Kdo je to?
Kdo je to Kleptoman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kleptoman? Lidé, poruchy

Kdo je to Kleptoman?

Jaký je význam slova Kleptoman? Co to znamená?

Kleptoman je člověk trpící kleptomanií, což je psychická porucha nutící člověka k drobným krádežím.
Kleptoman se obvykle netouží obohatit. Má v sobě však silné nutkání odcizit nějakou věc, obvykle se jedná o drobnosti. Kleptomanie v sobě nese rysy obsedantně-kompulzivní poruchy, kdy dotyčný musí neustále myslet na věc, kterou chce odcizit, až ho tento tlak nakonec donutí ke krádeži. Kleptomanie je pro daného jedince velmi stigmatizující a přivádí jej do společenských, ale i právních potíží.
Příčiny této psychické poruchy nejsou zcela jasné. Léčba probíhá především prostřednictvím terapií, někdy i s pomocí psychofarmak.


Kdo je to Kleptoman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kleptoman? Lidé, poruchy

Definici pojmu Kleptoman sdílejte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Virulence? Vzpomněli byste si na význam slova Orientační běh? Vzpomněli byste si co znamená slovo Medovina? Znáte definici termínu Amuse bouche?

Klíčová slova: formulace, lexikon, význam slova, poruchy, definice, heslo, poruchy, původ slova, odborný výraz, co znamená, synonymum, přesný výraz, význam, popis, slovo, Kleptoman

Pojem Kleptoman je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat termín Kleptoman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Kleptoman ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kleptoman ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kleptoman na Youtube

Zkusit najít pojem Kleptoman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Kleptoman například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Kleptoman, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kleptoman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kleptoman? Definice pojmu Kleptoman je v kategorii Poruchy

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Kleptoman i jinde než v sekci než v poruchy.