Kdo je to?
Kdo byl Jiří Voskovec? Životopis Jiří Voskovec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jiří Voskovec

Kdo byl Jiří Voskovec? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jiří Voskovec byl herec, dramatik, spisovatel a textař, Čechoameričan známý spoluprací s Janem Werichem a Jaroslavem Ježkem. Jeho vlastní jméno bylo Jiří Wachsmann. Studoval v Praze a později ve Francii, společně se spolužákem Janem Werichem se stali členy Osvobozeného divadla. Ve svých hrách reagovali na politiku a sociální vývoj. Po nástupu fašizmu bylo divadlo zavřeno a Voskovec s Werichem emigrovali do USA.
Po návratu Jiří Voskovec opět spolupracoval s Janem Werichem, v roce 1948 emigroval znovu, nejdříve do Francie, později do USA, kde získal americké občanství. Jako George Voskovec hrál v divadlech i ve filmu.Kdo byl Jiří Voskovec? Životopis Jiří Voskovec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jiří Voskovec

Národnost: česká, USA
Datum narození: 19. června 1905
Místo narození: Sázava
Datum úmrtí: 1. července 1981

Popis osobnosti Jiří Voskovec můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Formát A4? Pamatujete si definici pojmu Novičok? Znáte pojem Autokláv? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čakan?

Klíčová slova: popis, narození, místo narození, národnost, datum úmrtí, datum narození, wikipedie, herectví, Jiří Voskovec, herectví, život, národnost, informace, životopis, osobnost, osobnosti

Pojem Jiří Voskovec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Jiří Voskovec na Youtube

Najít termín Jiří Voskovec ve Wikipedii

Najít výraz Jiří Voskovec ve Wikislovníku

Najít pojem Jiří Voskovec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Jiří Voskovec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Voskovec například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Voskovec

Teďka už zajisté víte Kdo byl Jiří Voskovec? Kdy se narodil Jiří Voskovec? Kde se narodil Jiří Voskovec? Kdy zemřel Jiří Voskovec? Jiří Voskovec je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec šedé oči, jiří Voskovec, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jiří Voskovec řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Voskovec i v jiné kategorii než je herectví.