Kdo je to?
Kdo je Andrea Černá? Životopis Andrea Černá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Andrea Černá

Kdo je Andrea Černá? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Andrea Černá je česká filmová, seriálová a divadelní herečka. Černá se narodila v Karlových Varech. Po základní škole studovala obor herectví na Pražské konzervatoři, kterou úspěšně dokončila v roce 1996. Následně nastoupila do svého prvního angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde odehrála 19 sezón a působila zde až do roku 2015. Během té doby ztvárnila více než tři desítky divadelních rolí v inscenacích Vraždy a něžnosti, Drobečky z perníku, Ideální manžel, Višňový sad, Tři v tom, Hamlet, Lhář, Gazdina roba, Jak je důležité míti Filipa a další.
V roce 2015 nastoupila do angažmá v pražském Divadle na Vinohradech (Zkrocení zlé ženy, Láska na Krymu. Černá hostovala také v pražských divadlech U hasičů (Věrní abonenti), pod Palmovkou (Kean), Na Fidlovačce (Tři sestry, Stvoření světa a jiné, Dvojí hra) a v Činoherním klubu (Před západem slunce).
Černá debutovala před kamerou v roce 1994, a to hned v hlavní roli Elišky v pohádce Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna. Roli si zopakovala o šest let později ve druhém pokračování této oblíbené české pohádky. Dále ztvárnila role v desítce filmů a pohádek, mezi které patří např. Pohádka z větrného mlýna (1996), O modrém ptáčku (1998), Kameňák 2 (2004), Slečna Guru (2006) nebo Revival – Klip života (2018).
Černá se objevila také v epizodních rolích televizních seriálů Velmi křehké vztahy (2007), Comeback (2010), Policie Modrava (2015), Atentát, Případy 1. oddělení (2016), Doktorka Kellerová (2017) a Specialisté (2018). V letech 2014-2015 hrála ve dvou sériích seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.
Andrea Černá je bezdětná a není ani vdaná.Kdo je Andrea Černá? Životopis Andrea Černá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Andrea Černá

Národnost: česká
Datum narození: 13. 1. 1977
Místo narození: Karlovy Vary, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Andrea Černá? s dalšími lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Kalendářní čtvrtletí? Znáte termín Inkognito? Znáte termín Slovosled? Víte, co je to LTE?

Klíčová slova: Andrea Černá, narození, informace, Andrea Černá, wikipedie, biografie, místo narození, osobnost, kdy se narodila Andrea Černá?, herectví, herectví, popis, národnost, životopis, lexikon, wiki

Pojem Andrea Černá je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Andrea Černá hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Andrea Černá na Youtube

Vyhledat slovo Andrea Černá na Google.cz

Najít termín Andrea Černá ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Andrea Černá v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Andrea Černá ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Černá například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Andrea Černá? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Andrea Černá? Kdy se narodila Andrea Černá? Kde se narodila Andrea Černá? Andrea Černá se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Andrea Černá dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Černá i v jiné kategorii než je herectví.