Kdo je to?
Kdo je Petra Kvitová? Životopis Petra Kvitová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Petra Kvitová

Kdo je Petra Kvitová? Životopis, informace, biografie, sport

Petra Kvitová je profesionální tenistka a jedna z nejúspěšnějších českých hráček. Vyrůstala ve Fulneku a v rodném Bílovci vystudovala Gymnázium Mikuláše Koperníka. U tenisových začátků stál otec Jiří, který ji několik let trénoval. Poté začala trénovat v tenisovém klubu TK Agrofert Prostějov. Od prvních let kariéry prokazovala nadání pro tenis a v roce 2006 se stala talentem roku v soutěži Zlatý kanár. O rok později se poprvé dostala na profesionální okruh WTA Tour. V roce 2008 se zúčastnila několika turnajů a připsala si výhry nad vysoce postavenými hráčkami včetně bývalé světové jedničky Venus Williamsové. Vedle toho se poprvé zúčastnila grandslamu a na French Open se dostala až do osmifinále.
V roce 2009 vyhrála Brisbane International a získala první trofej z okruhu WTA. O rok později došla na Wimbledonu až do semifinále a v žebříčku vystoupala mezi třicet nejlepších hráček na světě. V roce 2011 porazila ve finále Wimbledonu ruskou tenistku Marii Šarapovovou a poprvé v životě vyhrála grandslamový turnaj. Díky dalším výhrám na menších turnajích se dostala na druhé místo světového žebříčku. Toto umístění už nepřekonala, ale úspěchy slavila i v následujících sezónách. V roce 2012 zvítězila na turnaji Hopman Cup, na letní olympiádě v Brazílii z roku 2016 vyhrála bronzovou medaili a v roce 2019 se dostala do finále Australian Open. Slavila rovněž týmové úspěchy a šestkrát vyhrála Fed Cup.
Petra Kvitová bydlí v Monaku, ale také v Prostějově. Právě v prostějovském bytu byla v roce 2016 přepadena ozbrojeným zlodějem a při sebeobraně utržila řezné rány na ruce, ve které drží raketu. Rána byla hluboká a poškodila nervy i šlachy, proto byla okamžitě převezena do specializovaného chirurgického centra ve Vysokém nad Jizerou, kde podstoupila několikahodinovou operaci. Ta dopadla úspěšně a po několika měsících rehabilitace se mohla vrátit k tenisu.Kdo je Petra Kvitová? Životopis Petra Kvitová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Petra Kvitová

Národnost: česká
Datum narození: 8. března 1990
Místo narození: Bílovec

Zaujala vás biografie osobnosti Petra Kvitová? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Achillova pata? Vzpomenete si na definici slova Nugát? Rozumíte pojmu Nylon? Vzpomněli byste si na význam slova Grafen?

Klíčová slova: kde se narodila Petra Kvitová?, lexikon, kdy se narodila Petra Kvitová?, narození, zajímavosti, Petra Kvitová, wiki, sport, informace, národnost, biografie, wikipedie, popis, kdo je Petra Kvitová?, osobnost, datum narození

Pojem Petra Kvitová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Petra Kvitová zkuste navštívit tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Petra Kvitová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Petra Kvitová ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Petra Kvitová na Google.cz

Vyhledat termín Petra Kvitová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Petra Kvitová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Kvitová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petra Kvitová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Petra Kvitová? Kdy se narodila Petra Kvitová? Kde se narodila Petra Kvitová? Petra Kvitová je v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Petra Kvitová dejme tomu např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Kvitová i v jiné kategorii než je sport.