Kdo je to?
Kdo byl Jiří Voskovec? Životopis Jiří Voskovec, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jiří Voskovec?

Kdo to byl Jiří Voskovec? Stručný životopis

Jiří Voskovec byl herec, dramatik, spisovatel a textař, Čechoameričan známý spoluprací s Janem Werichem a Jaroslavem Ježkem. Jeho vlastní jméno bylo Jiří Wachsmann. Studoval v Praze a později ve Francii, společně se spolužákem Janem Werichem se stali členy Osvobozeného divadla. Ve svých hrách reagovali na politiku a sociální vývoj. Po nástupu fašizmu bylo divadlo zavřeno a Voskovec s Werichem emigrovali do USA.
Po návratu Jiří Voskovec opět spolupracoval s Janem Werichem, v roce 1948 emigroval znovu, nejdříve do Francie, později do USA, kde získal americké občanství. Jako George Voskovec hrál v divadlech i ve filmu.Kdo byl Jiří Voskovec? Životopis Jiří Voskovec, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Jiří Voskovec

Národnost: česká, USA
Datum narození: 19. června 1905
Místo narození: Sázava
Datum úmrtí: 1. července 1981

Tento text (Jiří Voskovec) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Monetární politika? Vzpomněli byste si na význam slova Lejch? Znáte pojem Černá stavba? Znáte definici termínu Wallpaper?

Klíčová slova: kdo to je, lexikon, slovo, co znamená, definice, termín, heslo, etymologie, kdo je Jiří Voskovec?, pojem, význam pojmu, přesný význam, původ slova, popis, wiki, vysvětlení

Pojem Jiří Voskovec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat výraz Jiří Voskovec ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Jiří Voskovec ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Jiří Voskovec na Google.cz

Hledat termín Jiří Voskovec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Voskovec například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Voskovec

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jiří Voskovec? Kdo to byl Jiří Voskovec? Kdy se narodil Jiří Voskovec? Kde se narodil Jiří Voskovec? Kdy zemřel Jiří Voskovec? Jiří Voskovec je v kategorii herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jiří Voskovec řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Voskovec i v jiné kategorii než je herectví.