Kdo je to?
Kdo je to Věrozvěst? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Věrozvěst? Lidé, náboženství

Věrozvěst

Jaký je význam slova Věrozvěst? Co to znamená?

Věrozvěst je označení pro misionáře. V našem prostředí obvykle spojované především s křesťanskými misionáři Cyrilem (Konstantinem) a Metodějem.
Věrozvěst je české slovo, složené ze slov víra, věřit a zvěstovat. Věrozvěst je tedy zvěstovatel víry. V současnosti už zůstává v jazykovém úzu především ve spojitosti s křesťanskými dějinami Velké Moravy, v případě jiných zvěstovatelů víry se užívá spíš slovo misionář.
Věrozvěsti Konstantin a Metoděj dorazili na Velkou Moravu v roce 863 na pozvání velkomoravského knížete Rostislava, který měl zájem o to, aby šířili na Velké Moravě křesťanství.Kdo je to Věrozvěst? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Věrozvěst? Lidé, náboženství

Definici slova Věrozvěst můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Zastavěná plocha? Vzpomněli byste si na význam slova Akreditiv? Znáte termín MDŽ? Znáte definici termínu Movember?

Klíčová slova: původ slova, význam, definice, termín, informace, heslo, co znamená, formulace, náboženství, význam pojmu, wiki, slovo, lexikon, wikipedie, význam slova, pojem

Pojem Věrozvěst je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Věrozvěst

Vyhledat slovo Věrozvěst ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Věrozvěst v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Věrozvěst ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Věrozvěst ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Věrozvěst ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Věrozvěst například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Věrozvěst? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Věrozvěst? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Věrozvěst? Definice pojmu Věrozvěst je v kategorii Náboženství

Kategorie náboženství, jehova, věrozvěst, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Věrozvěst i v jiné kategorii než je sekce náboženství.