Kdo je to?
Kdo je Jan Holík? Životopis Jan Holík, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Holík

Kdo je Jan Holík? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Holík je český divadelní, filmový a seriálový herec. Holík se narodil v Plzni, kde po základní škole navštěvoval soukromou Sportovní a podnikatelskou střední školu. Po maturitě na střední škole se přihlásil na pražskou DAMU, kde následně studoval činoherní herectví. Po absolvování DAMU pracoval na volné noze a hostoval v pražských divadlech Ungelt, Švandově divadle, Studio Dva nebo v Divadle u Hasičů. Mimo Prahu hostoval také v Divadle J. K. Tyla v Plzni nebo v Činoherním studiu Ústí nad Labem. V divadle ztvárnil role v inscenacích Život je sen, Euripidés – Orestes, Západní přístav, Caveman nebo Klára a Bára.
Holík debutoval ve filmu v roce 2007 ve snímku Václav. Doposud si zahrál v deseti filmech, mezi které patří např. Hlídač č. 47 (2008), Alois Nebel (2011), Vejška, Tři bratři (2014), Milada (2017), Tátova volha, Metanol (2018), Teroristka (2019) a Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021).
Objevil se ve více než dvaceti televizních seriálech jako Ulice (kriminalista Herman), Horákovi (2007), Kriminálka Anděl (2008), Život a doba soudce A.K. (2014), Atentát, Policie Modrava (2015), Specialisté (2018 a 2021), Jak si nepodělat život (2019), Případ Roubal, Profesor (2021), Šéfka, Jitřní záře (2022).
Jan Holík má dvě děti.Kdo je Jan Holík? Životopis Jan Holík, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jan Holík

Národnost: česká
Datum narození: 31. 5. 1979
Místo narození: Plzeň, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Holík? Potom se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Feromagnetismus? Víte, co je to Skipas? Vzpomněli byste si co znamená slovo Feed? Rozumíte pojmu Chirurgická ocel?

Klíčová slova: osobnost, kde se narodil Jan Holík?, osobnosti, kdy se narodil Jan Holík?, wiki, zajímavosti, informace, narození, Jan Holík, životopis, wikipedie, herectví, herectví, popis, vysvětlení, biografie

Pojem Jan Holík je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Jan Holík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Jan Holík na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Jan Holík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Jan Holík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Holík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Holík například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Holík?

Právě jste zjistili Kdo je to Jan Holík? Kdy se narodil Jan Holík? Kde se narodil Jan Holík? Jan Holík je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jan Holík například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Holík i v jiné kategorii než je herectví.