Kdo je to?
Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Kdo je to Šemík?

Co znamená a jaký je význam slova Šemík?

Šemík je kůň známý z Jiráskových Starých pověstí českých. Poprvé se zmínka o něm objevuje ve zpola vymyšlené kronice Václava Hájka z Libočan. Šemíkův pán Horymír se dostal do svízelné situace a Šemík mu zachránil život tím, že skočil přes Vltavu z vyšehradské skály. Šemík na následky skoku zahynul a Horymír ho nechal pohřbít na svém dvoře v Neumětelích. Vše je jen z oblasti legend, neexistuje jediný důkaz, který by cokoliv z toho mohl historicky potvrdit.Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Šemík sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Proktitida? Znáte termín Virus Zika? Vzpomenete si na definici slova BlueMotion? Víte, co je to Romance?

Klíčová slova: slovo, definice, popis, informace, odborný výraz, lexikon, synonymum, mytologie, heslo, původ slova, význam pojmu, termín, etymologie, kdo to je, co znamená, přesný význam

Pojem Šemík je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Šemík v následujících vyhledávačích

Najít termín Šemík ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Šemík na Google.cz

Najít výraz Šemík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šemík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šemík například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Šemík, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Šemík? Kdo to byl Šemík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šemík? Definice pojmu Šemík se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Šemík hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.