Kdo je to?
Kdo je Canelo Alvarez? Životopis Canelo Alvarez, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Canelo Alvarez?

Kdo je Canelo Alvarez? Životopis, informace, biografie, sport

Santos Saúl Canelo Álvarez Barragán je profesionální boxer z Mexika a současný mistr světa v super střední váze. Je držitelem pásů organizace WBA, WBC a od roku 2021 i organizace WBO. Během své kariéry boxoval celkem v pěti váhových kategoriích (welterová, lehká střední, střední,super střední a lehčí těžká váha) a ve třech z nich dokázal sjednotit všechny tituly. Přezdívka Canelo znamená skořice a obvykle přezdívku dostávají lidé s rezavými vlasy.
Canelo Alvarez se narodil ve městě Guadalajara a s boxem začal ve 13. letech. Po roce boxování získal na turnaji Junior Mexican National Boxing Championships ve městě Sinaloa stříbrnou medaili (2004). Rok na to se stal vítězem turnaje ve městě Chiapas, když mu bylo 15 let. Jeho amatérská bilance byla 44 vítězství (z toho 12 zápasů skončilo KO) a jen 2 prohry.
Profesionálem se stal v 15. letech, protože nebyl další amatérský zápasník, který by s Alvarezem bojoval. Během prvního roku a půl jako profesionál vyhrál 11x KO ze 13. duelů. V roce 2008 vyhrál svůj první titul organizace WBA ve welterové váze. O rok později získal titul organizace WBC-NABF a WBC. V lehké střední váze získal titul WBC (2010). V roce 2013 v jeho 44. zápase v kariéře prohrál a přišel o pás WBC a The Ring. Porazil jej neporazitelný Floyd Mayweather Jr. Poté přestoupil do střední váhy a v roce 2015 získal pás organizace WBC a The Ring. Po třech letech získal i pás WBA super za odvetný zápas s Gennady Golovkinem (první zápas skončil remízou). V lehčí těžké váze získal titul organizace WBO (2019) a o rok později tituly v super střední váze (WBA super, The Ring a WBC). V květnu 2021 za jeho 56 vítězství získal i titul WBO super.
Doposud zápasil v 59 duelech, jen v jediném prohrál. V dalších 2 zápasech remizoval a radoval se z 56 vítězství (38 KO). Je označován za nejlepšího aktivního boxera současnosti a nejlepšího boxera v super střední váze.Kdo je Canelo Alvarez? Životopis Canelo Alvarez, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Canelo Alvarez

Národnost: mexická
Datum narození: 18. 7. 1990
Místo narození: Guadalajara, Mexiko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Canelo Alvarez sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Micelární voda? Pamatujete si definici pojmu Flipové pouzdro? Znáte termín Permitivita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kyška?

Klíčová slova: životopis, datum narození, vysvětlení, život, Canelo Alvarez, lexikon, popis, národnost, sport, wiki, Canelo Alvarez, narození, zajímavosti, osobnost, osobnosti, informace

Pojem Canelo Alvarez je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Canelo Alvarez ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Canelo Alvarez ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Canelo Alvarez ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Canelo Alvarez na Google.cz

Hledat výraz Canelo Alvarez ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Canelo Alvarez například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Canelo Alvarez? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Canelo Alvarez? Kdy se narodil Canelo Alvarez? Kde se narodil Canelo Alvarez? Canelo Alvarez se nachází v kategorii Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Canelo Alvarez třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Canelo Alvarez i v jiné kategorii než je sport.