Kdo je to?
Kdo je Richard Dreyfuss? Životopis Richard Dreyfuss, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Richard Dreyfuss?

Kdo je Richard Dreyfuss? Životopis, informace, biografie, herectví

Richard Dreyfuss je americký herec herec, který již více než pět desetiletí okouzluje diváky svou jedinečnou směsicí šarmu a všestrannosti. Zahrál si v řadě diváky i kritiky oceňovaných filmů a je držitelem Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli.
Richard Dreyfuss se narodil v roce 1947 v newyorském Brooklynu a vyrůstal v židovské rodině. O herectví se zajímal již od útlého věku, a když se jeho rodina přestěhovala Kalifornie, kurzy herectví byly jasnou volbou. Po nich vystudoval herectví na San Fernando Valley State College a svou kariéru zahájil na divadelních prknech, kde účinkoval v představeních The Shadow Box a Butterflies Are Free na Broadwayi. Ve filmu debutoval v roce 1967 v nízkorozpočtovém thrilleru Absolvent, ale teprve výkon v trháku Stevena Spielberga Čelisti z roku 1975 ho katapultoval mezi hvězdy filmového plátna. Následovala hlavní role ve Spielbergově sci-fi klasice Blízká setkání třetího druhu, která mu vynesla nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon.
V 70. a 80. letech Dreyfuss pokračoval v řadě populárních a kritikou oceňovaných filmů, včetně filmu Děvče pro zábavu, za nějž obdržel Oscara a Zlatý Glóbus. Zářil také v řadě broadwayských inscenací a za svůj výkon ve hře Producenti získal cenu Tony. Postupem času se začal orientovat na dramatičtější role a získal uznání kritiky za své výkony ve filmech jako Opus pana Hollanda či Americký prezident. Herectví se věnuje i přes pokročilý věk do dneška.
Richard Dreyfuss je také otevřeným zastáncem politických a sociálních témat. Angažoval se v ekologickém aktivismu a vyjadřoval se k různým otázkám, od kontroly zbraní až po důležitost občanské výchovy. Jeho život poznamenal také boj s drogovou závislostí, která jej v 80. letech téměř připravila o kariéru. Od dětství trpí bipolární afektivní poruchou. Byl celkem třikrát ženatý a má tři děti.Kdo je Richard Dreyfuss? Životopis Richard Dreyfuss, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Richard Dreyfuss

Národnost: americká
Datum narození: 29.10.1947
Místo narození: Brooklyn, New York, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Richard Dreyfuss? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Nomen omen? Znáte termín Nedotknutelní? Pamatujete si definici pojmu Cloudové úložiště? Víte, co je to Brod?

Klíčová slova: popis, informace, kdy se narodil Richard Dreyfuss?, Richard Dreyfuss, osobnosti, zajímavosti, národnost, narození, Richard Dreyfuss, životopis, vysvětlení, lexikon, wikipedie, wiki, kdo je Richard Dreyfuss?, kde se narodil Richard Dreyfuss?

Pojem Richard Dreyfuss je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Richard Dreyfuss lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Richard Dreyfuss na Google.cz

Zkusit najít frázi Richard Dreyfuss na Google obrázcích

Vyhledat slovo Richard Dreyfuss ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Richard Dreyfuss ve Wikislovníku

Vyhledat termín Richard Dreyfuss ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Dreyfuss například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Richard Dreyfuss? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Richard Dreyfuss? Kdy se narodil Richard Dreyfuss? Kde se narodil Richard Dreyfuss? Richard Dreyfuss je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Richard Dreyfuss dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Dreyfuss i v jiné kategorii než je herectví.