Kdo je to?
Kdo je Miguel Indurain? Životopis Miguel Indurain, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Miguel Indurain

Kdo je Miguel Indurain? Životopis, informace, biografie, sport

Miguel Indurain je bývalý španělský cyklista, který se stal jedním z nejúspěšnějších závodníků v historii cyklistiky. Během své kariéry získal pět titulů v Tour de France a dvakrát vyhrál Giro d’Italia. Je považován za jednoho z nejlepších časovkářů v dějinách cyklistiky.
Vyrůstal v zemědělské rodině a o cyklistiku se začal zajímat v deseti letech. Ve věku 18 let se stal profesionálním cyklistou a v roce 1985 podepsal smlouvu s týmem Reynolds.
Induráin se poprvé dostal do popředí, když vyhrál Tour de l’Avenir v roce 1986. Tohoto roku se poprvé zúčastnil Tour de France, ale závod nedokončil. Jeho první velké vítězství přišlo v roce 1992, kdy vyhrál Giro d’Italia. O rok později se stal prvním španělským cyklistou, který vyhrál Tour de France a zároveň prvním, který dokázal vyhrát s průměrnou rychlostí vyšší, než 40 km/h. Jeho výkony na časovkách byly impozantní a získal si přezdívku Miguelón pro jeho vytrvalost a sílu.
V následujících třech letech (1993-1995) obhájil svůj titul v Tour de France. Jeho vítězství v roce 1995 bylo historické, protože se stal prvním cyklistou od Eddyho Merckxe, který dokázal vyhrát pětkrát Tour de France po sobě.
Miguel Indrurain vytvořil v roce 1994 světový rekord, kdy ujel 53 040 km. Později v letech 1995-1996 vyhrál Dauphiné-Libér a v roce 1995 Midi-Libre. Tento rok vyhrál také mistrovství světa v individuální časovce.
Miguel Indurain je známý svou výjimečnou fyzickou kondicí. Jeho plíce mají 8 litrů, což je o dva litry více než u normálního člověka. Jeho srdce zároveň dokáže přečerpat až 50 litrů krve za minutu, to je dvakrát více, než je průměrná naměřená hodnota.
Roku 1989 se stal vítězem závodu Paris-Nice a Criterium Internationale a o rok později toto vítězství zopakoval.
Po své poslední výhře v Tour de France roku 1996 se rozhodl ukončit svou kariéru. Věnoval se rodině a své nadaci, která podporuje sportovní aktivity v Navarra, kde žije. Také se stal ambasadorem UNICEF a podporuje humanitární projekty. Jeho bratr Prudencio Indurain byl profesionálním cyklistou a účastnil se Tour de France.
V roce 2013 Indurain získal titul Sportovec století od španělského deníku Marca.
V roce 2019 byl Miguel Indurain uveden do Síně slávy cyklistiky, kde se stal jednou z největších legend tohoto sportu. Jeho kariéra je stále vzpomínána jako jedna z nejúspěšnějších v historii cyklistiky.
Miguel Indurain se roku 1992 oženil s Marisou López de Goicoecheav. Spolu mají dva syny, Jona a Miguela. Miguel Indurain se snažil udržovat svůj rodinný život soukromý a mimo zájem médií, takže mnoho informací o jeho rodinném životě není veřejně dostupných. V roce 1995 se rozhodl koupit starý statek v oblasti Navarra, kde s rodinou vede klidný život a obdivuje přírodu.
Miguel Indurain je stále uznávanou postavou ve světě cyklistiky. Často je přirovnáván k dalším legendárním cyklistům jako jsou Eddy Merckx, Bernard Hinault a Lance Armstrong.Kdo je Miguel Indurain? Životopis Miguel Indurain, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Miguel Indurain

Národnost: španělská
Datum narození: 16. července 1964
Místo narození: Villava, Španělsko

Zaujala vás biografie osobnosti Miguel Indurain? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Karcinom? Rozumíte pojmu PIN? Pamatujete si definici pojmu Metabolismus? Znáte pojem OEM?

Klíčová slova: narození, kdy se narodil Miguel Indurain?, zajímavosti, sport, lexikon, osobnost, wikipedie, datum narození, Miguel Indurain, wiki, kde se narodil Miguel Indurain?, kdo je Miguel Indurain?, biografie, životopis, sport, život

Pojem Miguel Indurain je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Miguel Indurain lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Miguel Indurain na Youtube

Zkusit najít slovo Miguel Indurain ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Miguel Indurain ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Miguel Indurain ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Miguel Indurain ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Miguel Indurain například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Miguel Indurain? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Miguel Indurain? Kdy se narodil Miguel Indurain? Kde se narodil Miguel Indurain? Miguel Indurain patří do sekce Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Miguel Indurain dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miguel Indurain i v jiné kategorii než je sport.