Kdo je to?
Kdo byl Jiří Hrzán? Životopis Jiří Hrzán, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jiří Hrzán

Kdo byl Jiří Hrzán? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jiří Hrzán byl známý český komediální herec (divadelní a filmový) a zpěvák. Narodil se v Táboře a v mládí se aktivně věnoval atletice, hokeji, házené, volejbalu a fotbalu. V rodném Táboře začal působit v Divadle Mladých, hned po jeho založení (1954). V roce 1956 Hrzán odmaturoval a hlásil se na DAMU, ale nebyl přijat. Přesto Hrzán dostal angažmá v Divadelním studiu v Praze, když jeho talent neunikl divadelníkovi Emilu Františku Burianovi. Na DAMU se dostal o rok později a roku 1961 studium dokončil. Po studiích pracoval v Pardubicích ve Východočeském divadle (1961-64), kde hrával v Baladě z hadrů. Následovalo roční angažmá v Ostravě v Divadle Petra Bezruče (1964-65).
V roce 1965 přestoupil do nově vzniklého Činoherního klubu v Praze. Mezi jeho nejznámější divadelní hry patřily Mandragory, Revizor nebo Pension pro svobodné pány.
Filmový debut přišel roku 1967 v komedii Svatba jako řemen. Mezi jeho další známé komedie patří Pane, vy jste vdova! (1970), Slaměný klobouk (1971), Homolka a Tobolka (1972) nebo Drahé tety a já (1974). Objevil se v televizních seriálech Byl jednou jeden dům a Píseň pro Rudolfa III.
Během normalizace v 70. letech nemohl hrát v některých divadelních hrách. Kvůli menšímu zranění v roce 1976 mu Činoherní klub neprodloužil smlouvu. Objevil se poté už jen v několika filmech. Menší roli si zahrál v rodinné komedii Prázdniny pro psa (1980). Osudným se mu stala tragédie při natáčení filmu Buldoci a Třešně (1981), kdy v noci spadl z pátého patra budovy. Po dvou dnech v Praze zemřel ve věku 41 let.
V jeho stopách pokračuje dcera, herečka Barbora Hrzánová.Kdo byl Jiří Hrzán? Životopis Jiří Hrzán, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jiří Hrzán

Národnost: česká
Datum narození: 30. 3. 1939
Místo narození: Tábor, Česká republika
Datum úmrtí: 24. 9. 1980

Líbí se stručný životopis s osobou Jiří Hrzán? Pak se podělte s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Pleonasmus? Znáte pojem Akciová společnost? Víte co je Malvice? Vzpomenete si na definici slova Progresivní daň?

Klíčová slova: kde se narodil Jiří Hrzán?, narození, kdo to je, život, národnost, osobnosti, kdy se narodil Jiří Hrzán?, popis, herectví, nežijící, Kdy zemřel Jiří Hrzán, wikipedie, vysvětlení, životopis, datum úmrtí, Jiří Hrzán

Pojem Jiří Hrzán je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jiří Hrzán lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Jiří Hrzán ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Jiří Hrzán na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Jiří Hrzán v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Jiří Hrzán ve Wikipedii

Zkusit najít termín Jiří Hrzán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Hrzán například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Jiří Hrzán? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo byl Jiří Hrzán? Kdy se narodil Jiří Hrzán? Kde se narodil Jiří Hrzán? Kdy zemřel Jiří Hrzán? Jiří Hrzán je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herečka vyzívavá, jiří Hrzán, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Hrzán dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Hrzán i v jiné kategorii než je herectví.