Kdo je to?
Kdo je to, byl Kršna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kršna? Lidé, mytologie

Kdo je to Kršna?

Co znamená a jaký je význam slova Kršna?

Kršna, jinak také Krišna, je Nejvyšším Bohem védského náboženství. Z tohoto Boha má vše pocházet a je také vládcem všeho. Z Kršny mají pocházet všechna další božská vtělení, avátaři. V průběhu doby se Kršna objevuje na Zemi a bere si vždy jinou podobu.
Jako Krišna sestoupí pouze jednou za 4 320 000 000 let. V hinduismu je Kršna prvotní a nejvyšší osobou, která je původcem všech bytostí. Je krásný a je zdrojem štěstí a radosti.



Kdo je to, byl Kršna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kršna? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Kršna? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Koloidní stříbro? Pamatujete si definici pojmu Sójové maso? Rozumíte pojmu Sekulární? Vzpomněli byste si co znamená slovo Akcie?

Klíčová slova: vysvětlení, termín, lexikon, formulace, co je to Kršna?, odborný výraz, kdo to je, původ slova, informace, etymologie, heslo, slovo, synonymum, pojem, Kršna, definice

Pojem Kršna je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Kršna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kršna na Youtube

Hledat slovo Kršna ve Wikislovníku

Hledat pojem Kršna ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kršna například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Kršna? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Kršna? Kdo to byl Kršna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kršna? Definice pojmu Kršna se nachází v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, termín kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.