Kdo je to?
Kdo je to Mocnář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mocnář? Lidé, politika

Mocnář

Co znamená a jaký je význam slova Mocnář?

Mocnář je označení pro panovníka.
Mocnář je osoba, která drží absolutní moc. Proto se používá pro panovníka, který vládne velkou, až absolutistickou mocí - krále či ještě častěji císaře.
V našem kontextu se za mocnáře obvykle označovali panovníci z habsburského rodu. Objevuje se pak i termín odvozený z tohoto slova "mocnářství", které označuje říši, jíž mocnář vládne.
Jde o slova zastaralé, které už se v moderní češtině příliš nepoužívá. Vzhledem ke zmíněnému historickému kontextu je však stále součástí literatury a filmu. V historii se obvykle panovnická moc pojila s muži, proto je běžné používat maskulinní tvar "mocnář. Například v případě Marie Terezie bychom však mohli použít termín "mocnářka", ačkoli není běžný.Kdo je to Mocnář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mocnář? Lidé, politika

Tento text (Mocnář) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Crossbody? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kóta? Pamatujete si definici pojmu Balkon? Znáte termín Fuzzy logic?

Klíčová slova: pojem, co znamená, přesný výraz, popis, význam, politika, význam slova, synonymum, definice, původ slova, Mocnář, přesný výraz, vysvětlení, slovo, informace, význam pojmu

Pojem Mocnář je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Mocnář na Youtube

Najít pojem Mocnář ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Mocnář ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Mocnář ve Wikipedii

Najít termín Mocnář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mocnář například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mocnář

Nyní již víte Kdo je to Mocnář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mocnář? Definice pojmu Mocnář patří do kategorie Politika

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v politika.