Kdo je to?
Kdo je Jitka Schneiderová? Životopis Jitka Schneiderová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Jitka Schneiderová?

Kdo je Jitka Schneiderová? Životopis, informace, biografie, herectví

Jitka Schneiderová je česká herečka.
Vystudovala JAMU a později DAMU. Na počátku kariéry hrála v Městském divadle Brno a v Divadle bratří Mrštíků. Dále hrála například v Divadle ABC, dlouhodobě působila v Ypsilonce.
Na začátku kariéry se objevovala hlavně v pohádkách. Nejvýraznější potom byla její záporná role v Jezerní královně z roku 1998. Na přelomu tisíciletí už začala získávat role i v dramatech a dalších žánrech - významná je její role v kultovních Samotářích (2000). V roce 2006 si zahrála v rodinném filmu Jak se krotí krokodýli, v roce 2008 se vrátila k pohádkovému žánru ve filmu Kouzla králů. V roce 2015 se objevila v dramatu Ztraceni v Mnichově, v roce 2021 třeba v komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel.
Diváci ji docela často mohou vídat v seriálové tvorbě: například Nováci, Letiště, Ďáblova lest, Přešlapy, Sanitka 2, Přístav, Svět pod hlavou, Spravedlnost, První republika či Anatomie života.Kdo je Jitka Schneiderová? Životopis Jitka Schneiderová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jitka Schneiderová

Národnost: česká
Datum narození: 23. března 1973
Místo narození: Znojmo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jitka Schneiderová s jinými lidmina vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Chlorela? Znáte termín EET? Víte, co je to Silová elektřina? Víte, co je to Nebe?

Klíčová slova: zajímavosti, biografie, kdy se narodila Jitka Schneiderová?, národnost, narození, životopis, osobnost, informace, život, lexikon, Jitka Schneiderová, herectví, herectví, wiki, kde se narodila Jitka Schneiderová?, Jitka Schneiderová

Pojem Jitka Schneiderová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Jitka Schneiderová v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Jitka Schneiderová ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jitka Schneiderová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jitka Schneiderová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jitka Schneiderová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Jitka Schneiderová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jitka Schneiderová například ve Wikipedii, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jitka Schneiderová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Jitka Schneiderová? Kdy se narodila Jitka Schneiderová? Kde se narodila Jitka Schneiderová? Jitka Schneiderová je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jitka Schneiderová řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jitka Schneiderová i v jiné kategorii než je herectví.