Kdo je to?
Kdo byl Jiří Voskovec? Životopis Jiří Voskovec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jiří Voskovec?

Kdo byl Jiří Voskovec? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Voskovec byl herec, dramatik, spisovatel a textař, Čechoameričan známý spoluprací s Janem Werichem a Jaroslavem Ježkem. Jeho vlastní jméno bylo Jiří Wachsmann. Studoval v Praze a později ve Francii, společně se spolužákem Janem Werichem se stali členy Osvobozeného divadla. Ve svých hrách reagovali na politiku a sociální vývoj. Po nástupu fašizmu bylo divadlo zavřeno a Voskovec s Werichem emigrovali do USA.
Po návratu Jiří Voskovec opět spolupracoval s Janem Werichem, v roce 1948 emigroval znovu, nejdříve do Francie, později do USA, kde získal americké občanství. Jako George Voskovec hrál v divadlech i ve filmu.Kdo byl Jiří Voskovec? Životopis Jiří Voskovec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jiří Voskovec

Národnost: česká, USA
Datum narození: 19. června 1905
Místo narození: Sázava
Datum úmrtí: 1. července 1981

Líbí se stručný životopis s osobou Jiří Voskovec? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Monetární politika? Rozumíte pojmu Introvert? Znáte pojem Manifestace? Znáte pojem Oldtimer?

Klíčová slova: Jiří Voskovec, zajímavosti, místo narození, datum úmrtí, herectví, národnost, Kdy zemřel Jiří Voskovec, popis, životopis, narození, osobnost, datum narození, herectví, národnost, život, nežijící

Pojem Jiří Voskovec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jiří Voskovec

Hledat výraz Jiří Voskovec ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Jiří Voskovec ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Voskovec ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Jiří Voskovec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jiří Voskovec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Voskovec například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Jiří Voskovec? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Jiří Voskovec? Kdy se narodil Jiří Voskovec? Kde se narodil Jiří Voskovec? Kdy zemřel Jiří Voskovec? Jiří Voskovec se nachází v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Voskovec kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Voskovec i v jiné kategorii než je herectví.