Kdo je to?
Kdo je to Technokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Technokrat? Lidé, politika

Kdo je to Technokrat?

Co znamená a jaký je význam slova Technokrat?

Technokracie je myšlenkový směr, podle kterého by společnosti měla vládnout vrstva odborníků a specialistů. Zároveň zastánci technokracie věří, že věda a technologický pokrok jsou odpovědí na ekonomické a sociální problémy. Technokrat je tedy člověk, který je buď součástí oné vládnoucí vrstvy odborníků anebo je zastáncem technokratických myšlenek.
Jde o utopickou vizi, která dosud nebyla nikdy plně realizována. Jedná se o odnož nedemokratických směrů, neboť podle této teorie by neměla být moc v rukou všech, ale pouze úzké skupiny lidí (přesto se nemusí jednat o zřízení diktátorského typu).
Výraz technokrat může mít i poněkud negativní nádech - často se tak označují lidé, kteří ve svém rozhodování spoléhají na techniku, příliš nepoužívají emoce a empatii a zajímají se především o výsledek.Kdo je to Technokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Technokrat? Lidé, politika

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Kapitula? Víte, co je to Interpelace? Znáte termín Krevní plazma? Rozumíte pojmu Ekvalizér?

Klíčová slova: odborný výraz, Technokrat, heslo, slovo, termín, wiki, wikipedie, etymologie, původ slova, význam, popis, definice, přesný výraz, přesný výraz, co znamená, význam pojmu

Pojem Technokrat je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Technokrat

Hledat videa s názvem Technokrat na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Technokrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Technokrat ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Technokrat ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Technokrat v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Technokrat například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Technokrat

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Technokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Technokrat? Definice pojmu Technokrat se nachází v kategorii Politika

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, výraz například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika.