Kdo je to?
Kdo je Roman Berbr? Životopis Roman Berbr, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Roman Berbr

Kdo je Roman Berbr? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Roman Berbr byl funkcionář v českém fotbale, během let 2013 – 2020 dokonce místopředseda FAČR (Fotbalová asociace České republiky). Po učilišti, kde se vyučil mlýnským montérem, vstoupil Berbr do SNB (Sbor Národní Bezpečnosti). U SNB pracoval v Plzni u dopravní policie. Během práce u SNB složil maturitní zkoušku, když absolvoval praporčickou školu pod záštitou SNB. V roce 1979 se stal na rok členem kontrarozvědky státní bezpečnosti (StB). Sám Berbr tvrdil, že zde působil do roku 1988.
Po práci ve státní službě začal Berbr pracovat jako rozhodčí ve fotbale a také funkcionář. V roce 2013 se dostal do čela fotbalové asociace ČR (FAČR) a stal se místopředsedou.
Kriminální policie začala odposlouchávat Berbra v roce 2020, kvůli údajným ovlivňováním zápasů druhé a třetí ligy ze strany rozhodčích, které měl právě Berbr jakožto místopředseda FAČR pod palcem. Podle kriminální policie Berbr rovněž zpronevěřil 850 tisíc korun, které byly určeny Plzeňskému fotbalovému svazu. Dne 16. 10. 2020 byl Roman Berbr zatčen spolu s dalšími 18 osobami. Berbr následně rezignoval ze všech fotbalových funkcí. Jeho manželka, Dagmar Damková (rozhodčí a členka komise rozhodčích organizace UEFA), po manželově zatčení rovněž rezignovala ze svých funkcí. Celá kauza měla mezinárodní rozměr.Kdo je Roman Berbr? Životopis Roman Berbr, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Roman Berbr

Národnost: česká
Datum narození: 23. 6. 1954
Místo narození: Nýřany, Česká republika

Tento text (Roman Berbr) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Follower? Víte co je Antonymum? Znáte definici termínu Salmonela? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ibišek?

Klíčová slova: wikipedie, narození, místo narození, sport, život, kdy se narodil Roman Berbr?, životopis, popis, wiki, zajímavosti, Roman Berbr, Roman Berbr, osobnosti, osobnost, kdo je Roman Berbr?, biografie

Pojem Roman Berbr je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Roman Berbr

Vyhledat výraz Roman Berbr ve Wikipedii

Hledat termín Roman Berbr ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Roman Berbr na Youtube

Zkusit najít termín Roman Berbr na Google.cz

Vyhledat termín Roman Berbr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Roman Berbr například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Roman Berbr? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Roman Berbr? Kdy se narodil Roman Berbr? Kde se narodil Roman Berbr? Roman Berbr patří do kategorie Sport

Kategorie sport, golfista, roman Berbr, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Roman Berbr dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roman Berbr i v jiné kategorii než je sport.