Kdo je to?
Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Kdo je to Šemík?

Co znamená a jaký je význam slova Šemík?

Šemík je kůň známý z Jiráskových Starých pověstí českých. Poprvé se zmínka o něm objevuje ve zpola vymyšlené kronice Václava Hájka z Libočan. Šemíkův pán Horymír se dostal do svízelné situace a Šemík mu zachránil život tím, že skočil přes Vltavu z vyšehradské skály. Šemík na následky skoku zahynul a Horymír ho nechal pohřbít na svém dvoře v Neumětelích. Vše je jen z oblasti legend, neexistuje jediný důkaz, který by cokoliv z toho mohl historicky potvrdit.Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Šemík sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Proktitida? Vzpomněli byste si na význam slova Finanční gramotnost? Vzpomenete si na definici slova Mysl? Znáte definici termínu Hlezno?

Klíčová slova: definice, Šemík, přesný výraz, termín, význam pojmu, význam slova, co znamená, pojem, co je to Šemík?, etymologie, popis, původ slova, formulace, mytologie, wiki, vysvětlení

Pojem Šemík je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Šemík ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šemík ve Wikimedia Commons

Najít výraz Šemík ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šemík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Šemík například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Šemík? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Šemík? Kdo to byl Šemík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šemík? Definice pojmu Šemík se nachází v kategorii mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, definici třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šemík v jiné sekci než mytologie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.