Kdo je to?
Kdo je Mikuláš Bek? Životopis Mikuláš Bek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Mikuláš Bek

Kdo je Mikuláš Bek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Mikuláš Bek je český politik, vysokoškolský pedagog a bývalý rektor Masarykovy univerzity.
Vystudoval hudební vědu na Masarykově univerzitě a následně pokračoval ve studiu na Univerzitě Karlově. Dosáhl doktorského titulu i docentury. Po studiích se věnoval práci v oboru a výuce.
V roce 2004 začal působit jako prorektor na Masarykově univerzitě a od roku 2011 zde byl rektorem, a to po dvě volební období, až do roku 2019. Jeho působení ve funkce rektora bylo spojeno s rozvojem a modernizací univerzity, mediálně však do veřejného prostoru zasáhly především spory rektora Beka s prezidentem Milošem Zemanem.
V roce 2018 kandidoval do Senátu a podařilo se mu uspět - stal se členem klubu Starostů a nezávislých a poté, co skončil ve funkci rektora, do této strany vstoupil. Dosavadního nejvyššího politického úspěchu dosáhl v roce 2021, když se stal ministrem pro evropské záležitosti ve vládě Petra Fialy.Kdo je Mikuláš Bek? Životopis Mikuláš Bek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Mikuláš Bek

Národnost: česká
Datum narození: 22. dubna 1964
Místo narození: Šternberk

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Mikuláš Bek? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Aceton? Znáte definici termínu Činitel? Víte co je Epos? Pamatujete si definici pojmu Krokant?

Klíčová slova: wikipedie, život, lexikon, datum narození, kde se narodil Mikuláš Bek?, popis, Mikuláš Bek, politici, osobnosti, životopis, politici, biografie, místo narození, národnost, osobnost, zajímavosti

Pojem Mikuláš Bek je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín Mikuláš Bek ve vyhledávači Yandex

Najít termín Mikuláš Bek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Mikuláš Bek ve Wikislovníku

Hledat pojem Mikuláš Bek na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Mikuláš Bek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikuláš Bek například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Mikuláš Bek?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mikuláš Bek? Kdy se narodil Mikuláš Bek? Kde se narodil Mikuláš Bek? Mikuláš Bek patří do sekce Politici

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Mikuláš Bek například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mikuláš Bek i v jiné kategorii než je politici.