Kdo je to?
Kdo je David Švehlík? Životopis David Švehlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

David Švehlík

Kdo je David Švehlík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

David Švehlík je český filmový a divadelní herec, dabér, rozhlasový moderátor. Švehlík se narodil v Liberci jako syn českého herce Aloise Švehlíka. Když mu bylo šest let, přestěhoval se s rodinou do Prahy, kde po základní škole navštěvoval Akademické gymnázium v Praze. Po maturitě jeden rok studoval v Litoměřicích na teologickém konviktu (1991) a o rok později studoval v Římě na Lateránské univerzitě (1992). Po návratu do Prahy začal studovat na Filosofické Fakultě Univerzity Karlovy obory estetika a filosofie. V dalším roce pokračoval už jen ve studiu filosofie, kterou úspěšně dokončil a získal titul bakalář.
Se svým otcem se David Švehlík poprvé objevil na divadelních prknech Divadla ABC ve hře Svatá Jana (1986). Po dokončení FF UK začal studovat na DAMU obor divadelní režie (získal titul MgA.). Po studiích získal roku 2002 angažmá v Divadle Na Zábradlí, kde působil do roku 2006. Později v tomto divadle občas hostoval, stejně tak jako v Divadle ABC, Divadle v Řeznické, Divadle Kalich, Národním divadle, A Studiu Rubín a dalších. Objevil se také několikrát na Letních Shakespearovských slavnostech. Doposud hraje v divadle Ungelt.
Na televizních obrazovkách se objevil poprvé ve filmu Román pro ženy (2004). Následovaly snímky jako pohádka Anděl Páně (2005) nebo Pravidla lži (2006), Největší z Čechů (2010), Alois Nebel (2011), Ve stínu (2012), Úsměvy smutných mužů (2018), Marie Terezie II (2019), Prvok, Šampon, Tečka, Karel (2021) a další.
Je znám také z českých seriálů Dobrá čtvrť (2005), Kriminálka Anděl (2008-14), Terapie (2013), Život a doba soudce A.K. (2017), Labyrint (2018).
David Švehlík patří mezi nejlepší české dabéry. Jeho hlas můžeme slyšet v seriálech Hvězdná brána: Atlantida, Sherlock, Roswell, Gilmorova děvčata, 24 hodin, Spartakus: Krev a písek, Glee, Wallander, Panství Downton nebo ve filmech Flákači (2001), Údolí stínů (2002), Hon na ponorku (2003), Život podle Lelanda (2004), Lara Croft – Tomb Raider (2005), New York, New York (2006), Ronin, Max Payne (2008), Saw 3D, Mořský vlk (2011).
Svůj hlas propůjčil také televizním reklamám pro společnosti O2, ING nebo nahrává upoutávky pro Českou televizi.Kdo je David Švehlík? Životopis David Švehlík, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě David Švehlík

Národnost: česká
Datum narození: 6. 4. 1972
Místo narození: Liberec, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti David Švehlík? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Korfbal? Znáte termín ČEZ? Znáte definici termínu Depilátor? Víte, co je to Tantrická masáž?

Klíčová slova: datum narození, zajímavosti, kdy se narodil David Švehlík?, biografie, život, osobnost, osobnosti, popis, kde se narodil David Švehlík?, místo narození, lexikon, wiki, herectví, informace, národnost, herectví

Pojem David Švehlík je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu David Švehlík

Najít výraz David Švehlík ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín David Švehlík ve Wikislovníku

Hledat termín David Švehlík ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi David Švehlík na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem David Švehlík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo David Švehlík například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to David Švehlík?

Teďka již bezesporu víte Kdo je to David Švehlík? Kdy se narodil David Švehlík? Kde se narodil David Švehlík? David Švehlík se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, brunetka krátkovláska, david Švehlík, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka David Švehlík kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Švehlík i v jiné kategorii než je herectví.