Fantomase hrál Jean Marais (který kromě toho hrál i novináře Fandora pomáhajícího policii dopadnout zloducha) a komisaře Juvea ztvárnil populární francouzský herec a komik Louis de Funés. Filmy byly natočeny celkem tři. Fantomas je vychytralý a všehoschopný padouch, geniální vynálezce využívající nejmodernější techniku, který má všude možně své spolupracovníky a nikdy nesundává svou masku. Fantomasovou milenkou je lady Belthamová. Komisař Juve je ve filmech potrhlý a zbrklý trouba, který nad Fantomasem nikdy nemůže vyhrát.Kdo je to Fantomas? Životopis Fantomas, lidé, osobnosti z fikce

Základní údaje o osobě Fantomas

Národnost: francouzská

Zaujala vás biografie osobnosti Fantomas? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Quo vadis? Znáte definici termínu BTW? Vzpomněli byste si co znamená slovo Azyl? Pamatujete si definici pojmu Entuziasmus?

Klíčová slova: popis, co znamená, kdo je Fantomas?, význam slova, synonymum, odborný výraz, fikce, wiki, slovo, co je to Fantomas?, přesný výraz, popis, lexikon, vysvětlení, termín, pojem

Pojem Fantomas je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Fantomas zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Fantomas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Fantomas na Google.cz

Najít termín Fantomas ve Wikipedii

Hledat pojem Fantomas ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantomas například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Fantomas? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Fantomas? Kdo to byl Fantomas? Fantomas se nachází v kategorii fikce. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Fantomas třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fantomas i v jiné kategorii než je fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?