Kdo je to?
Kdo je Petra Kvitová? Životopis Petra Kvitová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Petra Kvitová?

Kdo je Petra Kvitová? Životopis, informace, biografie, sport

Petra Kvitová je profesionální tenistka a jedna z nejúspěšnějších českých hráček. Vyrůstala ve Fulneku a v rodném Bílovci vystudovala Gymnázium Mikuláše Koperníka. U tenisových začátků stál otec Jiří, který ji několik let trénoval. Poté začala trénovat v tenisovém klubu TK Agrofert Prostějov. Od prvních let kariéry prokazovala nadání pro tenis a v roce 2006 se stala talentem roku v soutěži Zlatý kanár. O rok později se poprvé dostala na profesionální okruh WTA Tour. V roce 2008 se zúčastnila několika turnajů a připsala si výhry nad vysoce postavenými hráčkami včetně bývalé světové jedničky Venus Williamsové. Vedle toho se poprvé zúčastnila grandslamu a na French Open se dostala až do osmifinále.
V roce 2009 vyhrála Brisbane International a získala první trofej z okruhu WTA. O rok později došla na Wimbledonu až do semifinále a v žebříčku vystoupala mezi třicet nejlepších hráček na světě. V roce 2011 porazila ve finále Wimbledonu ruskou tenistku Marii Šarapovovou a poprvé v životě vyhrála grandslamový turnaj. Díky dalším výhrám na menších turnajích se dostala na druhé místo světového žebříčku. Toto umístění už nepřekonala, ale úspěchy slavila i v následujících sezónách. V roce 2012 zvítězila na turnaji Hopman Cup, na letní olympiádě v Brazílii z roku 2016 vyhrála bronzovou medaili a v roce 2019 se dostala do finále Australian Open. Slavila rovněž týmové úspěchy a šestkrát vyhrála Fed Cup.
Petra Kvitová bydlí v Monaku, ale také v Prostějově. Právě v prostějovském bytu byla v roce 2016 přepadena ozbrojeným zlodějem a při sebeobraně utržila řezné rány na ruce, ve které drží raketu. Rána byla hluboká a poškodila nervy i šlachy, proto byla okamžitě převezena do specializovaného chirurgického centra ve Vysokém nad Jizerou, kde podstoupila několikahodinovou operaci. Ta dopadla úspěšně a po několika měsících rehabilitace se mohla vrátit k tenisu.Kdo je Petra Kvitová? Životopis Petra Kvitová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Petra Kvitová

Národnost: česká
Datum narození: 8. března 1990
Místo narození: Bílovec

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petra Kvitová s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Sitcom? Rozumíte pojmu Vlastenectví? Rozumíte pojmu MWh? Znáte pojem Ampérhodina?

Klíčová slova: sport, biografie, národnost, wiki, sport, popis, informace, datum narození, místo narození, wikipedie, Petra Kvitová, osobnost, lexikon, narození, život, zajímavosti

Pojem Petra Kvitová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Petra Kvitová ve Wikislovníku

Hledat výraz Petra Kvitová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Petra Kvitová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petra Kvitová ve Wikimedia Commons

Hledat termín Petra Kvitová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Kvitová například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Petra Kvitová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Petra Kvitová? Kdy se narodila Petra Kvitová? Kde se narodila Petra Kvitová? Petra Kvitová patří do kategorie Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Petra Kvitová třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Kvitová i v jiné kategorii než je sport.