Kdo je to?
Kdo je Canelo Alvarez? Životopis Canelo Alvarez, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Canelo Alvarez

Kdo je Canelo Alvarez? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Santos Saúl Canelo Álvarez Barragán je profesionální boxer z Mexika a současný mistr světa v super střední váze. Je držitelem pásů organizace WBA, WBC a od roku 2021 i organizace WBO. Během své kariéry boxoval celkem v pěti váhových kategoriích (welterová, lehká střední, střední,super střední a lehčí těžká váha) a ve třech z nich dokázal sjednotit všechny tituly. Přezdívka Canelo znamená skořice a obvykle přezdívku dostávají lidé s rezavými vlasy.
Canelo Alvarez se narodil ve městě Guadalajara a s boxem začal ve 13. letech. Po roce boxování získal na turnaji Junior Mexican National Boxing Championships ve městě Sinaloa stříbrnou medaili (2004). Rok na to se stal vítězem turnaje ve městě Chiapas, když mu bylo 15 let. Jeho amatérská bilance byla 44 vítězství (z toho 12 zápasů skončilo KO) a jen 2 prohry.
Profesionálem se stal v 15. letech, protože nebyl další amatérský zápasník, který by s Alvarezem bojoval. Během prvního roku a půl jako profesionál vyhrál 11x KO ze 13. duelů. V roce 2008 vyhrál svůj první titul organizace WBA ve welterové váze. O rok později získal titul organizace WBC-NABF a WBC. V lehké střední váze získal titul WBC (2010). V roce 2013 v jeho 44. zápase v kariéře prohrál a přišel o pás WBC a The Ring. Porazil jej neporazitelný Floyd Mayweather Jr. Poté přestoupil do střední váhy a v roce 2015 získal pás organizace WBC a The Ring. Po třech letech získal i pás WBA super za odvetný zápas s Gennady Golovkinem (první zápas skončil remízou). V lehčí těžké váze získal titul organizace WBO (2019) a o rok později tituly v super střední váze (WBA super, The Ring a WBC). V květnu 2021 za jeho 56 vítězství získal i titul WBO super.
Doposud zápasil v 59 duelech, jen v jediném prohrál. V dalších 2 zápasech remizoval a radoval se z 56 vítězství (38 KO). Je označován za nejlepšího aktivního boxera současnosti a nejlepšího boxera v super střední váze.Kdo je Canelo Alvarez? Životopis Canelo Alvarez, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Canelo Alvarez

Národnost: mexická
Datum narození: 18. 7. 1990
Místo narození: Guadalajara, Mexiko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Canelo Alvarez? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Sympatie? Vzpomněli byste si na význam slova Skeč? Znáte termín Promoření? Znáte definici termínu DAMU?

Klíčová slova: kdo je Canelo Alvarez?, život, popis, životopis, Canelo Alvarez, kdy se narodil Canelo Alvarez?, sport, wikipedie, Canelo Alvarez, zajímavosti, sport, vysvětlení, narození, datum narození, lexikon, biografie

Pojem Canelo Alvarez je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Canelo Alvarez

Najít pojem Canelo Alvarez ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Canelo Alvarez ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Canelo Alvarez ve Wikimedia Commons

Hledat termín Canelo Alvarez na Google.cz

Hledat heslo Canelo Alvarez v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Canelo Alvarez například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Canelo Alvarez

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Canelo Alvarez? Kdy se narodil Canelo Alvarez? Kde se narodil Canelo Alvarez? Canelo Alvarez je v kategorii Sport

Kategorie sport, gymnasta, canelo Alvarez, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Canelo Alvarez dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Canelo Alvarez i v jiné kategorii než je sport.