Kdo je to?
Kdo je Íkaros? Životopis Íkaros, osobnosti, slavný člověk z kategorie mytologie

Íkaros

Kdo je Íkaros? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, mytologie

Íkaros je postava z řecké mytologie. Narodil se v Athénách jako syn největšího řeckého vynálezce a stavitele Daidala. Z Athén musel však se svým otcem utéct a nakonec se usadili na ostrově Kréta, kde byli přijati krétským králem Mínósem. Pro Mínóse postavil Daidalos labyrint pro Mínotaura (napůl býk a napůl člověk).
Poté, co Théseus Mínotaura v labyrintu zabil, chtěl se Daidalos s Íkarem vrátit zpět do rodných Athén. To se však nelíbilo králi Mínósovi, protože se bál, že by Daidalos prozradil tajemství labyrintu, nebo že by jej postavil na jiném místě. Otec se synem poté tedy plánovali útek. Věděli však, že nemají šanci utéct po moři, a tak si vyrobili dva páry velkých křídel. Pera slepili voskem a otec Íkarovi spílal, aby neletěl příliš nízko, a ani příliš vysoko. Nicméně se Íkarovi let líbil natolik, že letěl stále výš, až se jeho vosk začal pod slunečním zářením rozpouštět. Poté se mu křídla kompletně rozpadla a Íkaros spadl do moře. Po pádu Íkaros zemřel a otec jej na nedalekém ostrově pohřbil. Od té doby se okolní moře jmenuje Íkarské. Daidalos se poté vrátil sám do Athén.
Daidalos a Íkaros jsou častým námětem pro různé malby nebo sochy. V Národní galerii v Praze se od roku 1936 nachází obraz Pád Ikarův od českého malíře Josefa Šímy.Kdo je Íkaros? Životopis Íkaros, osobnosti, slavný člověk z kategorie mytologie

Hlavní informace o osobě Íkaros

Národnost: řecká

Popis osobnosti Íkaros můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Veřejný statek? Pamatujete si definici pojmu Grenadina? Víte, co je to Diastolický tlak? Vzpomněli byste si co znamená slovo Konvence?

Klíčová slova: kdo je Íkaros?, život, národnost, popis, zajímavosti, informace, wiki, osobnosti, wikipedie, životopis, Íkaros, osobnost, vysvětlení, lexikon, biografie, mytologie

Pojem Íkaros je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Íkaros

Hledejte bez špehování slovo Íkaros ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Íkaros na Google.cz

Hledat heslo Íkaros v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Íkaros ve Wikipedii

Vyhledat termín Íkaros ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Íkaros například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Íkaros

Nyní již víte Kdo je to Íkaros? Íkaros je v sekci Mytologie

Kategorie mytologie, Árés, Íkaros, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Íkaros řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Íkaros i v jiné kategorii než je mytologie.