Kdo je to?
Kdo je Josef Carda? Životopis Josef Carda, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Josef Carda

Kdo je Josef Carda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Josef Carda je český herec a bavič.
Absolvoval brněnskou JAMU a poté začal působit na divadle. V Huse na provázku si tak zahrál například v adaptaci slavného Dostojevského románu Karamazovci. Nejčastěji jej diváci mohou vídat v Divadle bez Zábradlí, kde ztvárnil například jednu z hlavních rolí v komedii Yasminy Rezy Art nebo třeba v populárním představení Jistě, pane premiére!.
V televizním tvorbě nejvíce proslul jako jedna z tváří satirického pořadu Tele Tele, který běžel na TV Nova po roce 2000. Ještě předtím si jej diváci mohli všimnout díky sitcomu z policejního prostředí Policajti z předměstí (1999).
Josef Carda však má za sebou i některé vážné až dramatické role. Nejvýraznější z nich je jeho ztvárnění Paula Thummela, agenta A-54, v Kachyňově válečném seriálu Tři králové. V dalších letech se objevoval hlavně v menších filmových rolích a častěji v seriálech. V roce 2008 se byl tak pravidelně k vidění v Ošklivce Katce a v roce 2012 v Život je ples. Následovaly role v Doktorech z Počátků (2013, 2014), Bezdružicích (2015), Ohnivém kuřeti (2016-2018), Krejzových (2018,2019) nebo detektivních Zločinech Velké Prahy (2021).
Jeho hlas můžeme poměrně často slýchat i v dabingu - například v Simpsonových nebo v sitcomu Dva a půl chlapa.Kdo je Josef Carda? Životopis Josef Carda, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Josef Carda

Národnost: česká
Datum narození: 18. ledna 1956
Místo narození: Ústí nad Labem

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Josef Carda s jinými lidmina Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Hypoteční úvěr? Znáte pojem Instance? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kokain? Vzpomenete si na definici slova Libeček?

Klíčová slova: Josef Carda, kde se narodil Josef Carda?, životopis, kdy se narodil Josef Carda?, život, wikipedie, osobnosti, lexikon, wiki, herectví, místo narození, narození, herectví, zajímavosti, osobnost, informace

Pojem Josef Carda je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Carda ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Josef Carda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Josef Carda ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Josef Carda ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Josef Carda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Carda například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Josef Carda? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Josef Carda? Kdy se narodil Josef Carda? Kde se narodil Josef Carda? Josef Carda patří do sekce Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Josef Carda třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Carda i v jiné kategorii než je herectví.