Kdo je to?
Kdo byl Ivan Luťanský? Životopis Ivan Luťanský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Ivan Luťanský?

Kdo byl Ivan Luťanský? Životopis, informace, biografie, herectví

Ivan Luťanský byl český herec.
Vystudoval na DAMU, po studiích se stal hercem Národního divadla.
Mezi jeho nejvýznamnější role patří například Laertes v Shakespearově Hamletovi, v dalších představeních hrál spíš menší role. Kromě Národního divadla se objevoval i v Tylově divadle.
Před filmovou kameru se dostával často v pohádkách (Paví král (1978); O Ptáku Ohniváku (1980); Třeboňská pohádka (1982) atd.). Hlavní roli si zahrál v televizním filmu Karel Hynek Mácha (1982). Ve stejném roce hrál i ve hvězdně obsazeném historickém dramatu Pouť králů. Diváci jej mohli vidět například i v populárních seriálech a cyklech Nejmladší z rodu Hamrů, Bakaláři nebo Rozpaky kuchaře Svatopluka.
Zemřel velmi brzy ve věku třiceti let ve Vietnamu za nevyjasněných okolností - jeho smrt byla oficiálně uzavřena jako autonehoda, zdá se však, že byl zastřelen.Kdo byl Ivan Luťanský? Životopis Ivan Luťanský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Ivan Luťanský

Národnost: česká
Datum narození: 19. dubna 1953
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 1. srpna 1983

Líbí se stručný životopis s osobou Ivan Luťanský? Pak se podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Svěrák? Znáte pojem Ex offo? Vzpomenete si na definici slova Kamenická špice? Vzpomenete si na definici slova Eufemismus?

Klíčová slova: herectví, osobnost, Ivan Luťanský, život, životopis, popis, Kdy zemřel Ivan Luťanský, národnost, nežijící, zajímavosti, kdy se narodil Ivan Luťanský?, vysvětlení, informace, datum narození, datum úmrtí, místo narození

Pojem Ivan Luťanský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Ivan Luťanský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Ivan Luťanský na Google obrázcích

Vyhledat termín Ivan Luťanský ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Ivan Luťanský ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ivan Luťanský ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Luťanský například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Ivan Luťanský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Ivan Luťanský? Kdy se narodil Ivan Luťanský? Kde se narodil Ivan Luťanský? Kdy zemřel Ivan Luťanský? Ivan Luťanský je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ivan Luťanský dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Luťanský i v jiné kategorii než je herectví.