Kdo je to?
Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Kdo je to Šemík?

Co znamená a jaký je význam slova Šemík?

Šemík je kůň známý z Jiráskových Starých pověstí českých. Poprvé se zmínka o něm objevuje ve zpola vymyšlené kronice Václava Hájka z Libočan. Šemíkův pán Horymír se dostal do svízelné situace a Šemík mu zachránil život tím, že skočil přes Vltavu z vyšehradské skály. Šemík na následky skoku zahynul a Horymír ho nechal pohřbít na svém dvoře v Neumětelích. Vše je jen z oblasti legend, neexistuje jediný důkaz, který by cokoliv z toho mohl historicky potvrdit.Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Šemík? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Proktitida? Vzpomněli byste si na význam slova Definice? Vzpomenete si na definici slova BlueMotion? Znáte definici termínu Pýřavka?

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, lexikon, pojem, mytologie, přesný výraz, informace, kdo to je, slovo, etymologie, Šemík, význam, wiki, termín, popis, kdo je Šemík?

Pojem Šemík je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Šemík ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šemík ve Wikimedia Commons

Najít slovo Šemík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Šemík ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Šemík například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šemík

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Šemík? Kdo to byl Šemík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šemík? Definice pojmu Šemík je v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.