Kdo je to?
Kdo je to Strážník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Strážník? Lidé, profese

Strážník

Jaký je význam slova Strážník? Co to znamená?

Strážník je označení pro příslušníka obecní policie.
Obecní (u nás též Městská) policie je orgán, který zřizuje obec, respektive samospráva, jenž má za úkol udržovat pořádek a bezpečnost v dané obci.
Mezi nejdůležitější úkoly obecních strážníků patří dohled nad udržováním veřejného pořádku a občanského soužití, řešení přestupků v rámci působnosti obce a dohled nad bezpečností ve městě a také na jeho komunikacích.
Při výkonu svého povolání strážníci obecní policie často spolupracují i s Policií ČR, jakožto bezpečnostním sborem státu, která má v řadě oblastí jiné či vyšší pravomoci než policie obecní.
Strážníci nepatří mezi bezpečností sbory státu; nejsou zaměstnáni ve služebním poměru, ale v pracovním a nepobírají výsluhy.
Strážník či strážnice obecní policie musí splňovat pro výkon této profese řadu podmínek, mimo jiné bezúhonnost, alespoň střední vzdělání s maturitou či fyzické předpoklady.Kdo je to Strážník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Strážník? Lidé, profese

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Strážník s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Družstevní byt? Znáte pojem Štítná žláza? Víte co je Impotence? Vzpomenete si na definici slova Patologie?

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, definice, termín, slovo, pojem, formulace, přesný význam, význam slova, popis, profese, co znamená, informace, Strážník, Strážník, synonymum

Pojem Strážník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Strážník zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Strážník ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strážník ve Wikimedia Commons

Najít heslo Strážník ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Strážník na Google.cz

Zkusit najít pojem Strážník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Strážník například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Strážník, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Strážník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strážník? Definice pojmu Strážník se nachází v sekci Profese

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme vyhledat informace výraz, termín, heslo, výrazdejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Strážník v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je profese.