Kdo je to?
Kdo je Robert Jašków? Životopis Robert Jašków, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Robert Jašków

Kdo je Robert Jašków? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Robert Jašków, původně polsky Robert Jaśków, je český divadelní a filmový herec.
Robert se narodil 4. prosince 1969 v Trutnově, po otci je tak trochu Polák a Němec, po matce Maďar, Rakušan a Turek. Dětství ale prožil v Peci pod Sněžkou. Po základní škole vystudoval gymnázium v Trutnově, kde chodil do recitačního kroužku, ale naopak nesnášel chemii. Poté vystudoval DAMU v Praze, mezi jeho učitele patřili např. Petr Čepek a Věra Galatíková. Jako herec působil nejprve v Činoherním klubu v Ústí nad Labem, pak se ale vrátil do Prahy a účinkoval v divadle CD94, které sídlí v Celetné ulici, a později ve Švandově divadle na Smíchově. Zde zahrál například bravurně Billa Lockita v Žebrácké opeře od Václava Havla.
Kromě divadla je hojně obsazován i do filmových a seriálových rolí. Hrál například profesora Daňka ve filmu Smrt pedofila od autora Ivana Pokorného. Dále jste jej mohli vidět v Ranči U Zelené sedmy, Expozituře (postava Dana Chládka), ve filmech Ententýky (postava Petr Melíšek), České století (armádní generál Jan Syrový), seriálech Ordinace v růžové zahradě (doc. MUDr. Leoš Mára), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Ulice (ukrajinský boss Vasil) a mnoha dalších.
Za své role byl i oceněn, například za roli profesora Daňka ve Smrti pedofila získal v roce 2004 cenu Telemanie.
V osobním životě je ženatý, jeho žena se jmenuje Petra Bartošová Jaškówová a mají spolu tři děti - syny Jana a Jakuba a dceru Marianu.
Mezi jeho zájmy patří lyžování, ke kterému měl blízko díky dětství v Krkonoších, a také rád jezdí na elektrokoloběžce, a to i do práce. Rád posedí také s kytarou u ohně a miluje cestování, třeba do Itálie.Kdo je Robert Jašków? Životopis Robert Jašków, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Robert Jašków

Národnost: česká
Datum narození: 4. 12. 1969
Místo narození: Trutnov

Sdílejte tuto stránku s osobností Robert Jašków s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Epsomská sůl? Víte co je Zeolit? Víte co je Baráž? Vzpomněli byste si co označuje výraz Topůrko?

Klíčová slova: životopis, biografie, kdy se narodil Robert Jašków?, herectví, zajímavosti, wikipedie, narození, osobnost, Robert Jašków, život, osobnosti, kdo je Robert Jašków?, kde se narodil Robert Jašków?, wiki, herectví, místo narození

Pojem Robert Jašków je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Robert Jašków zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Robert Jašków v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Robert Jašków ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Robert Jašków ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Robert Jašków na Youtube

Najít výraz Robert Jašków ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Jašków například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Robert Jašków

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Robert Jašków? Kdy se narodil Robert Jašków? Kde se narodil Robert Jašków? Robert Jašków patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, zrzka krátkovláska, robert Jašków, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Robert Jašków řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Jašków i v jiné kategorii než je herectví.