Kdo je to?
Kdo byla Eva Foustková? Životopis Eva Foustková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Eva Foustková?

Kdo byla Eva Foustková? Životopis, informace, biografie, herectví

Eva Foustková byla česká filmová, divadelní, seriálová a rozhlasová herečka, politička. Foustková se narodila v Kročehlavech v Kladně do rodiny sociologa Břetislava Foustky. V Kladně absolvovala gymnázium a poté začala studovat herectví na Státní konzervatoři v Praze. Během studií vystupovala v tanečních cyklech v pražském Mánesu a hostovala v Národním divadle.
Po úspěšných studiích v roce 1937 získala první angažmá v Košicích ve Východoslovenské národním divadle (1937-1938). Po roce se vrátila do Prahy, kde patřila k Lidové scéně Divadla Unitarie (1938-1939). Následně působila ve Východočeské společnosti (1940-1942). Do konce války zůstala v Městském divadla v Kladně (1942-1945).
V Severočeském národním divadle v Liberci působila jako herečka a režisérka (1945-1947). V Divadle mladých pionýrů hrála v letech 1947-1949 a chvíli zastávala funkci ředitelky divadla. Roku 1949 hostovala v Městském divadle pro mládež. V letech 1949-1951 se stala členkou Městského oblastního divadla Žižkov a Libeň. Další její štací byl návrat do divadla v Kladně (1952-1955). Posledním angažmá Evy Foustkové bylo v pražském Divadle Jiřího Wolkera (1955-1968). Hostovala také v ostravském Národním divadle (1937) a v Českém divadle v Olomouci (1940). Zahrála si např. v inscenacích Napoleon, Divoká kachna, Ženichové, Princezna Pampeliška, Sluha dvou pánů, Čáry máry fuk, Tři babičky a kanárek, Strýček Váňa. Režírovala hry jako Petr a Lucie, Kubula a Kuba Kubikula, Kdo hledá najde, Rusalka, Divotvorný klobouk, aj.
Ve filmu Foustková debutovala v roce 1945 ve snímku Řeka čaruje. Za svůj život vytvořila více než dvacet filmových rolí. Ztvárnila role v oblíbených snímcích jako Divotvorný klobouk, Dovolená s Andělem (1952), Ztracená tvář (1965), Noc nevěsty (1967), Pasťák (1968), Partie krásného dragouna (1977), Tak láska začíná… (1975) nebo Náš dědek Josef (1976).
Foustková byla vdaná za herce Josefa Kemra. Zemřela v roce 1977 ve věku 66 let.Kdo byla Eva Foustková? Životopis Eva Foustková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Eva Foustková

Národnost: česká
Datum narození: 2. 1. 1911
Místo narození: Kladno, Československo
Datum úmrtí: 20. 2. 1977

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Eva Foustková s jinými lidmina vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova HTML? Pamatujete si definici pojmu Audacity? Víte co je Poluce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Chromatická aberace?

Klíčová slova: narození, herectví, osobnosti, národnost, Eva Foustková, životopis, vysvětlení, kdo to je, datum úmrtí, lexikon, wikipedie, zajímavosti, Eva Foustková, Kdy zemřela Eva Foustková, popis, kdo je Eva Foustková?

Pojem Eva Foustková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Eva Foustková v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Eva Foustková na Youtube

Hledat heslo Eva Foustková ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eva Foustková ve Wikimedia Commons

Hledat termín Eva Foustková ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Eva Foustková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Foustková například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eva Foustková

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byla Eva Foustková? Kdy se narodila Eva Foustková? Kde se narodila Eva Foustková? Kdy zemřela Eva Foustková? Eva Foustková je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Eva Foustková dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Foustková i v jiné kategorii než je herectví.