Kdo je to?
Kdo byl Jiří Hrzán? Životopis Jiří Hrzán, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jiří Hrzán?

Kdo byl Jiří Hrzán? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Hrzán byl známý český komediální herec (divadelní a filmový) a zpěvák. Narodil se v Táboře a v mládí se aktivně věnoval atletice, hokeji, házené, volejbalu a fotbalu. V rodném Táboře začal působit v Divadle Mladých, hned po jeho založení (1954). V roce 1956 Hrzán odmaturoval a hlásil se na DAMU, ale nebyl přijat. Přesto Hrzán dostal angažmá v Divadelním studiu v Praze, když jeho talent neunikl divadelníkovi Emilu Františku Burianovi. Na DAMU se dostal o rok později a roku 1961 studium dokončil. Po studiích pracoval v Pardubicích ve Východočeském divadle (1961-64), kde hrával v Baladě z hadrů. Následovalo roční angažmá v Ostravě v Divadle Petra Bezruče (1964-65).
V roce 1965 přestoupil do nově vzniklého Činoherního klubu v Praze. Mezi jeho nejznámější divadelní hry patřily Mandragory, Revizor nebo Pension pro svobodné pány.
Filmový debut přišel roku 1967 v komedii Svatba jako řemen. Mezi jeho další známé komedie patří Pane, vy jste vdova! (1970), Slaměný klobouk (1971), Homolka a Tobolka (1972) nebo Drahé tety a já (1974). Objevil se v televizních seriálech Byl jednou jeden dům a Píseň pro Rudolfa III.
Během normalizace v 70. letech nemohl hrát v některých divadelních hrách. Kvůli menšímu zranění v roce 1976 mu Činoherní klub neprodloužil smlouvu. Objevil se poté už jen v několika filmech. Menší roli si zahrál v rodinné komedii Prázdniny pro psa (1980). Osudným se mu stala tragédie při natáčení filmu Buldoci a Třešně (1981), kdy v noci spadl z pátého patra budovy. Po dvou dnech v Praze zemřel ve věku 41 let.
V jeho stopách pokračuje dcera, herečka Barbora Hrzánová.Kdo byl Jiří Hrzán? Životopis Jiří Hrzán, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jiří Hrzán

Národnost: česká
Datum narození: 30. 3. 1939
Místo narození: Tábor, Česká republika
Datum úmrtí: 24. 9. 1980

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiří Hrzán s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Fundamentalismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cestovní agentura? Víte co je Pýcha? Znáte termín Webinář?

Klíčová slova: datum narození, život, zajímavosti, osobnosti, Jiří Hrzán, národnost, národnost, wiki, osobnost, Jiří Hrzán, kdy se narodil Jiří Hrzán?, vysvětlení, wikipedie, narození, životopis, místo narození

Pojem Jiří Hrzán je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jiří Hrzán

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Hrzán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Jiří Hrzán ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jiří Hrzán na Youtube

Najít termín Jiří Hrzán na Google.cz

Zkusit najít pojem Jiří Hrzán v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Hrzán například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Hrzán

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Jiří Hrzán? Kdy se narodil Jiří Hrzán? Kde se narodil Jiří Hrzán? Kdy zemřel Jiří Hrzán? Jiří Hrzán se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jiří Hrzán dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Hrzán i v jiné kategorii než je herectví.