Kdo je to?
Kdo je Andrea Černá? Životopis Andrea Černá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Andrea Černá?

Kdo je Andrea Černá? Životopis, informace, biografie, herectví

Andrea Černá je česká filmová, seriálová a divadelní herečka. Černá se narodila v Karlových Varech. Po základní škole studovala obor herectví na Pražské konzervatoři, kterou úspěšně dokončila v roce 1996. Následně nastoupila do svého prvního angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde odehrála 19 sezón a působila zde až do roku 2015. Během té doby ztvárnila více než tři desítky divadelních rolí v inscenacích Vraždy a něžnosti, Drobečky z perníku, Ideální manžel, Višňový sad, Tři v tom, Hamlet, Lhář, Gazdina roba, Jak je důležité míti Filipa a další.
V roce 2015 nastoupila do angažmá v pražském Divadle na Vinohradech (Zkrocení zlé ženy, Láska na Krymu. Černá hostovala také v pražských divadlech U hasičů (Věrní abonenti), pod Palmovkou (Kean), Na Fidlovačce (Tři sestry, Stvoření světa a jiné, Dvojí hra) a v Činoherním klubu (Před západem slunce).
Černá debutovala před kamerou v roce 1994, a to hned v hlavní roli Elišky v pohádce Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna. Roli si zopakovala o šest let později ve druhém pokračování této oblíbené české pohádky. Dále ztvárnila role v desítce filmů a pohádek, mezi které patří např. Pohádka z větrného mlýna (1996), O modrém ptáčku (1998), Kameňák 2 (2004), Slečna Guru (2006) nebo Revival – Klip života (2018).
Černá se objevila také v epizodních rolích televizních seriálů Velmi křehké vztahy (2007), Comeback (2010), Policie Modrava (2015), Atentát, Případy 1. oddělení (2016), Doktorka Kellerová (2017) a Specialisté (2018). V letech 2014-2015 hrála ve dvou sériích seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.
Andrea Černá je bezdětná a není ani vdaná.Kdo je Andrea Černá? Životopis Andrea Černá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Andrea Černá

Národnost: česká
Datum narození: 13. 1. 1977
Místo narození: Karlovy Vary, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Andrea Černá s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Copyright? Znáte termín Hněv? Znáte termín Svatořečení? Víte, co je to Soundbar?

Klíčová slova: Andrea Černá, wiki, herectví, národnost, kdo je Andrea Černá?, kde se narodila Andrea Černá?, životopis, biografie, lexikon, Andrea Černá, život, wikipedie, narození, vysvětlení, herectví, popis

Pojem Andrea Černá je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Andrea Černá ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Andrea Černá v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Andrea Černá na Google.cz

Zkusit najít výraz Andrea Černá ve vyhledávači Yandex

Najít termín Andrea Černá ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Černá například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Andrea Černá

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Andrea Černá? Kdy se narodila Andrea Černá? Kde se narodila Andrea Černá? Andrea Černá se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Andrea Černá řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Černá i v jiné kategorii než je herectví.