Kdo je to?
Kdo je Lenka Šindelářová? Životopis Lenka Šindelářová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lenka Šindelářová

Kdo je Lenka Šindelářová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lenka Šindelářová, známá pod přezdívkou Kalamity Jane se narodila 27. června 1955 v Plzni. Je českou herečkou a zpěvačkou, která se do povědomí diváků vryla díky svému působení v estrádních pořadech Ivana Mládka. Její vystupování v roli Kalamity Jane zastínilo postupně veškerou její další tvorbu.
V průběhu osmdesátých let se Lenka Šindelářová objevila v pořadu Možná přijde i kouzelník, kde vystupovala po boku Jiřího Korna, Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. Ti ji v podstatě „objevili“ a díky nim se později dostala k Mládkovi.
Lenku Šindelářovou po profesní stránce většinu produktivního života provází Ivan Mládek. Působila v jeho hudební skupině Banjo Band, s níž vystupovala kupříkladu v rámci mnoha Mládkových pořadů jako je Čundrcountryshow, Country estráda či Panoptikum Ivana Mládka.
Objevila se také v talk-show Zlatíčka, v pořadu Nikdo není dokonalý Jiřího Krampola nebo ji mohli diváci vidět v soutěžním pořadu XXL spolu s Michalem Suchánkem. Až do roku 2005 byla také pravidelným účinkujícím v silvestrovských show.
Jako herečka se objevila v několika českých seriálech včetně Sanitky, B City a Pra pra pra. Dále si zahrála v Obětech, Pojišťovně štěstí a v Cyránově ostrově, který navazuje na vtipné scénky založené na typickém Mládkově humoru. Cyranův ostrov sleduje příběhy chudé aristokratické rodiny, které jsou předváděny jevištní formou. Po boku Šindelářové se zde objevuje Ivan Mládek, Ivo Pešák, Jan Mrázek, Lenka Hraj, Milan Pitkin, Libuše Roubychová, Rostislav Kuba nebo třeba Luděk Sobota.
Kromě zmíněných seriálů se také objevila v několika televizních pohádkách jako je Heřmánková víla či Dvanáct měsíčků a v televizním filmu Den, kdy nevyšlo slunce. Ačkoli je to pro běžného diváka, který zná Lenku coby Kalamity Jane nepředstavitelné, ve svých „normálních“ seriálových či filmových rolích často zazářila.
Byla vdaná za české rockera, baskytaristu kapely Katapult Jiřího „Dědka“ Šindeláře, s nímž má od roku 1982 syna Michala Šindeláře, který také dobře rozjetou hudební kariéru.Kdo je Lenka Šindelářová? Životopis Lenka Šindelářová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Lenka Šindelářová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 27. června 1955
Místo narození: Plzeň

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lenka Šindelářová sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Atherom? Pamatujete si definici pojmu Předdůchod? Znáte pojem Velký třesk? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ekologie?

Klíčová slova: wiki, wikipedie, místo narození, vysvětlení, život, popis, narození, osobnosti, Lenka Šindelářová, osobnost, životopis, zajímavosti, kdo je Lenka Šindelářová?, datum narození, národnost, herectví

Pojem Lenka Šindelářová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Lenka Šindelářová

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lenka Šindelářová ve Wikimedia Commons

Hledat termín Lenka Šindelářová ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lenka Šindelářová na Youtube

Najít výraz Lenka Šindelářová ve Wikislovníku

Najít heslo Lenka Šindelářová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenka Šindelářová například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Lenka Šindelářová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Lenka Šindelářová? Kdy se narodila Lenka Šindelářová? Kde se narodila Lenka Šindelářová? Lenka Šindelářová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, muž zelené vlasy, lenka Šindelářová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lenka Šindelářová třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenka Šindelářová i v jiné kategorii než je herectví.