Kdo je to?
Kdo je Hana Buštíková? Životopis Hana Buštíková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hana Buštíková

Kdo je Hana Buštíková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Hana Buštíková je česká zpěvačka a herečka, narozená ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Chodila na Stavební průmyslovou střední školu a poté pracovala ve firmě Tesla v Rožnově pod Radhoštěm. Kvůli lásce ke zpěvu zpívala ze začátku jako amatér a ve 22 letech se připojila ke kapele Bukanýři z Ostravy, u které zůstala tři roky (1972-75). Poté se přestěhovala do Prahy, kde se díky svému pěveckému talentu dostala na televizní obrazovky do show Josefa Laufera a Jiřího Korna.
Společně se zpěvačkou Danou Vlkovou vytvořily pěvecké duo Kamélie, které svými chytlavými texty a melodiemi si řeklo o pozornost nejen v Československu, ale také v NDR. Během let 1981-2010 vydalo duo Kamélie celkem devět studiových desek.
Díky jejímu hlasu získala i také několik filmových rolí. Nejčastěji hrávala právě zpěvačky. V roce 1974 natočila první dva filmy Muž z Londýna a Když hvězdy vyplovou. Následovaly snímky Sólo pro starou dámu (1978), Trhák (1980) a Anděl s ďáblem v těle (1983).
Objevila se také v televizních pořadech Když se dva setkají (1984), Novoty (1997), P.F. (2000), U muziky na silvestra (2007) nebo Barrandovský videostop (2011).Kdo je Hana Buštíková? Životopis Hana Buštíková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Hana Buštíková

Národnost: česká
Datum narození: 2. 2. 1950
Místo narození: Valašské Meziříčí, Československo

Popis osobnosti Hana Buštíková můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Ateroskleróza? Rozumíte pojmu Vakuum? Rozumíte pojmu Newsletter? Znáte pojem Piknik?

Klíčová slova: Hana Buštíková, lexikon, narození, kde se narodila Hana Buštíková?, životopis, vysvětlení, osobnosti, Hana Buštíková, hudba, místo narození, informace, zajímavosti, život, wiki, datum narození, wikipedie

Pojem Hana Buštíková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Hana Buštíková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Hana Buštíková ve Wikipedii

Zkusit najít Hana Buštíková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Hana Buštíková na Youtube

Zkusit najít výraz Hana Buštíková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Buštíková například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hana Buštíková

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Hana Buštíková? Kdy se narodila Hana Buštíková? Kde se narodila Hana Buštíková? Hana Buštíková je v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Hana Buštíková dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Buštíková i v jiné kategorii než je hudba.