Kdo je to?
Kdo je Fantomas? Životopis Fantomas, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Fantomas

Kdo je Fantomas? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, fikce

Fantomas je fiktivní postava geniálního zločince z Francie. Původně byl Fantomas literární postavou z brakových románů od Marcela Allaina a Pierra Souvestra. Fantomasovým pronásledovatelem je policejní komisař Juve. Fantomas se poprvé objevil ve filmu ještě v jeho němé éře, ale nejslavnější je filmové zpracování z 60. let, kdy Fantomase hrál Jean Marais (který kromě toho hrál i novináře Fandora pomáhajícího policii dopadnout zloducha) a komisaře Juvea ztvárnil populární francouzský herec a komik Louis de Funés. Filmy byly natočeny celkem tři. Fantomas je vychytralý a všehoschopný padouch, geniální vynálezce využívající nejmodernější techniku, který má všude možně své spolupracovníky a nikdy nesundává svou masku. Fantomasovou milenkou je lady Belthamová. Komisař Juve je ve filmech potrhlý a zbrklý trouba, který nad Fantomasem nikdy nemůže vyhrát.Kdo je Fantomas? Životopis Fantomas, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Základní údaje o osobě Fantomas

Národnost: francouzská

Zaujala vás biografie osobnosti Fantomas? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Glamour? Znáte termín Podvojné účetnictví? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ytong? Víte, co je to Epifora?

Klíčová slova: zajímavosti, wikipedie, životopis, lexikon, popis, národnost, Fantomas, fikce, osobnosti, wiki, život, kdo je Fantomas?, biografie, informace, fikce, Fantomas

Pojem Fantomas je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Fantomas ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Fantomas ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Fantomas na Google obrázcích

Hledat frázi Fantomas v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fantomas ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantomas například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Fantomas?

Teď už víte Kdo je to Fantomas? Fantomas se nachází v kategorii Fikce

Kategorie fikce, auto fikce, fantomas, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Fantomas dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fantomas i v jiné kategorii než je fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?