Kdo je to?
Kdo je David Švehlík? Životopis David Švehlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je David Švehlík?

Kdo je David Švehlík? Životopis, informace, biografie, herectví

David Švehlík je český filmový a divadelní herec, dabér, rozhlasový moderátor. Švehlík se narodil v Liberci jako syn českého herce Aloise Švehlíka. Když mu bylo šest let, přestěhoval se s rodinou do Prahy, kde po základní škole navštěvoval Akademické gymnázium v Praze. Po maturitě jeden rok studoval v Litoměřicích na teologickém konviktu (1991) a o rok později studoval v Římě na Lateránské univerzitě (1992). Po návratu do Prahy začal studovat na Filosofické Fakultě Univerzity Karlovy obory estetika a filosofie. V dalším roce pokračoval už jen ve studiu filosofie, kterou úspěšně dokončil a získal titul bakalář.
Se svým otcem se David Švehlík poprvé objevil na divadelních prknech Divadla ABC ve hře Svatá Jana (1986). Po dokončení FF UK začal studovat na DAMU obor divadelní režie (získal titul MgA.). Po studiích získal roku 2002 angažmá v Divadle Na Zábradlí, kde působil do roku 2006. Později v tomto divadle občas hostoval, stejně tak jako v Divadle ABC, Divadle v Řeznické, Divadle Kalich, Národním divadle, A Studiu Rubín a dalších. Objevil se také několikrát na Letních Shakespearovských slavnostech. Doposud hraje v divadle Ungelt.
Na televizních obrazovkách se objevil poprvé ve filmu Román pro ženy (2004). Následovaly snímky jako pohádka Anděl Páně (2005) nebo Pravidla lži (2006), Největší z Čechů (2010), Alois Nebel (2011), Ve stínu (2012), Úsměvy smutných mužů (2018), Marie Terezie II (2019), Prvok, Šampon, Tečka, Karel (2021) a další.
Je znám také z českých seriálů Dobrá čtvrť (2005), Kriminálka Anděl (2008-14), Terapie (2013), Život a doba soudce A.K. (2017), Labyrint (2018).
David Švehlík patří mezi nejlepší české dabéry. Jeho hlas můžeme slyšet v seriálech Hvězdná brána: Atlantida, Sherlock, Roswell, Gilmorova děvčata, 24 hodin, Spartakus: Krev a písek, Glee, Wallander, Panství Downton nebo ve filmech Flákači (2001), Údolí stínů (2002), Hon na ponorku (2003), Život podle Lelanda (2004), Lara Croft – Tomb Raider (2005), New York, New York (2006), Ronin, Max Payne (2008), Saw 3D, Mořský vlk (2011).
Svůj hlas propůjčil také televizním reklamám pro společnosti O2, ING nebo nahrává upoutávky pro Českou televizi.Kdo je David Švehlík? Životopis David Švehlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě David Švehlík

Národnost: česká
Datum narození: 6. 4. 1972
Místo narození: Liberec, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti David Švehlík? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Malotřídka? Znáte termín Metafora? Znáte definici termínu Retail? Víte, co je to Paragliding?

Klíčová slova: národnost, wiki, lexikon, život, biografie, popis, kdy se narodil David Švehlík?, osobnosti, životopis, místo narození, zajímavosti, herectví, osobnost, kde se narodil David Švehlík?, wikipedie, David Švehlík

Pojem David Švehlík je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín David Švehlík ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem David Švehlík na Youtube

Zkusit najít frázi David Švehlík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo David Švehlík ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo David Švehlík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo David Švehlík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je David Švehlík? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to David Švehlík? Kdy se narodil David Švehlík? Kde se narodil David Švehlík? David Švehlík je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka David Švehlík dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Švehlík i v jiné kategorii než je herectví.