Kdo je to?
Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Kdo je to Šemík?

Co znamená a jaký je význam slova Šemík?

Šemík je kůň známý z Jiráskových Starých pověstí českých. Poprvé se zmínka o něm objevuje ve zpola vymyšlené kronice Václava Hájka z Libočan. Šemíkův pán Horymír se dostal do svízelné situace a Šemík mu zachránil život tím, že skočil přes Vltavu z vyšehradské skály. Šemík na následky skoku zahynul a Horymír ho nechal pohřbít na svém dvoře v Neumětelích. Vše je jen z oblasti legend, neexistuje jediný důkaz, který by cokoliv z toho mohl historicky potvrdit.Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Šemík? Potom se podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Proktitida? Vzpomněli byste si co označuje výraz Družstvo? Vzpomenete si na definici slova Mysl? Znáte termín Pandemie?

Klíčová slova: význam, odborný výraz, původ slova, význam slova, co je to Šemík?, Šemík, termín, přesný výraz, popis, kdo je Šemík?, lexikon, wiki, definice, informace, pojem, význam pojmu

Pojem Šemík je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Šemík ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Šemík ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Šemík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šemík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šemík například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šemík

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Šemík? Kdo to byl Šemík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šemík? Definice pojmu Šemík patří do sekce mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat pojem, výraz, termín, heslo třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Šemík hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.