Kdo je to?
Kdo je to Věrozvěst? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Věrozvěst? Lidé, náboženství

Kdo je to Věrozvěst?

Jaký je význam slova Věrozvěst? Co to znamená?

Věrozvěst je označení pro misionáře. V našem prostředí obvykle spojované především s křesťanskými misionáři Cyrilem (Konstantinem) a Metodějem.
Věrozvěst je české slovo, složené ze slov víra, věřit a zvěstovat. Věrozvěst je tedy zvěstovatel víry. V současnosti už zůstává v jazykovém úzu především ve spojitosti s křesťanskými dějinami Velké Moravy, v případě jiných zvěstovatelů víry se užívá spíš slovo misionář.
Věrozvěsti Konstantin a Metoděj dorazili na Velkou Moravu v roce 863 na pozvání velkomoravského knížete Rostislava, který měl zájem o to, aby šířili na Velké Moravě křesťanství.Kdo je to Věrozvěst? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Věrozvěst? Lidé, náboženství

Zaujala vás definice pojmu Věrozvěst? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Plastron? Znáte termín Karnitin? Znáte termín Kyselica? Víte, co je to Malichernost?

Klíčová slova: přesný výraz, etymologie, význam, pojem, Věrozvěst, Věrozvěst, termín, synonymum, informace, wiki, slovo, heslo, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, co znamená

Pojem Věrozvěst je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Věrozvěst v následujících zdrojích

Najít výraz Věrozvěst ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Věrozvěst ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Věrozvěst na Google.cz

Zkusit najít heslo Věrozvěst na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Věrozvěst na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Věrozvěst například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Věrozvěst? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Věrozvěst? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Věrozvěst? Definice pojmu Věrozvěst patří do sekce Náboženství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Věrozvěst v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je náboženství.